K domu v Milotické ulici byli hasiči přivolání pět minut před půl osmou. S tím, že hoří v jednom z tamějších přízemních bytů, se na tísňovou linku obrátilo hned několik oznamovatelů.¨

Byt zachvátily plameny a kouř

Požár to byl skutečně přehlédnutelný. Z bytu se valil hustý černý kouř – a někteří oznamovatelé dokonce říkali, že vidí i plameny, připomněla Pavlína Adamcová z centrály hasičů. „Na místo ihned vyjely jednotky ze Smíchova a z Petřin," konstatovala.

Oheň, který zachvátil celou místnost, se podařilo zlikvidovat pomocí jednoho vodního proudu. Hasilo se zvenku – ovšem napilno hasiči měli i uvnitř budovy: z okolních bytů vyvedli 20 lidí. Naštěstí se nikomu nic nestalo, nicméně záchranku hasiči přesto volali.

Ovšem – záchranku veterinární; zdravotnickou pomoc určenou pro zvířata. „Z hořícího bytu zachránili psa, který byl intoxikovaný zplodinami hoření – a tak na místo povolali Pet-Medic," vysvětlila. S dodatkem, že pes byl skutečně jediný ošetřovaný tvor.

Požárníci vyztužili strop 

Protože žár plamenů zřetelně narušil stropní panel, vyžádal si velitel zásahu povolání statika. Toho přivezli policisté krátce po deváté. Expert pak rozhodl, že strop je opravdu nutno podepřít.

Ze smíchovské základny proto vyrazil další tým – tentokrát s vybavením pro zásahy v sutinách (jehož součástí jsou i výztuhy a vzpěry sloužící k zajištění místa události) a s výdřevou.

Zásah skončil před polednem 

„Přijeli velmi rychle a pustili se do práce. V 11.11 mohli na operační středisko nahlásit, že strop v bytě je vyztužený dřevěnými trámy," okomentovala Adamcová práci těchto hasičů – s dodatkem, že celkově byl zásah ukončem pět minut před polednem.

Příčina požáru zůstává předmětem šetření spojeného se zkoumáním specialistů.

Čtěte také: Zářivka podpálila papír ve skladu