Oheň, který jistě nevznikl bez cizího přičinění, zachvátil sedadla; žár pak poškodil plastové části v interiéru zdevastovaného auta. Do okolí se požár naštěstí nerozšířil.

Kriminalisté hledají svědectví k předloňské rvačceStále aktuální zůstává pro kriminalisty z Prahy-venkov: Jih prošetřování okolnosti případu fyzického incidentu z konce předloňského roku, k němuž došlo v Jílovém u Prahy. Nyní detektivové pátrají po důležitém svědkovi původem z Chomutovska, informoval policista Zdeněk Chalupa. Hledají 29letého Milana F., který prý byl napadení přítomen. Incident v restauraci se odehrál večer 10. listopadu 2015. Kriminalisté očekávají, že výpověď muže hledaného již od 8. března pomůže objasnit důležité okolnosti případu. Najít se ho ale nedaří. V místě bydliště se nezdržuje – a o tom, kde by mohl pobývat, chybí jakékoli informace. Policisté věří, že s pátráním po hubeném muži vysokém kolem 175 cm, jehož popis připomíná zelené oči a hnědočerné kadeřavé vlasy, by mohli pomoci všímaví svědci z řad veřejnosti. „Veškeré poznatky přijme kterákoli policejní služebna, případně je občané mohou telefonicky sdělit policistům na telefonním čísle 974 882 492 nebo prostřednictvím linky tísňového volání 158," připomněl Chalupa.

Hledaný Milan F.

Při krádeži počítačů zmizela i pistoleStřelná zbraň se mimo jiné stala kořistí zatím neznámých pachatelů vloupání do kanceláří, po kterých policisté z Vršovic pátrají již od 6. dubna. O podrobnostech krádeže se škodou vyčíslenou na téměř 300 tisíc korun informoval v sobotu Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Podle jeho slov tehdy dva muži a žena nad ránem vnikli do kanceláří v domě v Dykově ulici. „Dostali se tam za použití klíčů, které byly odcizeny den před tím při vloupání do vozidla v ulici v Nad Olšinami v Praze 10," konstatoval Daněk.
Kořistí se stala hlavně výpočetní technika. Zmizelo šest notebooků i se třemi dokovacími stanicemi, externí DVD mechanika, ale také analyzátor spalin a malý přenosný trezor. „V jedné kanceláři pak pachatelé vypáčili skříň, ze které odcizili střelnou zbraň – pistoli značky ČZ Luger 9 mm výrobního čísla B492982," upozornil Daněk. S tím, že pachatelé mohou být nadále ozbrojeni.
Policisté v sobou zveřejnili kamerové záznamy a obracejí se na veřejnost s žádostí o pomoc. Jakékoli poznatky, které by mohly pomoci, jsou vítány na lince 158. „Případ je prošetřovaný pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi," uvedl Daněk.

 
 

Z tubusu metra sundával mladičkou dvojici hasičský žebříkNeobvyklý zásah měli v sobotu pražští hasiči, jejichž automobilový žebřík hodinu před polednem vyjížděl k tubusu metra ve Stodůlkách. Na jeho vrcholu v místech, kde je mezi stanicemi Lužiny a Hůrka část trasy podzemní dráhy linky B vedena nad zemí, uvízly dvě větší děti. Přelezly zeď – a pak už se nedokázaly vrátit zpátky.
Policisté přivolali na pomoc hasiče – a dívku i chlapce se podařilo bezpečně dostat dolů právě v koši výsuvného žebříku. Podle svědectví lidí, kteří se takto „svezli" hasičských cvičení, je takový transport zážitkem srovnatelným s jízdou výtahem.

Při požáru v kuchyňce hasiči zachránili čtyři lidiOšklivě vyhlížející požár likvidovali v noci na sobotu hasiči ve Vysočanech. Plameny, jež v noční tmě bylo vidět z daleka, vyšlehly v průmyslovém areálu u frekventované Kolbenovy ulice. K ohni po půlnoci vyjely tři hasičské jednotky. „Naštěstí hořelo jen v kuchyňce; čtyři osoby byly zachráněny," uvedli pražští hasiči na svém twitterovém účtu.