Profesionální jednotky ze stanice ve Staré Boleslavi posílily týmy čtyř sborů dobrovolných hasičů – od počátku ale bylo jasné, že ani s devíti cisternami se hořící stoh nepodaří zachránit. Hasiči alespoň bojovali o záchranu slámy v sousedství – ve dvoumetrové vzdálenosti se totiž nacházel menší stoh o rozměrech 8×5 metrů.

Marná snaha! Zabránit tomu, aby plameny přeskočily i na druhou hromadu, se nepodařilo navzdory použití pěti vodních proudů. S majitelem se velitel zásahu shodl na tom, že bude nejlepší nechat stohy kontrolovaně vyhořet.

Majitel pouze obstaral čelní nakladač, který menší ze stohů rozhrnul, aby se hořící balíky slámy nezřítily na polní cestu. Na oheň hasiči dohlíželi po celou noc; jako poslední se před sedmou ranní vracela jednotka SDH Jirny.

Vzniklou škodu vyšetřovatel požárů Michal Macoun vyčíslil na 725 tisíc korun. Plameny podle jeho slov spolykaly 1500 balíků slámy o hmotnosti 600 tun. „Jako nejpravděpodobnější příčina se jeví cizí zavinění – hra dětí s otevřeným ohněm," uvedl Macoun. Událost nicméně nadále zůstává v šetření hasičů i policie.