Hořela dřevěná podlaha. Požár hasiči zasahující v dýchací technice rychle zlikvidovali jedním vodním proudem, uplatnil se ale i výsuvný automobilový žebřík.

Dodávka povalená na bok blokovala provoz tramvajíDodávku, která zůstala ležet na boku po střetu s osobním autem v Zenklově ulici, museli v neděli večer postavit zpět na kola hasiči pomocí jeřábu. Nehoda omezila dopravu nejenom na silnici, ale i na kolejích – blokovala provoz tramvají. Linky číslo 3 a 10 musel dopravní podnik odklonit. Do úseku Ke Stírce–Palmovka vyslal na půl hodiny – od půl desáté do deseti večer – náhradní autobusy.

Smrt muže ve studni zřejmě bylo neštěstí, nikoli zločinV šetření kriminalistů zůstává nález mrtvého muže, jehož tělo v neděli navečer objevila hlídka pražských strážníků ve studni v zahrádkové oblasti u Kunratic – a ještě během večera je za pomoci lezecké techniky vyprostili hasiči. Bližší okolnosti tragédie by měly osvětlit výsledky pitvy.
Zatím známé poznatky napovídají, že se nejspíš jednalo o nešťastnou náhodu; nebylo zjištěno nic, co by nasvědčovalo cizímu zavinění. Je pravděpodobné, že muž zemřel již před delší dobou. Za jakých okolností strážníci tělo objevili, odmítla Irena Seifertová z centrály městské police komentovat.

Muž začal demolovat finanční úřad. Rychle však skončilJak rychle vzplanul, tak zase pohasl. To lze říci o 30letém muži, k jehož zklidnění byli v pondělí dopoledne voláni pražští strážníci do Trojské ulice. Začal tam vyvádět návštěvník Finančního úřadu pro Prahu 8, který se nejen choval agresivně vůči zaměstnancům i dalším lidem kolem, ale natropil i hmotné škody. „Poničil vstupní dveře i další vybavení," uvedla Irena Seifertová z centrály městské policie.
Když dorazila hlídka strážníků, emoce už opadly. „Muž již byl klidný a ochotně spolupracoval," konstatovala Seifertová. Co ho tolik vytočilo, se nicméně strážníci nedověděli. Vysvětlovat své počínání však dotyčný musí ještě policistům, v jejich rukou skončil jako podezřelý ze spáchání trestného činu. A také oni by chtěli slyšet, co ho vedlo k jednání, jaké by nemělo být běžné nejenom při návštěvě úřadu.

Muž, kterého se jeho žena bála, se sám zranil na hlavěV péči lékařů skončil muž, jehož partnerka si stěžovala, že jí dotyčný ubližuje. Netradiční obrat vzaly události v Kutilově ulici v Modřanech, kam byli strážníci z Prahy 12 přivoláni k násilnickému výjevu: poblíž hotelu prý muž bije ženu. Než hlídka dorazila na místo, dvojice se přesunula dovnitř; podle pracovníků hotelu nejprve přiběhla žena – a muž ji následoval.„Bije mě, škrtí a hrozí, že mě zabije," svěřovala se pak žena. Připomínala, že jít domů se bojí. Jenže – doma mají tři malé děti… Ve chvíli, kdy odmítala nabízené ošetření, překvapil svým chováním její muž. Zcela náhle začal tlouct hlavou do turniketu a do radiátoru, čímž si přivodil zranění. Dostal pouta, aby si dál neubližoval. Přivolaní záchranáři rozhodli o převozu pacienta do nemocnice.

Policie naléhavě hledá černookého klučinuS žádostí o pomoc při pátrání v režimu nejvyšší naléhavosti – dítě v ohrožení – se v pondělí hodinu před půlnocí obrátili na veřejnost pražští policisté. Hledají 10letého chlapce, který byl naposledy viděn při odchodu ze školy hodinu po poledni. Domů se hoch zřejmě nevrátil v důsledku rozepře s matkou, připomněl policista Tomáš Hulan.
Jakékoli informace o Jamalu S. somálské státní příslušnosti přijme policie na lince 158. Popis pohřešovaného dítěte připomíná hubenou asi 145 cm vysokou postavu, černé vlasy a tmavé oči. Na sobě měl chlapec modrošedou košili, šedivé kraťasy a černou bundu na zip. Na nohou měl modrobílé boty – a nesl hnědý batoh.