Hala byla zasažena požárem v plném rozsahu, velitel zásahu proto povolal celkem 10 profesionálních (včetně tří jednotek podnikových hasičů) a 21 dobrovolných jednotek, tedy více než stovka hasičů.

Nehoda autobusu v pražských Hodkovičkách
Autobus při nehodě rozdrtil zaparkovaný automobil. Sedm lidí bylo zraněno

V hale byly uskladněny například ochranné pomůcky a oděvy, potřeby pro restaurace, jako například nádobí, a další zboží. Škoda dosáhla asi 100 milionů, zatím je to ale podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky stále jen odhad. "Hasiči plameny dostávali pod kontrolu asi 90 minut, nicméně šíření požáru na další objekty se podařilo zabránit. Z haly také vytlačili několik užitkových automobilů. Z důvodu většího počtu zasahujících jednotek byl vyhlášen třetí stupeň poplachu," uvedl Kavka.

Vršovická vodárna
Jak jsme žili v Československu. Michle stará Praha schovaná v údolí Botiče

Nasazeno bylo několik C proudů a dopravní vedení z nedalekých hydrantů i cisteren dobrovolných hasičů. Na dvou úsecích hasiči použili výškovou techniku, v jednom místě i speciální zařízení COBRA. V 03.44 hodin byla vyhlášena lokalizace požáru a došlo k částečné redukci jednotek a střídání zasahujících hasičů, kteří dohašovali skrytá ohniska uvnitř haly.

Při nehodě v Praze se auto převrátilo na střechu.
U letiště se auto převrátilo na střechu. Hasiči použili hydraulickou ruku

Policisté museli na místě provést násilný vstup do několika vozidel, která buď bránila průjezdu techniky nebo byla ohrožena požárem. Podle jejich informace byly ještě kolem půl sedmé ráno uzavřeny přilehlé ulice, kterými mohly projíždět pouze cisterny a vozy rezidentů.

"Na místě jsou vyšetřovatelé hasičů a policie. Hasiči ale stále dohašují skrytá ohniska. Spolupracujeme s Technickým ústavem požární ochrany. Šetření potrvá několik hodin," informovali hasiči po desáté hodině dopoledne. Vyšetřování příčin vzniku požáru potrvá podle mluvčího hasičů několik týdnů, případem se bude zabývat i policie.