Oheň zdolaly až jednotky hasičů z Holešovic a Strašnic, které použily tlakovou vodu. Pak ale muži s přilbami na hlavách ještě museli sáhnout do svých zásob pro další prostředek, naznačila Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů. Už ale nešlo o hadice, jednalo se o plyšáka.

„Holčičce, která patřila k osádce automobilu, předali v rámci první psychologické pomoci dráčka Záchranáčka," připomněla Adamcová, že došlo na uplatnění hračky, kterou hasiči s sebou vozí právě pro případy, že se vypjatá situace, u níž zasahují, nějak dotkne i dítěte. Hodně to pomáhá.

Dodávka ve Vltavě

Problém s jiným živlem měl pro změnu řidič, kvůli němuž hasiči zasahovali přímo v centru metropole – na Rašínově nábřeží. Po půl šesté večer lovili dodávku Ford Transit, která sjela do Vltavy. Okolnosti nehody zůstávají v šetření policie. Zdá se ale, že auto, za nímž byl na přívěsném vozíku přepravován člun, šofér řádně nezabrzdil – a při spouštění plavidla na vodu se vůz samovolně dal do pohybu.

Za využití člunu poříční policie hasiči kolem utopeného auta roztáhli na hladině sorbční hady schopné zachytit případný únik ropných látek. Z vody se nejprve podařilo vytáhnout vozík. Auto ležící pod vodou na boku pak hasiči vylovili díky spolupráci potápěče a obsluhy jeřábu – a na břehu dodávku převrátili na kola.