"Už je uhašeno a začínáme balit. Od požáru haly postupně odjíždí jednotky na své základny. Před polednem budeme prostor předávat policii. Na místo zamíří i hasičský vyšetřovatel, který bude spolupracovat s kriminalisty," informoval Kavka na Twitteru.

K požáru skladovací haly s textilem dorazili hasiči ve 12.20 hodin. Plameny zachvátily celý prostor o rozměrech padesát krát sto metrů a dál se šířily na vedlejší objekty. Hasiči se tak soustředili na zastavení šíření plamenů. Po asi dvou hodinách se jim šíření požáru podařilo eliminovat a následovalo dohašování vnitřní části haly.

Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu, stoupající černý dým byl viditelný z velké části metropole.

"Celkem bylo nasazeno 15 C proudů včetně výškové techniky. Požářiště bylo rozděleno na tři úseky. Uvnitř haly se nikdo nenacházel, došlo pouze k lehkému zranění zasahujícího hasiče, který se po ošetření vrátil zpět na místo požáru," uvedl Kavka.

Chemická jednotka měřila koncentrace škodlivin, které během celého zásahu nebyly zvýšené. Velitel zásahu na místo povolal Český červený kříž a Kontejner nouzového přežití kvůli občerstvení a zázemí pro hasiče.

Na místo dorazil primátor

Po 16. hodině nastoupil nakladač na rozhrabávání ohořelých zbytků uskladněného materiálu. Hasiči postupně rozebírali halu a dohašovali skrytá ohniska. Kolem 22. hodiny byla ohlášena lokalizace, část jednotek se vrátila zpět na základny. Místo požáru krátce navštívil primátor Prahy Zdeněk Hřib.

Od začátku zásahu hasičů až do zhruba čtvrt na osm večer policisté uzavřeli okolní komunikace, aby zajistili plynulý projezd pro hasební techniku. To působilo i problémy v provozu autobusů MHD.