Svým jednáním zaměstnali nejen policisty, ale zejména hasiče, kteří ke každému úmyslně založenému požáru museli vyrazit. Jen díky jejím včasným zásahům nedošlo k jejich rozšíření. Škoda, kterou žháři způsobili, dosahuje částky až osm set tisíc korun.

Kriminalisté se ihned případy začali zabývat a z ohledání požářišť, časovým snímkem jednotlivých zahoření a vyhodnocením kamerových záznamů z okolí míst požárů zjistili, že se na místě vždy vyskytovala skupina třech až čtyřech osob.

Operativním šetřením kolegové zjistili přibližnou lokalitu jejich výskytu a sedm hodin po posledním zapálení objektu je všechny zadrželi. Vzhledem k intenzitě žhářských útoků, zjištění, že k založení některých požárů pachatelé použili zakázanou pyrotechniku, se jejich zadržení neobešlo bez užití donucovacích prostředků.

Skupinka čtyřech mladíků ve věku od sedmnácti do třiadvaceti let se seznámila na sociální síti. Po požití alkoholu a drog se mladíci vydali na noční výlet po Žižkově, při kterém se nejstarší z nich dopouštěl žhářských útoků. Ostatní jej následovali, ale přímo zapalovaní se nijak neúčastnili.

"Muž se ke všem založeným požárům doznal, kdy navíc disponoval i fotografiemi ve svém mobilním telefonu, neboť si své 'umění' sám dokumentoval. Komisař služby kriminální policie sdělil podezřelému obvinění pro trestné činy poškození cizí věci a výtržnictví. Obviněnému, který je z rozhodnutí státního zástupce stíhán na svobodě tak hrozí až tříletý pobyt za mřížemi," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.