Frmol v prvních hodinách úterka se ohlásil už sedm minut po půlnoci. Hasiči z Petřin následně vyráželi do ulice Na Petynce ve Střešovicích, kde bylo třeba na žádost policie otevřít byt. To se podařilo bez poškození.

Následující zásahy patřily ohňům. Devětačtyřicet minut po půlnoci vyjížděli hasiči ze Smíchova na Radlickou uhasit hořící plastový kontejner, přesně v čase 1.11 přišla žádost o pomoc z Malešic. Konkrétně z ubytovny v tamější ulici U Vozovny, kam strašničtí hasiči vyrazili řešit žhnutí elektrické zásuvky na ubytovně. „V bytě vypnuli elektřinu a doporučili revizi před znovuzapojením," přiblížila Adamcová, co bylo možno udělat.

Větší požár, k jehož likvidaci vyrazily jednotky ze stanic v Holešovicích, Strašnicích i z centrály, byl 20 minut po druhé ohlášen z Libně. Tam se vinou technické závady na elektroinstalaci vznítil chladicí box v samoobsluze v Českomoravské ulici. Třebaže se oheň podařilo uhasit ještě před příjezdem hasičů a stačily k tomu dva hasicí přístroje, škoda se podle prvotních odhadů vyšplhala na 70 tisíc korun.

A možné bude ještě vyšší – plameny a sálavé teplo poškodily nejen samotný chlaďák, ale také kabely vedoucí nad ním. Navíc byla zakouřena nejen samotná prodejna, ale dým pronikl i do dalších částí nákupního centra. Na místě měli práci i záchranáři. Zdravotníci pomáhali pracovníkovi ostrahy objektu, který se nadýchal kouře.

Planý poplach

Podstatně příjemnější bylo o rovnou hodinu dříve zjištění hasičů dopravního podniku, které alarm elektronické požární signalizace vyslal do Nádražní ulice na Smíchově. Nehořelo; jednalo se o planý poplach. Žádné nebezpečí nehrozilo ani v Klihařské ulici v Libni, kam hasiči z Holešovic vyráželi čtvrt hodiny před čtvrtou ranní kvůli zakouřeným sklepním prostorám.

Na místě zjistili, že nejde o nic rizikového; čmoud byl důsledkem zatápění v kotli. Planým poplachem byl také poslední noční zásah, výjezd podnikové jednotky společnosti Zentiva ke spuštěnému čidlu v Dolních Měcholupech. Po kontrole na místě bylo možno konstatovat: žádný problém.

Ještě předtím ale hasiči problém řešili – a tentokrát to byl problém s vodou. Nikoli s tou na hašení, ale s mokrým živlem protékající domem na Žižkově. Tam se hasiči vydávali na pomoc 11 minut po čtvrté hodině. „Po otevření bytu zjistili, že se jedná o opilého muže ve sprše, který vytopil své sousedy," poznamenala Adamcová. Z pohledu hasičů bylo hotovo v mžiku: stačilo vodu zavřít; v půl páté už tedy opět parkovali po návratu na základnu.

Čtěte také: Plameny ve stánku popálily bezdomovce