K ohni v Zelenči, který byl nahlášen jako už rozvinutý požár dvoupodlažního rodinného domu, byli hasiči přivoláni hodinu a čtvrt před sobotní půlnocí. „Na místo bylo vysláno sedm jednotek z hlavního města a Středočeského kraje," připomněl Jaroslav Gabriel z centrály středočeských hasičů.

Oživovací pokusy byly marné

Jako první dorazili profesionálové z pražských Satalic – a hned se v dýchací technice pustili do likvidace plamenů. Ty zachvátily celé přízemí domu o půdorysných rozměrech 10×8 metrů.

„V průběhu hasebních prací byl uvnitř hořícího domu nalezen jeho uživatel," konstatoval Gabriel. Oživovací pokusy hasičů i zdravotnických záchranářů nebyly úspěšné – a lékař následně konstatoval smrt. Dostat plameny pod kontrolu se podařilo během 29 minut.

Po likvidaci požáru ještě hasiči vybavení hadicí s tlakovou vodou zkontrolovali první patro a z objektu odvětrali kouř. Až do rána pak zajišťovala dohled jednotka dobrovolných hasičů.

Proč začalo hořet, zůstává nadále v šetření. Hmotná škoda se odhaduje na půl milionu korun, uchráněné hodnoty byly vyčísleny na 700 tisíc .