Operační středisko pražských hasičů přijalo hlášení o požáru ve 2:04. Na místo vyrazilo několik jednotek profesionálních hasičů včetně chemické služby Petřin. Pomáhaly rovněž dobrovolné jednotky z Dolních Měcholup a Kolovrat.

| Video: Youtube

„Před příjezdem první jednotky na místo objekt opustilo 19 osob, 8 osob bylo zachráněno za asistence Policie ČR a z toho 1 osoba byla předána do péče ZZS HMP. Jedna osoba byla nalezena bez známek života,“ sdělila v tiskové zprávě mluvčí hasičského záchranného sboru Kateřina Suchánská.

Mrtvého muže ve středním věku nalezli hasiči poté, co dostali požár pod kontrolu. Záchranáři na místo vyslali specialisty pro urgentní medicínu a speciální vůz Atego a všech zbylých 28 lidí vyšetřili. „Proměřili jsme jim hodnoty oxidu uhelnatého v těle,“ informovala prostřednictvím twitterového účtu zdravotnické záchranné služby hlavního města Jana Poštová. Jedenačtyřicetiletý muž byl převezen na popáleninovou kliniku Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

„Na likvidaci požáru hasiči použili 1 C proud v dýchací technice a dva nezavodněné C proudy na průzkum v domě. Jednalo se o požár v užitné místnosti v přízemí. Na místo byl vyžádán evakuační autobus pro poškozené osoby, pro které bylo zajištěno náhradní ubytování a zároveň se na místo dostavila pracovnice příslušné městské části,“ dodala mluvčí hasičů Suchánská.

Během dopoledne došlo k došetření případu hasičským vyšetřovatelem a policisty. "Případem se nyní zabývají policisté, kteří v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. Dále se budeme zajímat o to, jestli se nejednalo o nelegální ubytovací zařízení." uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.