"Zasažená plocha dřevěného objektu je 10 x 20 m a zásah probíhá zatím na dva C proudy. Velitel si na místo vyžádal další cisterny a zatím budeme čerpat vodu z řeky a hydrantové sítě," informovala mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská.

"Pomocí šesti C proudů jsme dostali požár pod kontrolu. Došlo však ke zřícení konstrukce. Žádné zranění zatím nemáme hlášené," doplnila zhruba ve tři čtvtě na dvě odpoledne. Na místě byli přítomni i policsté a strážníci.

Po čtvrt na tři hasiči dohašovali v dýchací technice. Ukázalo se, že bylo docela velké štěstí, že nedošlo k výbuchu. Na místě byly totiž nalezeny dvě propanbutanové lahve. Sousední budova nebyla zasažena plamenným hořením, avšak sálavým teplem byla poškozena fasáda a okna. Předběžná škoda na sousedním objektu byla odhadnuta na 250 tis. Kč.

Na Císařské louce se nachází přístav malých plavidel, tábořiště karavanů, sportovní plochy či restaurace. Ostrov je 1,7 kilometru dlouhý, vznikl uměle vytěžením zeminy ze západní poloviny louky na přelomu 19. a 20. století. Je přístupný mostem ze Smíchova nebo přívozem Pražské integrované dopravy, uvedla agentura ČTK.

Požár skladu pneumatik v Praze 8.
Požár zachvátil sklad pneumatik. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu