Přívětivý uvedl, že oheň kompletně zničil dva stánky včetně okolního sezení a poničil plášť blízké haly, na její konstrukci to ale vliv nemělo. „Plášť se vymění," řekl ředitel a doplnil, že páteční požár neovlivní konání současné akce zaměřené na karetní hry ani nadcházející naplánované akce, protože jsou v jiných veletržních halách. Výši škody ředitel zatím neznal.

Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu 

Hasiči dostali informaci o požáru před 11.30, po 40 minutách byl podle velitele hasičů oheň lokalizován. Mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn řekl, že záchranáři na místě ošetřili dva lehce popálené muže ze stánku s občerstvením a následně je převezli do popáleninového centra v Praze Vinohradech. Hasiči po oznámení požáru vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu, který signalizuje velký požár. Vyšší už je pouze zvláštní stupeň poplachu.

Areál PVA Expo Praha nabízí celkem 105 tisíc metrů čtverečních krytých i venkovních ploch. Sedm moderních ocelových hal má rozlohu 35 tisíc metrů čtverečních. Na výstavišti se konají veletrhy, výstavy, sportovní akce, koncerty, konference, semináře, workshopy, kongresy a firemní prezentace.

Čtěte také: Loni bylo v Praze 2025 požárů, zemřelo při nich deset lidí