Zásah na Smíchově začal po sedmé hodině, hasiči vysunuli dvě plošiny a zjistili, že hoří půda a část podrkovního bytu o rozloze více než sto metrů čtverečních. Jen pár desítek minut trvalo, než se policistům podařilo evakuovat zhruba dvacet lidí z požárem zasaženého domu. Podle twitterového účtu pražských policistů nikdo nebyl zraněn, ačkoliv pro jistotu asistovala i zdravotní záchranná služba.

Mluvčí hasičů Martin Kavka pak oznámil, že jeho kolegové zahájili rozebírání střešní konstrukce. Mezitím už policie odklonila dopravu. "Ulice U Santošky a Ostrovského jsou uzavřeny," sdělila na Twitteru policie. Situace ovlivnila i městskou hromadnou dopravu, za normálních okolností tudy projíždí autobusová linka č. 137 z autobosového terminálu Na Knížecí přes Malvazinky do Jinonic a Stodůlek.

"Požár je pod kontrolou. Část jednotek se vrací zpět. Rozebíráme ohořelé části střechy a používáme termokameru. Na místě je hasičský vyšetřovatel," oznámil krátce po osmé hodině mluvčí Kavka. Mluvčí pražské policie Jan Rybanský řekl Pražskému deníku, že provoz autobusu byl obnoven kolem deváté hodiny. "Brzy se zprůjezdní smíchovské ulice také pro ostatní dopravní prostředky," dodal Rybanský.

Policejní mluvčí Rybanský pak pro Pražský deník uvedl, že evakuovaní obyvatelé se postupně vrátí domů. Pouze jedna rodina z podkrovního bytu, který oheň poškodil, se vrátit nemůže. "Magistrát poskytl těmto lidem náhradní bydlení," oznámil Rybanský. Mluvčí MČ Praha 5 však ve středu ráno sdělil, že azyl poškozené rodině našla právě radnice páté městské části. Přičina požáru bude předmětem vyšetřování, škoda je půl milionu korun.