Do likvidace plamenů se zapojily jednotky profesionálních hasičů z Chodova, Krče a Strašnic, jimž přijeli na pomoc i příslušníci dobrovolných sborů z Dolních Měcholup a Kunratic. Z hořícího objektu hasiči vynesli a následně ochlazovali dvě propan-butanové láhve: desetikilogramovou a dvoukilovou.

V Liboci byli v ohrožení lidé

Do pondělní 17. hodiny likvidovali hasiči v metropoli už sedm požárů, připomněla vpodvečer Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů. Šlo podle jejích slov nejen o různý odpad a vypalování kabelů, ale také hořela osobní auta ve Vršovicích a v Nuslích.

Nejvíc zahrozil požár matrací a skříní ve sklepní místnosti domu v Liboci; k ohni ve Stochovské ulici vyjeli hasiči z Petřin, Smíchova a z letiště deset minut před druhou. „V tomto případě zachránili z objektu 12 osob pomocí vyváděcích masek či po automobilovém žebříku a sedm lidí evakuovali," připomněla Adamcová. Požár s 50tisícovou škodou, jehož příčina zůstává v šetření, dostali podle jejích slov pod kontrolu krátce po 14. hodině; dohašovací práce pak trvaly do čtvrté odpolední.

Čtěte také: Při požáru bytu v Neratovicích na Mělnicku zemřel člověk