Pětašedesátiletému muži, který se zřejmě udusil kouřem, už záchranáři nemohli pomoci, třebaže hasiči přivolaní k požáru po člověku v místnostech zaplněných dýmem pátrali hned po příjezdu. Z místa neštěstí v Křížové ulici ale sanitka odvezla do motolské nemocnice 43letou ženu, která byla vynesena poté, co se nadýchala kouře.

Evakuováno bylo i několik dalších osob. Policisté s hasiči při prohlídce zakouřeného objektu poté ještě pro jistotu násilně otevřeli několik bytů, ze kterých se nikdo neozýval. Nikoho dalšího už však neobjevili. Jeden z policistů se ale nadýchal zplodin a musel být odvezen do nemocnice. Objekt následně hasiči odvětrali přetlakovou ventilací.

Okolnosti požáru, který byl hasičům ohlášen necelé tři hodiny po poledni, jsou stále předmětem šetření; prozatím je podle kriminalistů ve hře hned několik možných verzí. Rozhodující pro další vyšetřování bude vyjádření hasičů – a také výsledky soudní pitvy zemřelého muže. Také výše škody teprve bude určena v průběhu šetření. Vedle lidské oběti zemřelo v důsledku řádění ohně také zvíře – nepřežil jeden pes.

(zw)