Při požáru, který se odehrál před několika dny, byla způsobena asi třímilionová škoda. Na dnešním briefingu to oznámila mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

"Jejich vztah byl ukončen a podezřelý musel byt opustit. Z jeho strany se tedy může jednat o mstu," uvedl kriminalista Jiří Kinšt. Muž se podle něho policistům částečně doznal. Uvedl však, že chtěl rodinu pouze vystrašit nalitím benzinu pod dveře. "Úmyslnou iniciaci popírá," dodal Kinšt.

Podle dalšího z vyšetřovatelů Alexandra Valiny se muž navíc přibližně před měsícem neoprávněně do bytu někdejší družky vloupal. "Neustále vyhrožoval poškozené SMS zprávami, volal a obtěžoval ji," uvedl kriminalista.

Policisté muže zadrželi ještě ve středu večer v jednom z hotelů ve Frýdku-Místku, kde se před nimi pravděpodobně skrýval. Obvodní soud pro Prahu 9 dnes podle soudkyně Petry Benešové vyhověl návrhu státního zástupce a umístil obviněného do vazby. "Kriminalisté nevylučují, že právní kvalifikace se ještě změní na základě dalších provedených úkonů a výsledků odborných posudků," upozornila mluvčí.

32 evakuovaných, tři zranění

Z domu bylo při požáru evakuováno 32 lidí, včetně čtyř osob z hořícího bytu. Tři zranění byli odvezeni do nemocnice. "Požár bytu ve druhém patře pětipodlažního panelového domu v Praze 9 Miškovicích nám byl nahlášený v 01:58. Sataličtí a holešovičtí profesionální hasiči měli požár pod kontrolou ve 02:33," popsala ve středu mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Hasiči ženu se třemi dětmi, z nichž nejmladšímu je teprve devět let, zachránili z balkónu bytu. "Požárem byla zničena předsíň, bytové instalační jádro, kuchyňský kout a obývací pokoj. Dva dětské pokoje byly poškozeny sálavým teplem a zplodinami hoření," uvedla ve středu Adamcová.

Čtěte také: Požár paneláku připravil o bydlení desítky lidí