Prostřednictvím médií poděkovali svým kolegům, ale také policistům, či záchranářům, s kterými na místě spolupracovali. Na adresu policistů uvedli, že svým konáním na místě události, kdy se jim podařilo zachovat průjezdnost okolních ulic, hasičům velmi usnadnili práci.

Jednalo se o rozsáhlý požár, který dlouho nepamatují. Problém působil hlavně kouř, ve kterém se lidé začali dusit. Z parapetů a oken na hasiče házeli boty a batohy ve snaze upozornit na sebe. Jak ale hasiči sami uvedli, věděli o nich celou dobu. Pouze nemohli zachránit pomocí žebříků všechny osoby najednou. Museli tak činit postupně.

Během přibližně 15 minut se podařilo hasičům zachránit pomocí výškové techniky neuvěřitelných 38 osob. Velitel čety z centrální stanice, Aleš Šenkýř, poděkoval za zásah všem svým kolegům z řad HZS Praha, ale i z řad dobrovolných hasičů. Vyzdvihl především jednotku JSDH Praha – Stodůlky, která byla na místě od prvopočátku, a která se podílela na záchraně osob po nastavovacím žebříku.

Hasiči připomněli, že v zakouřeném hotelu nebylo vidět na krok. Velkými pomocníky jim byly termokamery, kterých však nemají potřebné množství. V ideálním případě by tyto přístroje potřebovali na každém výjezdovém vozidle. Většinou je však mají pouze na jednom voze na každé stanici.Informoval o tom server Týdeník Policie.

Požár nepřežili čtyři cizinci, z toho jednadvacetiletý Němec a o rok mladší Jihokorejka zemřeli na místě ještě před příjezdem záchranářů. Dvě ženy, dvacetiletá Němka a stejně stará Jihokorejka, později podlehly zraněním v nemocnici. Do nemocnic bylo převezeno 8 lidí, zranili se i dva ze zasahujících hasičů. jeden z nich je zpátky ve službě, druhý ještě v pracovní neschopnosti. Příčina požáru se stále vyšetřuje, škoda je odhadnuta na dvacet milionů.