Totéž – tedy vyhlášení třetího poplachového stupně a pomoc při hašení shozy vody z helikoptéry (ze stejného vrtulníku jako v přechozím případě, který přeletěl zasahovat do nové lokality) – lze konstatovat také o požáru, který vpodvečer likvidovali hasiči v těsné blízkosti obce Světice nedaleko Říčan na Praze-východ. Zde hořelo v místech, kde hasiči zasahovali už před několika dny. Tentokrát plameny zachvátily šest hektarů mladého porostu; bojovat s ohněm, který ohrožoval i rozsáhlý lesní komplex v sousedství, podle slov Petra Svobody z hasičské základny vyjelo celkem 18 jednotek – a nakonec i dvě posádky vrtulníku.

„Požářiště bylo rozděleno do dvou úseků. Vzhledem k velké spotřebě vody byla zřízena dvě čerpací stanoviště, odkud byla kyvadlově dovážena na požářiště," konstatoval Svoboda. Výhodou byla možnost odebírat vodu z nedalekého rybníka. Jeden ze zasahujících hasičů v horku zkolaboval a museli mu pomáhat záchranáři. Škoda byla předběžně vyčíslena na 600 tisíc korun.

Protože se oheň rozhořel v sousedství pěšiny procházející lesní školkou, panuje podezření, že požár mohl mít na svědomí neopatrný kuřák. O pravděpodobné nedbalosti neznámé osoby hovořil i Svoboda – byť zdůraznil, že okolnosti vzniku požáru stále zůstávají v šetření. Není vyloučeno, že kvůli horkému a suchému počasí provázenému velkým rizikem požárů v přírodním prostřední bude v této oblasti vyhlášen i zákaz vstupu do lesů.

Oba požáry se během večera podařilo zvládnout a dostat pod kontrolu. Některé jednotky hasičů ale na místě hlídkovaly i během noci.