Jako první dorazila hlídka policistů z místního oddělení v Kobylisích, jejíž členové začali rázně jednat: vyrazili dveře a vyvedli ženu, jež zřejmě po požití alkoholu usnula na pohovce; ta pak podle všeho začala hořet od zapálené cigarety. Událost nicméně nadále zůstává předmětem šetření. Pacientky se ujali záchranáři, o likvidaci ohně se postarali hasiči. Moc práce to nedalo; stačilo použít vodu z místního zdroje.

Řidiče kamionu těžce zranil převážený nákladVážné zranění utrpěl v pátek dopoledne řidič kamionu, kterému na parkoviště u Rudné na Praze-západ vyjeli na pomoc nejenom zdravotníci z hostivické základny, ale dokonce musel odstartovat vrtulník z Prahy. Nešťastník chtěl upravit uložení převáženého nákladu, ten se ale při manipulaci dal do pohybu. Výsledkem se stal těžký úraz hlavy. Zranění lehčího charakteru se nevyhnul ještě další muž.

Zdravotní stav zraněného si vyžádal intenzivní péči přímo na místě neštěstí, informovala Petra Effenbergerová z centrály středočeských záchranářů.

„Zasahující lékařka musela muži zajistit dýchací cesty a následně jej zdravotníci připojili na umělou plicní ventilaci. Poté byl letecky transportován do střešovické nemocnice v Praze," konstatovala Effenbergerová. Druhého pacienta převezla sanitka do motolské nemocnice.

Cizinec měl upito, porušil zákaz vjezduOpilého řidiče vyhmátli v noci na pátek v centru metropole pražští strážníci. Stalo se to krátce před čtvrtou ranní na náměstí Republiky, kde členové hlídky nemohli přehlédnout terénní auto, které vysokou rychlostí vjelo do míst se zákazem vjezdu.

Spáchání přestupku chtěli s cizincem sedícím za volantem řešit - při předkládání dokladů ale nabyli dojmu, že šofér má upito. Tyhle předpoklady pak potvrdila dechová zkouška; na displeji vyskočila hodnota 1,14 promile. Z řešení přestupku se tak rázem vyklubalo podezření na spáchání trestného činu.

Sprejer chtěl utéct, ale hlídka byla rychlejšíHned z kraje nového roku si vykoledoval oplétačky s policií sprejer, kterého na Nový rok zadrželi pražští strážníci dohlížející na dění na Staroměstském náměstí. Necelou hodinu po půlnoci zpozorovali mladíka, který v Železné ulici stříkal sprejem na zeď domu. Mladý muž jim chtěl utéct, ale neměl na to; po krátkém pronásledování byl dopaden. Ani pak to ale nemínil vzdát, musel být zpacifikován silou.

Vykolejení tramvaje přineslo jen zdrženíBez zranění se v úterý obešla nehoda tramvaje, která devět minut před půl druhou odpoledne vykolejila přímo v centru metropole: na Karlově náměstí v křižovatce s ulicí Vyšehradskou.

Policisté předpokládali, že odstraňování následků si vyžádá asi hodinové omezení, již ve 13.54 ale mohl dopravní podnik ohlásit dobrou zprávu: provoz v úseku mezi zastávkami Moráň a Botanická zahrada se podařilo obnovit a tramvaje na linkách 6, 18 a 24, obousměrně odkláněné přes Palackého náměstí a Výtoň, se vrátily na původní trasu. Okolnosti události zůstávají v šetření.

Zábava mladíků: výbuch autobusuHloupé zábavě, kterou se ještě pochlubila na internetu (avšak zveřejněné video později zase stáhla) se o silvestrovské noci věnovala partička mladíků, jimž přišla na stopu pražská policie. Do autobusu zaparkovaného v Jeremiášově ulici dva členové party čerstvě zletilých a mladistvých kamarádů hodili větracím okénkem mimořádně výkonnou petardu.

Exploze rozrazila zadní dveře, způsobená škoda je podle policistky Jany Rösslerové prozatím vyčíslena na 35 tisíc. Samozvaní kanonýři jsou podezřelí z poškození cizí věci, za což dospělému muži hrozí až rok vězení; mladistvým pak poloviční sazba. Vzhledem k charakteru exploze ale asi budou mít policistům co vysvětlovat také k původu své munice.

Záchranáři měli v prosinci kalupPrvní leden byl loni z pohledu pražských záchranářů výjimečný. Po dlouhé době se nestal nejvytíženějším dnem celého roku, protože přinesl „jen" 423 událostí.

Ve statistikách Nový rok „předhonilo" pondělí 29. prosince, kdy Prahu pokryl sníh, doprava kolabovala a lidé padali na náledí - během 24 hodin bylo zaznamenáno 448 zásahů. Prosinec se s 10 880 výjezdy současně stal i nejzatíženějším měsícem uplynulého roku.