Hasiči lidi vyvedli na vzduch a budovu odvětrali. Většinu pacientů záchranáři prohlédli na místě, ovšem dva muži pro jistotu putovali do motolské nemocnice (byť ani jejich stav nabyl vážný).

Jako bezdomovce našli i tři dětiHodně překvapeni byli strážníci z Prahy 3, když se ve čtvrtek v Jeseniově ulici na Žižkově vydali na kontrolu opuštěného objektu. „Se zaměřením na osoby, po kterých pátrá Policie ČR," upřesnil v pátek Rudolf Rubeš z centrály městské policie. Strážníci podle jeho slov v jedné části budovy nalezli manželský pár – a s nimi spaly na zemi i tři nezletilé děti. „Nemáme kde bydlet," osvětloval muž situaci rodiny. Věci se dál zabývají policisté.

Ztracené dítě našli přímo bleskověJen velmi krátce trvalo ve čtvrtek odpoledne policejní pátrání po ztraceném malém chlapci, kdy policisté požádali o spolupráci i strážníky z Prahy 8. Už po pěti minutách si strážník procházející Karlínským náměstím všiml osamoceného chlapce hrajícího si u kašny, který přesně odpovídal popisu. Pak už to šlo ráz na ráz: přivolaní policisté se dítěte ujali a předali ho vodičům.

Čtěte také: Policie prošetřuje napadení mačetou