Ve firemní budově vyhořela místnost skladu.Škoda se podle předběžných odhadů vyšplhala na 300 tisíc korun, uchránit se podařilo hodnoty vyčíslené na 700 tisíc korun. V rámci šetření příčin požáru hasiči dokonce povolali psa vycvičeného k vyhledávání stop po hořlavinách. Ten však během ohledání požářiště neoznačil žádné podezřelé místo. Nyní se čeká na výsledky požárně-technických expertiz; hasiči odebrali několik vzorků, které odeslali k odbornému zkoumání.

Sprejeři z metra zatím unikajíPo skupince sprejerů, které ve středu večer hledali společně s hasiči v tunelu metra žluté trasy B, pražští policisté stále pátrají. Deníku to ve čtvrtek řekl Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Upřesnil současně, proč se v době mezi půl desátou a půl jedenáctou zastavily vlaky mezi stanicemi Zličín a Smíchovské nádraží a dopravní podnik musel zavést náhradní autobusy jezdící na lince XB . Policii přivolal pracovník dopravního podniku s tím, že vyrušil sprejery čmárající po vlakové soupravě. Ti utekli směrem do tunelu. Následně byl proto prohledáván tubus metra mezi stanicemi Hůrka a Nové Butovice. „Nikoho jsme nenašli," konstatoval Daněk. Povrdil tak noční zprávy, že uprchlíkům se zřejmě podařilo vyběhnout druhou stranou a zmizet. „Posprejování vlaku prošetřujeme jako trestný čin poškození cizí věci," doplnil Daněk. „Po pachatelích pátráme," konstatoval.

Huliče prozradila jízda v protisměru. A smradMladého řidiče, který je podezřelý ze spáchání trestného činu, dopadli ve středu večer strážníci z Prahy 4. Sám na sebe při průjezdu Horáčkovou ulicí upozornil tím, že jel v protisměru, připomněl ve čtvrtek Jan Čihák z centrály městské policie. S důrazem na fakt, že dotyčný takto ohrožoval nejen sebe, ale i další účastníky silničního provozu. Byl tedy pádný důvod k tomu auto zastavit! „Při řešení přestupku hlídka z řidiče ucítila silný zápach marihuany," poznamenal Čihák. Vykouření jointa, kterého si dal přímo v autě, mladík strážníkům také přiznal. Zakouřil si prý před jízdou. Případ nyní řeší policisté, kteří věc převzali přímo na místě.

Údajní převaděči skončili za mřížemiPetra Karlíka poslal ve čtvrtek Městský soud v Praze do předávací vazby – proti rozhodnutí se ale bude bránit podáním stížnosti – a Zdenka Grundzu také (ten se stížnosti vzdal). Jde o dvě z celkem čtyř osob ve veku od 43 do 53 let zadržených v úterý na českém území v rámci Eurpolem koordinovaného zásahu proti gangu údajných převaděčů pašujících lidi ze Sýrie, Kosova, Albánie a Makedonie na území Velké Británie.

O osudu dalšího muže a ženy rozhoduje Krajský soud v Ústí nad Labem – policisté totiž udeřili jednak v Praze, jednak na severu Čech. Celá čtveřice by měla být vydána do Belgie, která na ni vydala zatýkací rozkazy. V případě odsouzení tam mohou padnout testy od pěti do 20 let. O samotném vydání se ovšem teprve bude rozhodovat. O umístění do vazby soud rozhodl kvůli obavě, že by se podezřelí mohli skrývat a vyhýbat řízení.

Česká policie zaznamenala 19 transportů nelegálních migrantů, kdy jako řidiči dodávek byli najímáni sociálně slabí Češi a Slováci. Převoz více než stovky cizinců měl skupině vynést asi půl milionu eur.