Hasičům se podařilo zabránit rozšíření plamenů na sousední kóji kůlny; uhájili také okolní stromy. Za viníka požáru vyšetřovatel označil dosud neznámou osobu. Ukázalo se, že na místě se nejspíš pohyboval zloděj – obě kóje kůlny totiž nesly stopy předchozího násilného vstupu.

Sraženému chodci museli pomáhat záchranářiBez účasti záchranářů se v pondělí neobešla dopravní nehoda ve frekventované Poděbradské ulici v Praze. U zastávky městské hromadné dopravy Sídliště Hloubětín ve směru do centra srazilo pět minut před sedmou ranní osobní auto chodce. Jak přesně se neštěstí za účasti svou osobních vozidel odehrálo, zůstává předmětem šetření. Protože pravý jízdní pruh zabraly vozy záchranných složek, na komunikaci, která představuje jednu z klíčových dopravních tepen na příjezdu do metropole od severovýchodu, se v ranní dopravní špičce vytvořila kolona.

S taxíkem načerno jezdil hledaný mužFalešného taxikáře, po kterém navíc pátrali policisté, dopadli o víkendu pražští strážníci. O události ze sobotního rána informoval v pondělí Rudolf Rubeš z centrály městské policie. Příslušníky hlídkového útvaru zaujal v centru metropole taxík, jehož řidič se zjevně snažil před služebním vozidlem zmizet v okolních uličkách. „To se mu však nepodařilo. Zastavil proto v ulici Kaprova a snažil se z vozidla odmontovat světelný nápis s označením taxi," připomněl Rubeš. Strážníci si řekli o doklady – načež dostali jen řidičák a papíry od auta. Cokoli z toho, čím se musí prokazovat taxikáři, muž u sebe neměl; rovnou také přiznal, že to nemá ani doma: jezdí načerno. Nezapíral ani, že už byl přistižen a řešen ve správním řízení. Tentokrát dopadl hůř – další zkoumání ukázalo, že je osobou v pátrání Policie ČR.

Střet auta s autobusem se obešel bez zraněníBez zranění osob se v pondělí půl druhé hodiny po poledni obešel střet autobusu s osobním autem, k němuž došlo v Náchodské ulici v Horních Počernicích na severovýchodním okraji metropole. Havarovaná vozidla po dobu šetření blokovala jízdní pruh, což na frekventovaném tahu Praha – Poděbrady přinášelo dopravní komplikace.