Na označeném místě se sice nepodařilo najít nic, co by zavánělo problémem, a dvojice nebyla zastižena ani ve vestibulu, podle popisu oznamovatele se ale pár podařilo objevit v nedaleké Dejvické ulici.

„Dívka se strážníkům přiznala, že s přítelem vypili alkohol - a když se rozhodla jít domů, partner začal být agresivní a napadal ji," konstatoval Čihák s dodatkem, že se žena svěřila i s další závažnou informací: nestalo se to poprvé.

Cizinec sice strážníkům nadiktoval údaje týkající se jeho totožnosti, jakmile ale zaslechl, že si je členové hlídky prostřednictvím vysílačky chtějí ověřit, vzal do zaječích. Útěk netrval dlouho; po krátkém pronásledování byl dostižen a dostal pouta. Ukázalo se, že porušil vyslovený zákaz pobytu na našem území – je tudíž podezřelý ze spáchání trestného činu.

Rozpory v rodině skončily spálením autaKuriózní scéna, u které asistovali policisté a zasahovali i hasiči, se ve středu dopoledne odehrála na Černém Mostě v Praze. Na prostranství u ulice Arnošta Valenty, kde se staví nové domy, tam muž necelé dvě hodiny před polednem zapálil osobní automobil, který předtím přivezl na podvalníku odtahovky.

close Rozpory v rodině skončily spálením auta. zoom_in

Plameny, které z vozu Opel Astra udělaly vrak (a zachvátily i trávu a keře v okolí; na ploše asi 20×20 m), byly podle všeho vyústěním rozporů v rodině. Dotyčný se prý nechal slyšet, že auto mělo být určeno dceři – on si však nepřeje, aby šlo o společný dárek jeho a manželky, která se nechová podle jeho představ. Dceři prý raději koupí jiný vůz sám.

Souvislosti požáru zůstávají předmětem šetření policie. Hasiči k události zaznamenali, že vozidlo, které plameny zcela zničily, v čase vzniku požáru nejelo. Příčinou je mimo veškerou pochybnost úmyslné zapálení.

Nezletilá nadýchala přes půl promile
Trojice dětí, které dvě hodiny po půlnoci nebyly doma v posteli, ale venku na ulici, vzbudila na počátku týdne pozornost hlídky strážníků z Prahy 14. Na nezletilce, jejichž nízký věk byl zřejmý už na první pohled, narazila v pondělí v Hartenberské ulici na pomezí Černého Mostu a Horních Počernic. Při dechové zkoušce jedna z dívek nadýchala 0,65 promile. Přiznala pak, že bez vědomí rodičů vypila pivo. Slečnu si musela přijít vyzvednout matka – její domluvou však věc není odbyta. Případem se ještě bude zabývat odbor sociálně právní ochrany dětí.