Do Šáreckého údolí byli přivoláni půl druhé hodiny po půlnoci. Plameny řádily hlavně v motorové části, žár zničil čelní sklo a poškodil i palubní desku – a kouř poznamenal celý interiér. Proč začalo hořet, zůstává předmětem šetření.

Bombový telefonát vyhnal z nákupního centra stovku lidíKaždá sranda něco stojí – ovšem aktuální žert může vyjít pěkně draho. Ve čtvrtek to v souvislosti s počínáním 23letého muže, který byl dopaden jako původce anonymní hrozby bombou, připomněl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Mohlo by to prý být podobné jako účty za jeho někdejší taškařici. „Před dvěma lety se dopustil podobného jednání, pro které následně musel poškozeným uhradit částku dosahující téměř milionu korun," připomněl Hulan.

Tentokrát rozruch vypukl krátce před čtvrtou ranní, kdy operátoři tísňové linky přijali anonymní oznámení o uložení bomby v administrativní budově poblíž Šustovy ulice na Chodově. Následovala evakuace nedalekého obchodního centra, které je i takto časně ráno plné personálu. Opustit své aktuální úkoly muselo více než sto lidí. Naopak na Chodov se sjely tři desítky policistů, přičemž nechyběl ani psovod se psem vycvičeným na vyhledávání výbušnin.

Už 20 minut po oznámení se příslušníkům cizinecké policie podařilo vypátrat člověka, který je podezřelý, že z telefonního automatu zavolal na linku 158. Sám to přiznal – s vysvětlením, že šlo jen o legraci. Chtěl si prý vystřelit z kamaráda, který má na tamním parkovišti odstavené auto. Pro takovéhle žerty však policie nemá pochopení. Došlo tedy na stíhání pro trestný čin šíření poplašné zprávy (za což v případě odsouzení hrozí až dva roky vězení) – a dojde také na vyčíslení nákladů na výjezd posádek 11 policejních aut. Své požadavky navíc mohou uplatnit i všechny firmy dotčené evakuací obchodního centra – a jejich činnost tedy byla omezena nebo znemožněna.

„Zmínit musím také fakt, že se mladík popsaného jednání dopustil pod vlivem alkoholu," zdůraznil Hulan. Dechová zkouška prokázala bezmála půl druhého promile. Zvukovou nahrávku naleznete na www.policie.cz/clanek/telefonat-ho-muze-vyjit-velice-draho.aspx