Po dohodě s majitelem nechali hasiči část stohu již zasaženou plameny kontrolovaně vyhořet, připomněl s tím, že zabránit šíření plamenů rozháněných větrem na ještě nezasažené balíky se podařilo opravdu jen s vypětím všech sil. Pomohl zásah smykového nakladače, jehož přispěním se podařilo oddělit ještě nezasaženou část. „Kvůli nedostatku vody, kterou bylo nutné kyvadlově dovážet, vyhlásil velitel zásahu II. stupeň požárního poplachu – a na místě se postupně sjely dvě profesionální a devět dobrovolných jednotek," konstatoval Svoboda.

Žena nepřišla z procházky, našli ji pořezanouZachránit život seniorce, která se pokusila o sebevraždu, se v úterý večer podařilo pražským policistům z oddělení na Proseku. Původně se přitom chystali jen na hledání ženy, která se někde zatoulala. Byli totiž přivoláni do Makedonské ulice s tím, že 85letá žena vyrazila na procházku kolem domu – už je ale pryč půl druhé hodiny a stále se nevrací, což se nikdy dříve nestalo.

Seniorku hlídka našla jen pár desítek metrů od domu: ležela na trávě v oploceném areálu. Nehýbala se – a na zápěstí měla řezné rány, připomněl ve středu Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Členové hlídky hned doběhli pro autolékárničku a začali poskytovat první pomoc; ještě před příjezdem přivolané sanitky se do péče zapojil také policista s odborností zdravotníka z hlídky speciální pořádkové jednotky, která mezitím dorazila, aby pomohla s hledáním. Hned na místě policisté zjistili, co se přihodilo: žena se sama pokusila vzít si život.

Zloděje pomohly odhalit postřehy svědkůSpolupráce veřejnosti kriminalistům velice pomohla. Těmito slovy zhodnotila ve středu Iveta Martínková z ředitelství pražské policie ohlasy všímavých občanů, kteří reagovali na fotografie a videonahrávku z pouliční kamery, jež kriminalisté před více než měsícem poskytli médiím k případu okradení muže spícího ve svém autě. „Ozvali se svědci, kteří poskytli důležité informace ohledně podezřelého muže," konstatovala Martínková s tím, že právě díky těmto poznatkům detektivové v úterý podezřelého zadrželi. Muž, který se k činu přiznal, byl obviněn z krádeže. Stíhán je na svobodě.

Zloděj využil příležitosti v noci na 7. červen, kdy okradený řidič přijel na Vinohrady z náročné služební cesty. Když zaparkoval, chtěl před cestou domů na chvilku zavřít oči – v mžiku ale usnul. Půlhodinka, po kterou tvrdě spal, stačila zloději k tomu, aby mu z hlavy sebral sluneční brýle za bezmála pět tisíc korun, z ruky stáhl hodinky ve stotisícové hodnotě – a z auta ještě přibral dva mobily, peněženku a bundu. Celková škoda převýšila 120 tisíc korun.

Našli kradené traktory za osm milionůTři traktory za více než osm milionů korun, které byly ukradeny v Německu, se podařilo najít na dálnici D5 policistům z dálničního oddělení v Rudné. Stalo se to ve chvíli, kdy na 14. kilometru ve směru jízdy na Prahu zastavili 59letého rumunského řidiče kamionu kvůli příliš rozměrnému návěsu – jeho šířka přesahovala o 25 cm nejvyšší přípustnou šířku, přičemž šofér nemohl předložit speciální povolení. Na místě zaplatil dva tisíce pokuty.

Náklad v podobě tří nových traktorů odpovídal přepravnímu listu – zrovna během kontroly ale dostali policisté informaci o krádeži traktorů v Německu. A ukázalo se, že tohle také odpovídalo… Kamion i s nákladem proto skončil v policejním areálu a řidič v cele. Vyšetřování případu pokračuje ve spolupráci s německou stranou; první poznatky napovídají, že naším územím měly traktory pouze projet a směřovat dále do zahraničí.