Volkswagen Passat začal hořet krátce po odstavení na parkovací místo v modré zóně. Plameny, které vyšlehly v motorové části, se za pomoci pěti práškových hasicích přístrojů podařilo lokalizovat ještě před příjezdem hasičů; jednotka z centrální stanice se pak postarala o dohašení proudem tlakové vody.


Při ohlídce vyhořeného motorového prostoru následně usoudili, že plameny zřejmě měla na svědomí závada startéru. Právě jeho elektroinstalace byla totiž ohněm zasažena nejvíc.

Příjezd do metropole omezila hromadná nehodaHromadná nehoda pěti osobních aut, která se srazila čtvrt hodiny po sedmé ranní na Lahovickém mostě před Berounku, ochromila příjezd do metropole ve směru z Příbramska. Při havárii se naštěstí nikomu nic nestalo – přinesla ale vážné dopravní komplikace (byť průjezd se zvýšenou opatrností zůstal zachován). Na Strakonické ulici se vytvořila kolona – a velmi rychle se ucpala také objízdná trasa před Komořany.

Záchranářům někdo vybral základnuŠokující vloupání do objektu základny záchranné služby šetří policisté z Brandýsa nad Labem na Praze-východ. Dosud neznámý pachatel nejenom vykradl zázemí záchranářů, odkud si odnesl osobní věci zaměstnanců, ale dokonce sebral klíčky od volkswagenu, s nímž pak odjel z parkoviště před budovou. Již po několika hodinách auto našli pražští policisté; bylo zaparkované pod Libeňským mostem. Pátrání po pachateli nicméně pokračuje.
Protože lokalitu, kde byl odcizený vůz odstaven, monitorují bezpečnostní kamery, policisté vědí, že z volkswagenu vystoupil asi 180 cm vysoký štíhlý muž v bílém svetru a džínách. Na místě ovšem nebyl sám: odvážel ho mercedes řízený ženou. Policisté věří, že posun v případu by mohly přinést i informace od všímavých občanů, s nimiž se případné svědci ozvou na linku 158.

Za požár domu může asi nedopalekO okolnostech požáru rodinného domu v Jasanské ulici Brandýse nad Labem, při kterém před měsícem policisté nasadili vlastní život, aby ještě před příjezdem hasičů zachránili z hořícího objektu muže, o kterém hlídka dostala informaci, že by se měl nacházet uvnitř, informovala ve středu policie z Prahy-venkov: Východ.
Policisté v hořícím domě postupně prohledávali jednotlivé místnosti, kde kvůli kouři téměř nic nebylo vidět; pátrání podle údajů policie navíc komplikoval fakt, že šlo o dům zaplněný odpadky. V přízemí pak jeden z policistů nalezl muže spícího v posteli, kterého vyvedl ven. Byla klika, že se ho podařilo dostat na čerstvý vzduch včas – a ještě větším štěstím se stalo, že nikdo další se už v domě nenacházel. Rozšiřující se požár totiž některé části domu znepřístupnil; ty prohledali hasiči až po likvidaci plamenů. I tak musel být jeden z policistů přímo na místě ošetřován, protože se při prohledávání domu nadýchal kouře. Požár měl patrně na svědomí špatně uhašený nedopalek cigarety. Právě proto, že šlo o dům zaplněný nahromaděnými věcmi, se oheň šířil velkou rychlostí.

Opilá návštěvnice napadla hostitelkuPomoc strážníků z Prahy 1 potřebovala v noci na středu žena, který si nevěděla rady s nevítanou návštěvou. Do bytu v Jáchymově ulici pustila opilou kamarádku – a tak začala vyvádět: fyzicky ji napadla – a ještě jí způsobila škodu na majetku. Agresivní návštěvnice, na níž bylo patrné na první pohled, že má upito, nadýchala téměř dvě a půl promile. Jejím počínáním se nyní zabývají policisté, které strážníci na místo přivolali.

Čtěte také: Požár ohrozil dům i jeho obyvatele