Během hodinového zásahu nejen zlikvidovali plameny na ploše asi 10 x 10 metrů, k čemuž jim stačilo 18 minut, ale rovněž rozebírali ohořelé zbytky střešní konstrukce. „Museli také provést násilné vstupy do bytových jednotek pod střechou," konstatoval Martin Kavka z hasičské centrály. Ukázalo se, že požár měly na svědomí práce na rekonstrukci ploché střechy. Konkrétně byla jeho příčinou nedbalost při sváření hydroizolace střechy. 

Strom se náhle skácel, zasáhl tři autaNaštěstí bez zranění se ve středu odpoledne obešel malér v ulici Pod Barvířkou na Smíchově. Třebaže nebyl vichr, zčistajasna se zřítil strom, který spadl na tři zaparkovaná auta. Kmen hasiči rozřezali pomocí motorové pily a odstranili. Událostí se zabývá i policie.

close Pád stromů poškodil zaparkovaná auta. info Zdroj: Twitter HZS Praha zoom_in

Mladíci podezřelí z krádeže kol zřejmě kradli častějiOdhalit se policistům z pankráckého oddělení podařilo totožnost dvojice mužů, které kamery zachytily minulý týden ve středu při krádeži jízdních kol z garáží kancelářského komplexu v Pikrtově ulici. Podle záběrů prostě vylomili oplocení stání pro bicykly, dva si vybrali – a odjeli na nich. Způsobili tak škodu dosahující bezmála 40 tisíc korun. Jména už jsou známa a jeden z dotyčných byl i zadržen, připomněl ve středu Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Konstatoval, že případ přezvali kriminalisté. Ukázalo se totiž, že muži ve věku 18 a 19 let zřejmě mají na svědomí více případů krádeží kol.

Policie hledá ženu, která utekla z léčebnyHledaná žena by neměla být nebezpečná. Tak zní ujištění policistů, kteří se ve středu obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po 34leté Anetě N. Ta se zdržuje neznámo kde od čtvrtka 25. května, kdy během společné vycházky utekla personálu bohnické psychiatrické nemocnice. Žena, která má soudem nařízené ochranné léčení (před třemi roky útočila nožem v restauraci na Praze 10, čímž se dopustila nejen výtržnictví, ale i ublížení na zdraví), v současné době neužívá žádné léky; podle lékařky by neměla ohrožovat okolí ani sebe samotnou. „Má ovšem sklon k alkoholismu – a pak může být agresivní," upozornil policista Jan Daněk.
Jakékoli informace o hledané ženě lze policistům předat prostřednictvím linky 158. Její popis připomíná štíhlou 170 cm vysokou postavu a kratší černé vlasy. „Naposledy byla oblečená do šedých tepláků, červeného trika a černé mikiny na zip. Na nohou měla černé pantofle," uvedl Daněk.

close Pohřešovaná žena. info Zdroj: Policie ČR zoom_in

Podezřelí z krádeže chtěli zmizet v kabinkáchKradli muž a těhotná žena! S tímhle upozorněním se v oblasti Anděla obrátila na hlídku strážníků z Prahy 5 zaměstnankyně lékárny. Informovala, že před pár okamžiky z její provozovny zmizela dvojice, která pobrala větší množství léků. Dotyční prý pak zamířili ze Štefánikovy ulice do Lidické. Po horké stopě se hlídka okamžitě vydala – vypadalo to ovšem, že tahle stopa už přece jen bude vychladlá. Po někom, kdo by odpovídal popisu, ani vidu. Prohlídka okolí však ukázala, že se muž i žena skrývají v jednom z obchodů s oděvy; snažili se zmizet ve zkušebních kabinkách. V doprovodu strážníků se vrátili k lékárně – a tam přiznali, že opravdu mají u sebe kradené zboží. Z igelitové tašky pak putovaly na světlo léky, které se nepoškozené vrátily do prodeje. Třiačtyřicetiletého muže a jeho 35letou společnici si pak odvezli policisté. Ukázalo se, že žena již byla přednedávnem trestána za podobný skutek.

Sprejerské řádění nenechalo svědky lhostejnýmiDežaví. Neříkej. Takováhle sdělení zřejmě chtěla vykřičet na celý svět a zachovat na trvalou památku 23letá žena, na niž srážníky z Prahy 14 upozornil řidič autobusu. Jako na sprejerku, která oranžovou reflexní barvou stříkala nápisy na betonovou zeď nedaleko terminálu u stanice metra Černý Most. Hlídce vyslané na místo pak upřesnil popis a ukázal i směr, kterým dotyčná odcházela. Nebyl pak problém najít ji na zastávce dálkové dopravy. Žena, která ještě měla v ruce sprej s barvou, se k činu přiznala. Skončila v rukou policistů jako podezřelá ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci – sprejerství. Stejně dopadl i 29letý cizinec, na jehož výtvarné snažení v samotném centru metropole také upozornil všímavý občan. V tomto případě dotyčný kreslil fixem po fasádách domů v Národní ulici. Podezřelého, kterého pak oznamovatel bezpečně označil jako ničitele fasád, se podařilo najít kousek od místa události.

close Výtvor sprejerky. info Zdroj: Facebook Městské policie Praha zoom_in