Speciálně vycvičený pes sice stopy po hořlavinách nenašel, hasiči nicméně mají jasno: plameny vyšlehly kvůli tomu, že někdo úmyslně zapálil interiér auta. Okolnosti události zůstávají předmětem šetření policie.

Polonahý cizinec v opilosti vyváděl v metruStrážníky z hlídkového útvaru si v noci na středu přizval na pomoc dozorčí ve stanici pražského metra Můstek. Před půlnocí se nedařilo zvládnout řádění agresivně se chovajícího se cizince, který v opilosti hlasitě pokřikoval vysvlečený do půl těla. Valný respekt dotyčný neosvědčil ani vůči uniformám: strážníky, kteří ho požádali o doklady, se pokusil napadnout. To už však byl poslední trik, který předvedl. Po rázném zákroku dostal želízka – a putoval na záchytku.

Vyvádět a rvát se cizincům šlo, platit nechtěliNa záchytku putovala v úterý v noci dvojice cizinců, kteří v centru Prahy popili víc, než bylo zdrávo. Do Masné ulici byli kvůli jejich řádění přivolání strážníci. „Agresivní dvojice odmítala zaplatit útratu a na ulici dělala nepořádek. Strážníci na místě zjistili, že dvojice zjevně opilých mužů se navíc poprala," přiblížil ve středu problém Jan Čihák z centrály městské policie. Ani v přítomnosti strážníků se dotyční nezklidnili. Když se pokusili z místa utéct, strážníci je zpacifikovali a nasadili jim pouta. Výlupků se pak ujala hlídka specializovaná na převoz opilců, která má najetou jednu a tutéž trasu: s cílem na záchytné stanici.