Zřejmě došlo k výbuchu při výměně propan-butanové láhve v jednom ze stánků. Dva muži utrpěli popáleniny lehčího charakteru v obličeji a na rukou, záchranáři je odvezli do vinohradské nemocnice. Z blízké haly pak byly preventivně evakuovány dvě stoky lidí – z nich se nikomu nic nestalo.

Dvacet milionů to prý nebude

Požár podle hasičů zničil čtyři venkovní stánky a citelně poznamenal plášť, dveře, okna i krytinu jedné z výstavních hal. V pátek večer zveřejnila Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů odhad výše způsobené škody: 20 milionů. S tím však nesouhlasí obchodní ředitel provozovatelské firmy František Martin Přívětivý. Plameny prý nespolykaly ani polovinu: škoda dosahuje kolem osmi milionů.

Podle jeho slov oheň zničil dva stánky včetně vybavení plus okolní sezení – a poznamenal také plášť přilehlé veletržní haly, na kterou plameny přeskočily. Škodu na stáncích Přívětivý vyčíslil na něco přes dva miliony – a oprava zasažené haly by měla přijít na zhruba pět milionů. Ovšem dvacet milionů to prý určitě nebude.

Okolnosti vzniku požáru i další souvislosti zůstávají předmětem šetření policie.

Čtěte také: Páteční požár stánků v Letňanech způsobil škodu do deseti milionů