„Prosím vás, když konáte potřebu v suchém rákosí, neničte po sobě pak tu papírovou stopu tak, že jí zapálíte,“ napsal mluvčí a hasičský vyšetřovatel Kavka na svůj osobní twitterový účet poté, co informoval o štěrboholském požáru oficiálně.

V ulici K Lesíku zasahovali hasiči ze strašnické stanice a dobrovolníci z Dolních Měcholup. Podle Kavky se požár rozkládal na ploše zhruba 100x50 metrů a po dvaceti minutách se pomocí dvou proudů vody povedlo plameny zkrotit. „Vyšetřovatel hasičů udělil na místě blokovou pokutu,“ dodal Kavka.

Pražští hasiči v souvislosti s tímto choulostivým případem upozorňují na riziko „jarních“ požárů, které často obvykle nesouvisí se zahlazováním stop po vykonání potřeby v přírodě, ale s úklidem zahrady po zimě. Za poslední tři roky byl v Praze zaznamenán během dubna a května počet požárů vyšší, než je měsíční průměr.

„Když shromáždíte hrabanku a rozhodnete se ji spálit, tak dodržujte bezpečnostní pravidla. Za vypalování trávy vám může být uložena pokuta až 25 tisíc korun!“ varuje hasičský záchranný sbor.