Čpavek začal unikat u objektu otevřeného zimního kluziště. "V tuto chvílí probíhá průzkum, hasiči se pohybují v ochranným oblecích,"upřesnil po 20 hodině mluvčí pražských hasičů Daniel Fík. Čpavek se na zimních stadionech používá jako chladivo.

Hasiči museli evakuovat přilehlý objekt. "Jednalo se o dvaadvacet osob. Na místě zásahu hasiči vytyčili nebezpečnou zónu a postavili dekontaminační stanoviště. V tuto chvíli nemáme hlášena žádná zranění," dopřesnil Fík. 

Zásah probíhal zpočátku v protichemických oděvech, snížením koncentrace čpavku v objektu byla poté snížena ochrana zasahujících hasičů o jeden stupeň.

Unikající čpavek se nerozšiřoval do okolí mimo nebezpečnou zónu a nepředstavoval nebezpečí pro obyvatele v okolí. Na základě doporučení servisního technika byla technologie uzavřena a proběhlo odpouštění zbytkového tlaku zařízení přes vodní lázeň.

„Únik čpavku se podařilo zastavit ve 22:45 hodin. Místo zásahu bylo předáno správci areálu. Barel s kontaminovanou vodní lázní bude odvezen následující den firmou Dekonta," dodal Fík.