Podle hasičů byly požárem zasaženy dva objekty. Do hašení se pustili osmi C proudy včetně jednoho z výškové techniky. Zásah byl rozdělen do tří bojových úseků, byl zřízen štáb velitele zásahu a dobrovolné jednotky drží pohotovost na svých stanicích. Chemickou službou nebyly na místě naměřeny zvýšené koncentrace škodlivých látek.

| Video: Youtube

V hořícím objektu byla nahlášena přítomnost tlakových lahví, což hasiče nutilo k velké obezřetnosti. Krátce po devetanácté hodině ještě neměli požár pod kontrolou, podařilo se to až krátce před půl devátou večer. Prostory, kde hořelo, jsou mezi dvěma obytnými domy, jeden z nich byl poškozen. „Z dílen a dřevěných budek se požár rozšířil na přilehlý rodinný dům a jeho podkroví,” uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. "Jednotky se redukují a vyšetřovatelé příčin požárů se na místo vrátí zítra k došetření," doplnil později.

"Provoz v Čimické ulici jsme zcela zastavili", uvedl tiskový mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Policisté na místě úzce spolupracovali s ostatními složkami integrovaného záchranného systému a zajišťovali jim volný průjezd k požáru. Policisté z nemovitosti nedaleko požáru evakuovali starší ženu, kterou předali do péče rodinným příslušníkům.

Autobusové linky byly v úseku Sídliště Čimice - Řepínská (linka 145 v úseku Sídliště Čimice - Vozovna Kobylisy) obousměrně odkloněny přes Dolní Chabry. Obousměrně nebyly obsluhovány zastávky "Čimice" a "Libeňská". Linky 152 a 202 obsluhovaly na odklonové trase zastávky linky 145 v ulici K Ládví. Z důvodu dlouhé odklonové trasy a uvíznutí některých vozů v uzavřeném úseku vznikl na postižených linkách dlouhý interval mezi spoji, uvedl na svých stránkách Dopravní podnik. Opatření bylo odvoláno ve 21:20.