Ano; ve středu vpodvečer hasiči pomocí hydraulické techniky rozřezávali kontejner ve Slezské ulici, aby pomohli muži, jenž se v něm zašprajcoval – a v sobotu si to na výzvu městských strážníků zopakovali; jen s tím rozdílem, že šlo o kontejner v Dykově ulici. Tedy o dvě ulice dál. Scénář byl ale nachlup stejný: hasiči muže vysvobodili a předali záchranářům.

V obou případech měli dotyční štěstí, že se do nádob vybavených vhazovací komorou mající bránit krádežím odevzdaných vysloužilých elektrozařízení snažili vlézt nohama napřed. Pak uvíznutí jen bolí a neobejde se bez pomoci vyprošťovacího nářadí původně určeného k vyřezávání lidí z havarovaných aut.

Jestliže ale v jiných případech nezvaní kontejneroví šmejdiči šli do akce po hlavě, byla situace vážnější; dokonce se vyskytly i smrtelné následky. Muži, kteří se v záměrně neprostupném otvoru zasekli hrudníkem, se zadusili – a nedostali tak už příležitost uplatnit výmluvu, která je v obdobných případech nejčastější: kdepak krást, to oni nešli; jen je lákala zvědavost a chtěli se podívat, co je v nádobě na elektroodpad vlastně odhozeno.