Podle hasičů ale chemici nenaměřili žádné nebezpečné hodnoty. O doporučení nevětrat informovaly obyvatele hlídkové vozy městské policie, které vyrazily do ulic hlavního města. Krátce před třetí hodinou odpoledne bylo opatření odvoláno.

V hale bylo uskladněno zhruba 600 tun elektroodpadu. "Povolaný statik konstatoval nebezpečné narušení objektu a nařídil demolici", uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Nikdo se během zásahu nezranil, škoda na uskladněném materiálu je odhadnuta na pět milionů korun, další bude na zničeném objektu.

Před 6. hodinou v neděli započaly demoliční práce, zatím pomocí autobagru a pokračovalo hašení. Týlové zabezpečení pro hasiče vytvořil Český červený kříž (ochranné nápoje, strava), velitel zásahu na místě spolupracoval se starostkou obce. Informovány byly i orgány pro ochranu vod.

Zásah probíhal nepřetržitě a maximálním nasazením od sobotních 19.50 do nedělních 7.15. Poté byl krátce přerušen, probíhaly přípravné práce s těžkou technikou, následně došlo ke střídání hasičů a obnovení hašení.

Úplné uhašní požáru oznámili hasiči až v neděli vpodvečer, v pondělí vyšetřovatelé vyloučili jeho úmyslné založení nebo zapálení z nedbalosti.