V Praze na Jižním městě hasiči uhasili nezabezpečené ohniště a v Kolodějích zlikvidovali požár trávy v okolí dalšího místa táboráku. Jinak byl v hlavním městě v noci z pátku na sobotu klid.

Ve středních Čechách hasiče nejvíce zaměstnal požár u obce Podbrahy. „Požár nám byl nahlášen v půl deváté večer jako požár lesního porostu. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Hořel porost a lesní hrabanka na ploše 100 krát 100 metrů. Šlo o deseti až patnáctiletý porost. Před čtvrt na deset byl požár lokalizován,“ okomentovala situaci mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Ve 22 hodin bylo uhašeno i díky tomu, že se k místu sjelo poměrně dost cisteren.

Naštěstí zapršelo

Od 19. hodiny večerní do 7. do ranní pak hasiči měli 24 výjezdů. Třináct bylo překlasifikováno na planý poplach. Dalších deset operační středisko prověřilo. V pěti případech šlo o pálení bez dozoru nebo opuštěné pálení, které hasiči uhasili.

„To, že v noci zapršelo, bylo to nejlepší, co se mohlo stát. V noci se to zalilo a nehrozilo nic horšího. Loni byly ale čarodějnice klidnější, to jsme měli pouze sedm výjezdů," dodala Fliegerová.