Ti pomáhali muž z bytu v podlaží nad požárem, který se nadýchal kouře a sanitka ho převezla k ošetření do vinohradské nemocnice. Zdravotníci také preventivně prohlíželi šokovanou uživatelku bytu, ve kterém hořelo.

Hasiči zasahující v dýchací technice nejenom likvidovali požár kuchyňského koutu bytu v jednom z vyšších pater, ale také vyklízeli okolí.

Pomocí vyváděcích masek zachránili dva lidi; do pěti bytů museli vstoupit skrz zamčené dveře, aby se ubezpečili, že uvnitř nezůstal někdo, kdo by mohl být v ohrožení nebo potřebuje pomoc.

Nedbalost za dvě stě tisíc

Škoda, která při požáru vznikla, byla odhadnuta na 200 tisíc korun, připomněla ve čtvrtek Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

„Plamenným hořením a sálavým teplem bylo zcela zničeno vybavení kuchyňského koutu včetně bytového jádra. Sálavým teplem bylo silně poškozeno zařízení obytného pokoje. Zplodinami hoření byla zničena malba v celé bytové jednotce a na chodbě domu," vyjmenovala Adamcová. Připomněla, že včasným zásahem se podařilo uchránit hodnoty za milion.

To, že plameny zničily zrovna kuchyň, rozhodně není náhoda. „Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při přípravě potravin," konstatovala Adamcová. Na zapnuté plotně elektrického sporáku zůstal bez dozoru hrnec s potravinami