Policejní detektivové, kteří se případem zabývají, předpokládají, že v plamenech zemřel 43letý Bulhar. Definitivně potvrzeno to ale ještě není, připomněla v sobotu policistka Jana Rösslerová. „Na případu ještě pracují kriminalisté specializující se na pátrání po osobách, kteří zjišťují totožnost zemřelého," poznamenala. Uzavřeno ještě není ani prošetřování události – už v sobotu dopoledne ale po doohledání místa události vyšetřovatelé vyloučili cizí zavinění; smrtící požár považují za důsledek nešťastné náhody. Provizorní lůžko podle všeho začalo hořet od olejové lampičky. Právě pozůstatky „minipetrolejky" se našly na místě, které v ohnisku požáru označil pes vycvičený k vyhledávání stop po hořlavinách na požářištích. Více k přesným okolnostem úmrtí by měla prozradit pitva.

Obdobné případy se v metropoli stávají; zvlášť v chladnějším období. Každoročně takto ve svém hořícím doupěti umírá několik osob bez přístřeší. Zpravidla to má na svědomí neopatrnost při manipulaci s otevřeným ohněm nebo při kouření – často i v kombinaci s vlivem alkoholu. V minulosti se ale vyskytly i případy žhářských útoků. Skončily dopadením pachatelů a jejich odsouzením za vraždu.

Letos na podzim již nález mrtvého těla přineslo hašení bezdomoveckého útočiště v Ďáblickém háji. Tam poslední říjnovou středu plameny kromě provizorního přístřešku zachvátily i část lesoparku.