Vedle jednoho vodního proudu hasiči nasadili na likvidaci plamenů hned dvě vysokotlaká zařízení Cobra, která dokážou nejenom hasit, ale pomocí vodního proudu také umějí řezat rozmanité materiály.

Hasiči likvidovali i skrytá ohniska požáru 

Právě díky jejich použití se požár jedné místnosti zasažené plameny v plném rozsahu a oheň na střeše o rozloze 10×20 metrů podařilo uhasit šesti kubíky vody, připomněla v noci na pátek Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

Během zásahu, který hasiči absolvovali s použitím dýchací techniky, se uplatnila i motorová pila; posloužila při vyřezávání otvorů do dřevěné střechy pokryté lepenkou, pomocí nichž byla likvidována skrytá ohniska požáru nalezená termokamerou.

Na místě pomáhal i pes 

Hasiči byli k ohni přivoláni krátce po půl třetí odpoledne, v 15.51 měli požár pod kontrolou, připomněla Adamcová. Dohašovací práce podle jejích slov pokračovaly až do 17 hodin – a dohlídku po požáru hasiči provedli ještě v 21 hodin.

Vzniklá škoda se odhaduje na půl milionu korun, uchráněné hodnoty byly vyčísleny na 600 tisíc. Okolnosti vzniku požáru zůstávají v šetření hasičů i policie; už v průběhu hasebního zásahu byli na místě kriminalisté. Na místo byl přivolán pes vycvičený k vyhledávání stop po hořlavinách – doklady o použití takzvaných akcelerantů hoření nicméně neobjevil.

Čtěte také: Podzimní požáry hrozí na zahradě i v kuchyni