VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Požáry

25.7.2016

Byty i obyvatele v paneláku ohrozil požár mikrovlnky. Nehlídané!

Praha – Hodně napilno měli pražští hasiči na sklonku uplynulého pracovního týdne. V pondělí to konstatovala Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů s tím, že páteční bilance čítá 35 výjezdů. Jedenáct z nich bylo k požárům (včetně tří hořících aut, která vzplanula za jízdy), v devíti případech se jednalo o poskytování takzvané technické pomoci a po šesti položkách zanesli hasiči do statistik v kolonkách dopravních nehod a úniků nebezpečných látek. „Třikrát vyjeli zbytečně – jednalo se o planý poplach," doplnila Adamcová.

25.7.2016

Hořící dodávka mohla i vybuchnout

Praha /FOTOGALERIE/ - Tři požáry aut, která začala za jízdy hořet, likvidovali během jediného dne pražští hasiči. Bilanci ohnivého pátku, kdy plameny poničily jednu dodávku a tři osobní auta, zveřejnila v pondělí Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

25.7.2016

Kachně hasiči zachránili dvě ze čtyř dětí

Praha /FOTOGALERIE/ – Vážně jsem byl v úzkých. To v pondělí s úsměvem prohlásil jeden z pražských hasičů, kteří se dopoledne účastnili mise na záchranu kachňat. Rozhodně ovšem nešlo o smích úlevný; k něčemu podobnému nebyl důvod – i když se hasič musel spustit po hlavě do kanálu.

22.7.2016

Hasiče zaměstnaly vejce načerno

Praha /FOTOGALERIE/ – Stotisícovou škodou a nepřehlédnutelným hemžením hasičských vozů skončila v pátek ráno snaha muže z pražských Modřan uvařit si k snídani vejce. Únava po návratu z noční směny způsobila, že usnul – a výsledkem byl požár kuchyňské linky, připomněla v pátek Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

21.7.2016

Na nádraží v Praze hořela lokomotiva, nikdo zraněn nebyl

Praha - Na pražském hlavním nádraží ve čtvrtek odpoledne zasahovali hasiči, likvidovali požár v kabině mezinárodního rychlíku z Budapešti do Hamburku. Nikdo nebyl zraněn, co bylo příčinou ohně, se zatím neví. Vlak po výměně lokomotivy pokračoval v cestě. Provoz na nádraží byl omezen jen při zásahu hasičů. Řekli to mluvčí pražských hasičů, Správě železniční dopravní cesty (SŽDC) a Českých drah.

19.7.2016

Lidé v hořícím bytě se nadýchali kouře

Praha /FOTOGALERIE/ – Čtyř set tisíc korun dosahuje podle prvotních odhadů škoda způsobená silně dýmajícím požárem v bytovém domě na Žižkově, k němuž pražští hasiči byli v úterý čtvrt hodiny před devátou přivoláni do Koněvovy ulice.

19.7.2016

Hasiči evakuovali v Praze 3 kvůli úniku plynu šest domů

Praha - Šest domů, z nichž bylo vyvedeno cekem 32 lidí, evakuovali v úterý dopoledne kvůli úniku plynu pražští hasiči. Do Vlkovy ulice na Žižkově je přivolali plynaři, kteří tam byli pozváni k opravě závady na potrubí – a na místě odhalili zvýšené koncentrace plynu; ukázalo se, že únik plynu je masivní a mohl by představovat ohrožení pro okolí.

15.7.2016

KRIMI MIX: Hasiči zachraňovali lidi z hořícího paneláku

Praha /FOTOGALERIE/ - Osm dospělých a dvě děti zachraňovali ve čtvrtek večer pražští hasiči. Za pomoci vyváděcích masek je vyváděli a vynášeli z jedenáctipo­dlažního sídlištního paneláku na Chodově. Do domu ve Zlešické ulici, kde hořelo v kuchyni bytu a přilehlém pokoji v šestém patře, byly požární jednotky přivolány čtyři minuty po 18. hodině. Kouř, který citelně poznamenal fasádu, ohrožoval lidi v horních patrech.

11.7.2016

Plameny zachvátily velkou plochu strniště

Praha - Rozsáhlý požár strniště v oblasti Divoké Šárky, na němž se plameny rozšířily na několik hektarů, zaměstnal v neděli odpoledne desítky pražských hasičů z řad profesionálů i příslušníků dobrovolných sborů.

11.7.2016

Hasiče zaměstnaly požáry trávy, ale i oheň ve stromě nebo na střeše

Praha /FOTOGALERIE/ - Nezodpovědnost kuřáků, nedbalost při rozdělávání ohně, pro leckoho možná neobvyklá snaha likvidovat hmyz neopatrným vykuřováním, ale také úmyslná zapálení. Takové byly příčiny požárů, které v uplynulém týdnu likvidovali hasiči v metropoli. 

7.7.2016

Obří požár ve Vysočanech loni zavinila závada

Praha /FOTOGALERIE/ - Obří požár ve Vysočanech, který od loňského 22. srpna zaměstnával po dva dny pražské hasiče, nebyl dílem žháře. Prvotní spekulace, že hala s uskladněným textilem asijských prodejců v někdejším areálu ČKD v Kolbenově ulici mohla vzplanout v důsledku konkurenčního boje, vyloučili specialisté v rámci policejního vyšetřování. Podle jejich závěrů má značnou hmotnou škodu na svědomí vadná elektroinstalace.

2.7.2016

Požár autobusu v Praze dnes způsobil škodu 1,5 mil.; bez zranění

Praha - V Praze nedaleko stanice metra Nádraží Veleslavín dnes dopoledne hořel autobus pražského dopravního podniku, který jezdí na letiště v Ruzyni. Škoda je předběžně odhadována na 1,5 milionu korun. Nikdo nebyl zraněn. Řekl to mluvčí pražských hasičů Jiří Čmahal.

29.6.2016

Historickou stodolu zničil požár

Praha - Požár památkově chráněné stodoly v obci Ohrobec na Praze-západ likvidovali ve středu středočeští i pražští hasiči. Do ulice u Rybníků, odkud byl oheň ohlášen čtyři minuty před čtvrtou odpolední, se sjely požární vozy z profesionálních stanic v Jílovém, Říčanech a Kladně; z metropole pak z Chodova a Modřan – a na pomoc vyrazila také technika dobrovolných hasičů z Dolních Břežan a Zvole, sdělil Deníku Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů.

24.6.2016

Oheň způsobil na střeše továrny Koh-i-noor škodu 1,5 milionu

Pátek - Čtvrteční požár způsobil na střeše továrny Koh-i-noor v pražských Vršovicích škodu 1,5 milionu korun. Hasiči uchránili majetek asi za deset milionů. V tiskové zprávě o tom v pátek informovala mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. Hořet v areálu začalo ve čtvrtek večer. Zaměstnanci z objektu odešli, nikdo nebyl zraněn.

AKTUALIZOVÁNO
23.6.2016

V Koh-i-Nooru hořela střecha. Na místě zasahovaly desítky hasičů

Praha - V areálu Koh-i-Nooru v pražských Vršovicích došlo ve čtvrtek kolem osmé hodiny večerní k požáru střechy. Na místě zasahovalo několik desítek hasičů jak profesionálních, tak dobrovolných. Zaměstnanci z objektu odešli, nikdo nebyl zraněn. Hrozil únik chemikálií, byl proto krátce vyhlášen třetí poplachový stupeň. Ve čtvrtek to řekla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. 

16.6.2016

Po požáru vybydleného domu v Praze našli hasiči lidské tělo

Praha - Mrtvého muže objevili hasiči v noci ze středy na čtvrtek po uhašení požáru vybydleného domu v Praze 10. Případem se zabývají kriminalisté. Příčina vzniku ohně se vyšetřuje, hmotná škoda nevznikla. Ve čtvrtek o tom informovala mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

15.6.2016

V Praze 1 v úterý hořela střecha domu, evakuováno bylo na 50 lidí

Praha - V centru hlavního města v úterý večer hořela střecha rekonstruovaného domu ve Vězeňské ulici. V objektu v té době nikdo nebyl, z okolních restaurací hasiči preventivně ale evakuovali na 50 lidí. Co bylo příčinou ohně, zatím neví. Způsobenou škodu odhadli na půl milionu korun. Ve středu to sdělila mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

13.6.2016

V Praze na Smíchově hořela střecha restaurace Wine Food Market

Praha - V Praze na Smíchově hořela po poledni atriová střecha restaurace Wine Food Market. Na místě zasahovalo sedm jednotek hasičů, po necelé hodině měli požár pod kontrolou. Nikomu se nic nestalo. Kvůli požáru byla ale uzavřena ulice U Královské louky. V pondělí to řekly mluvčí pražské policie a hasičů Iveta Martínková a Pavlína Adamcová.

10.6.2016

KRIMI MIX: Vykuřování hmyzu zasáhlo i lidi

Praha – Asistenci pražských hasičů i záchranné služby si ve čtvrtek vpodvečer vyžádal zásah deratizační firmy v ubytovně v Plzeňské ulici na pražském Smíchově. Opustit své pokoje muselo 17 lidí, z nichž někteří se během zásahu při hubení obtížného hmyzu nadýchali látky použité při vykuřování prostor zasažených štěnicemi – což se neobešlo bez zdravotních problémů.

9.6.2016

Autopříslušenství skončilo v plamenech

Praha - Značnou škodu, která se zřejmě bude počítat v milionech korun, si vyžádal požár, který ve čtvrtek ráno zachvátil část zboží nacházejícího se na paletách ve skladu s automobilovým příslušenstvím v Hostivici na Praze-západ.

9.6.2016

Při požáru tří domů byli zraněni dva hasiči

Vestec – Zranění dvou hasičů, na které během likvidace rozsáhlého požáru spadlo obložení, si ve středu odpoledne vyžádal boj s plameny schvacujícími rodinné domy ve Vestci na Praze-západ. Záchranáři je odváželi do pražských nemocnic v Krči a v Motole.

8.6.2016

Plameny v zasedačce spolykaly statisíce

Praha - Tři čtvrtě milionu korun plameny pohltily, hodnoty za čtyři a čtvrt milionu se zásahem hasičů podařilo uchránit. Taková je prozatímní bilance řádění ohně při požáru v administrativní budově v Řeporyjích na okraji metropole – ovšem s upozorněním, že výše škody se ještě může změnit.

8.6.2016

Desítky hasičů získaly ocenění

Praha /GALERIE/- Sloužit u hasičů – to není nějaká příležitostná práce na pár let – nebo třebas i jen několik měsíců. Pro mnohé jde o povolání, které se změnilo v celoživotní poslání. Vyprávět by o tom mohlo třeba 48 středočeských hasičů, jimž generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslav Ryba udělil medaile Za věrnost – a z jeho pověření je oceněným předali krajský ředitel hasičů Miloslav Svatoš a jeho náměstek pro prevenci a civilní nouzovou připravenost Jan Ryšavý.

3.6.2016

Kouř z požáru věznil lidi v domě

Praha - Velkému maléru se podařilo zabránit pražským hasičům, kteří ve středu vpodvečer likvidovali požár malého přízemního bytu v ulici U Drahaně v Bohnicích. Vyžádal si hmotnou škodu odhadovanou na 300 tisíc korun. V pátek Pavlína Adamcová z centrály hasičů zveřejnila celkovou bilanci zásahu: tři zachránění, tři evakuovaní, tři ošetření lidé – a zachránit se podařilo také dva psy.

1.6.2016

Desítky požárů byly dílem úmyslu

Praha - Dílem žhářů byla téměř čtvrtina z 222 požárů, které během května likvidovali pražští hasiči. Úmysl byl v rámci vyšetřování určen jako příčina ve 22 procentech, ukazují čerstvé statistiky.

29.5.2016

V drážním domku shořely statisíce

Praha /GALERIE/ - Škodu předběžně vyčíslenou na 400 tisíc korun způsobil požár bývalého drážního domku, k jehož likvidaci se v neděli hodinu a čtvrt po půlnoci sjely do Jílové ulice na Zličíně vozy pražských i drážních hasičů. „Dvacítka hasičů se na místo dostavila ve velmi krátké době a ihned začala hasit požár ze dvou míst," připomněla Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

26.5.2016

KRIMI MIX: V plamenech zmizely miliony korun

Praha - Tři zranění včetně úrazu zasahujícího hasiče a dvou domácích potřebujících ošetření na chirurgii a interně Thomayerovy nemocnice v pražské Krči si ve čtvrtek vyžádal požár domu v chatové oblasti Hvozdy u Štěchovic na Praze-západ, při jehož likvidaci hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu.

25.5.2016

Výbuch varny drog přinesl popáleniny

Praha - Stát se to dříve v minulosti, možná by se dalo tvrdit, že předpokládaného hříšníka olízly plameny pekelné. V dobách, kdy se hovořilo podobným tónem, ovšem vaření pervitinu nebylo zrovna obvyklou činností; tehdejší alchymisté měli jiné cíle.

25.5.2016

Lidi vyhnal z postelí požár v garáži

Praha – Rušnou noc zažívali obyvatelé čtyřpatrového bytového domu v ulici Na Nivách v pražské Michli. Půl hodiny před půlnocí museli opustit nejen své postele, ale i byty – přičemž 17 lidí hasiči za zadýmeného objektu vyváděli za pomoci vyváděcích masek (a zachráněn byl také jeden pes).

23.5.2016

Požár si vyžádal vyklizení ubytovny v Řepích

Praha /FOTOGALERIE/ - Osm lidí, kteří se nadýchali kouře při požáru ubytovny v Řepích, prohlíželi v pondělí před polednem pražští záchranáři. Změřili jim hladinu oxidu uhelnatého - a dva pacienty následně převezli do péče zdravotníků motolské nemocnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT