VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Požáry

16.9.2016

Stříbrná hasička Svitáková je opět stříbrná

Praha – Skvělého úspěchu dosáhla preventistka pražských hasičů Ivana Svitáková na sportovním poli. V Novém Městě nad Metují obhájila stříbro, které vybojovala v jarním Přeboru Hasičského záchranného sboru ČR, Policie ČR a zaměstnanců ministerstva vnitra v orientačním běhu. Cenný kov naprosto stejného lesku získala v kategorii žen i nyní, v rámci „podzimního" přeboru, který za horkých letních teplot pořádal ve středu a ve čtvrtek Sportovní klub Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje. V kopcovitém terénu se do hledání kontrol pustilo rovných 50 běžců a běžkyň.

15.9.2016

Jak přežít maléry a jak se jim vyhýbat?

Praha - Prevence požární bezpečnosti, ochrana zdraví i bezpečnost silničního provozu. To jsou oblasti, k nimž od pondělka do pátku nabízejí specialisté z jednotlivých složek integrovaného záchranného systému poučení na holešovickém výstavišti v Praze. V Křižíkových pavilonech B a C jsou „školicí hnízda", která vždy dopoledne přivítají děti ze třetích až pátých tříd základních škol v Praze 7 – ovšem zúčastnit se mohou i jednotlivci z řad veřejnosti, sdělila Deníku Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

AKTUALIZOVÁNO
14.9.2016

V říčanské nemocnici vyhořel archiv

Praha – Hoří v nemocnici! Tahle zpráva v úterý tři čtvrt hodiny před půlnocí takzvaně „zvedla" k výjezdu hasiče na Praze-východ i v metropoli. Cíl? Říčany, ulice Smiřických.

12.9.2016

Hasiči na pokraji sil poběží po schodech mezi lidmi

Praha - K vidění budou výkony těch nejdrsnějších chlapů, kteří se věnují požárním soutěžím. Tak zní pozvánka pražských hasičů na sobotu do Petřínských sadů. Park pod rozhlednou na Petříně se stane dějištěm klání i titul Iron Fireman 2016, ve kterém změří své síly opravdu ti nejlepší z řad profesionálních i dobrovolných hasičů, slibuje za organizátory závodu Martin Kavka. Mezi stovkou účastníků usilujících o hrdý titul „železného hasiče" nebudou chybět mistr světa a několikanásobný vítěz Světových hasičských a policejních her, domácí borec Lukáš Novák; Praha ale také přivítá třeba mistra Evropy Marczina Zdiebla z Polska.

AKTUALIZUJEME
11.9.2016

Hoří skládka ve Stašově

Stašov - K požáru skládky vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči v neděli krátce před 12. hodinou. 

9.9.2016

Kvůli suchu nesmějí auta do polí

Praha – Před rizikem požárů, které hrozí vzhledem k teplému a suchému počasí, varovali v pátek středočeští hasiči. Upozornění vychází z výstrahy, kterou Český hydrometeorologický ústav vydal nejenom pro střední Čechy a Prahu, ale také pro Pardubický a Královéhradecký kraj. V režimu „doby zvýšeného nebezpečí požárů", který platí až do odvolání, přitom nařízení Středočeského kraje stanoví konkrétní omezení platné pro lesy a jejich okolí, místa se souvislou rostlinnou pokrývkou, zemědělské plochy s porosty i okolí stohů sena a slámy, upozornil Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů.

8.9.2016

Požár auta ohrožoval benzinku

Praha /FOTOGALERIE/ - Velkým malérem hrozil požár osobního automobilu, který ve čtvrtek odpoledne hořel v těsné blízkosti čerpací stanice pohonných hmot na Prosecké ulici v Praze. Plameny v morovém prostoru vozu Mercedes-Benz C220 CDI vyšlehly nedaleko benzinky – a v sousedství uskladněných tlakových láhví s propan-butanem.

7.9.2016

Požár v kanceláři měnil trasy tramvajím

Praha /FOTOGALERIE/ - Nejen zásah hasičů, ale také pomoc zdravotnických záchranářů si ve středu vynutil požár, který pět minut před polednem vypukl v kanceláři v Lazarské ulici v centru Prahy. Hasiči, kteří se sjeli z centrály v Sokolské ulici z Holešovic, nejen bojovali s plameny, ale do příjezdu zdravotnických záchranářů také podávali kyslík mladému muži, který se nadýchal kouře.

5.9.2016

Čmoud vycházel z kastrolu na plotně

Praha /VIDEO/ - Z pozdní večeře se už nepodařilo zachránit nic a zasvé vzal i kastrol, i tak lze ale konstatovat, že se podařilo zabránit možnému velkému maléru. Jan Čihák z centrály Městské policie Praha, který o pohotovém zásahu hlídky z Prahy 7 v pondělí informoval, dokonce zmínil, že strážníci zamezili katastrofě. Ve Vrbenského ulici v Holešovicích si všimli černého dýmu valící se z okna – a tak hned vyběhli k bytu ve třetím patře. I na chodbě smrad prozrazoval, že je něco špatně.

2.9.2016

Dům vzplanul při odřezávání topení

Praha/FOTOGALERIE/ - Druhý stupeň požárního poplachu si v pátek dopoledne vyžádal požár střechy částečně rekonstruovaného rodinného domu ve Slivenci na okraji Prahy, který za sebou zanechal škody předběžně odhadnuté na 900 tisíc korun.

30.8.2016

Policisté vyváděli lidi z hořícího domu, jeden skončil v nemocnici

Praha - Do záchrany životů lidí bydlících v paneláku na barrandovském sídlišti, kde vypukl požár, se v pondělí večer zapojili i policisté z pohotovostní motorizované jednotky pražské policie. Do Dreyerovy ulice, odkud byl oheň v domě nahlášen, to hlídka měla jen pár set metrů, a tak na místo dorazila jako první. Že situace je opravdu vážná, prozrazoval v té chvíli hustý černý dým valící se z okna ve čtvrtém patře, připomněl v úterý Jan Daněk z ředitelství pražské policie. „Navíc se na balkóně jednoho z bytů nacházela žena s několika dětmi, která volala o pomoc – s tím, že byt je plný kouře a nemůžou se dostat ven," doplnil Daněk, že situace opravdu vypadala víc než dramaticky.

29.8.2016

Požár kulis způsobil škodu produkční firmě, nikoli Barrandovu

Praha - Páteční požár filmových kulis pro seriál Knightfall nezpůsobil škodu společnosti Barrandov Studio. Ta pouze stavěla dekorace historické Paříže. Škoda vznikla společnosti Stillking Films, která pro Američany zajišťovala produkci v Česku a pozemky sousedící se studii na Barrandově si pronajala. V pondělí to uvedl obchodní ředitel společnosti Barrandov Studio Petr Tichý. Oheň podle odhadů způsobil škodu až 100 milionů korun. Příčinu požáru odhalí až odborná znalecká zkoumání.

AKTUALIZOVÁNO
27.8.2016

Hasiči zlikvidovali požár na Barrandově, s policií zjistí příčinu

Praha - Příčinu pátečního požáru filmových kulis v ateliérech na pražském Barrandově, který podle odhadů způsobil škodu až 100 milionů korun, odhalí až odborná znalecká zkoumání. Policejním a hasičským vyšetřovatelům se ji zatím nepodařilo určit. Na místo byl proto přizván specialista z Kriminalistického ústavu v Praze. Novinářům to sdělila mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Oheň vypukl v pátek odpoledne, hasiči ho definitivně zlikvidovali v sobotu před sedmou hodinou ranní.

26.8.2016

Středověké městečko zničil filmařům požár, shořelo sto milionů

Praha – Obrovský požár likvidovali pražští hasiči v pátek vpodvečer ve filmových ateliérech na Barrandově. Plameny, které byly ohlášeny krátce před půl šestou, zničily filmové kulisy – stovky metrů čtverečních středověkého městečka připraveného k natáčení zahraničního filmového štábu.

26.8.2016

Požáry v Praze postihly i Národní divadlo a Veletržní palác

Praha - Výběr velkých požárů významných budov v Praze od požáru Národního divadla v roce 1881: 12. srpna 1881 – Požár Národního divadla v Praze, jehož příčinou byl žhavý uhlík zapadlý při klempířských pracích na střeše do okapu. Nové divadlo vyhořelo do základů.

AKTUALIZOVÁNO
26.8.2016

OBRAZEM: Na Barrandově hoří filmové kulisy

Praha /FOTOGALERIE/ - Obrovský požár likvidovali pražští hasiči v pátek vpodvečer ve filmových ateliérech na Barrandově. Plameny, které byly ohlášeny krátce před půl šestou, zničily filmové kulisy – stovky metrů čtverečních středověkého městečka připraveného k natáčení zahraničního filmového štábu.

18.8.2016

Plameny pod Cukrákem přibrzdily provoz

Praha /FOTOGALERIE/ - Požár nákladního automobilu značky Avia novějšího typu likvidovali ve čtvrtek odpoledne hasiči z Řevnic a z pražského Radotína na frekventovaném silničním tahu číslo 4 pod Cukrákem. Hořet u Jíloviště na Praze-západ ve směru jízdy od Prahy začalo těsně po půl třetí. Ještě předtím, než na místo dorazily přivolané cisterny se svými posádkami, se jako první pustil do boje s plameny vyšetřovatel požárů z Příbrami Zdeněk Stoklasa. Náhodou jel zrovna kolem, připomněl Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů.

16.8.2016

Kombajn zapálila jiskra od kamene

Praha – Zabránit rozsáhlejším škodám se v úterý odpoledne podařilo hasičům, kteří byli na Praze-západ přivoláni k požáru kombajnu při sklizni. Sklízecí mlátička, z níž se plameny přenesly i na okolní pole a zachvátily asi dva hektary porostu, vzplála v půl třetí severně od Vonoklas. Měla to na svědomí jiskra od kamene v liště stroje.

14.8.2016

Noční žhářské útoky přinesly škody za půl druhého milionu

Benešov /FOTOGALERIE/ - Řádění žháře, který se v Benešově nerozpakoval podruhé udeřit přímo za přítomnosti hasičů likvidujících první úmyslně založený požár, šetří středočeská policie. Díky tomu, že požární jednotky byly na místě, se ovšem závažnějším škodám podařilo ve druhém případě zabránit – škody dosahují asi 200 tisíc korun, přičemž uchráněné hodnoty byly vyčísleny na tři miliony. V důsledku prvního ze žhářských útoků ovšem plameny spolykaly milion a čtvrt.

14.8.2016

Shořelo dvacet balíků slámy, zřejmě vinou dětí

Tuchoměřice /FOTOGALERIE/ – Nejenom hmotnou škodu vyčíslenou na osm tisíc korun, ale i jedno lehké zranění měla v pátek večer zřejmě na svědomí hra dětí na poli u obce Tuchoměřice na Praze-západ. Tam byli středočeští hasiči přivoláni přesně v 19.00 s tím, že hoří osm balíků slámy, které údajně podpálily děti. Hasit plameny vyjely posádky čtyř cisternových vozů, které se sjely ze základen profesionálů v Roztokách, na pražských Petřinách a na Letišti Václava Havla Praha; s dalšími dvěma cisternami dorazili dobrovolná hasiči z Roztok a z Hřebče.

11.8.2016

Hasičské klání s vodou i s pivem

Praha – Očekávat lze nejenom super zábavu, ale i návrat skutečně letního počasí. Takový pohled na nadcházející sobotu mají organizátoři Třebonických letních her 2016. Již 16. ročník oblíbené soutěže tříčlenných družstev pořádají ve zrekonstruovaném areálu u rybníka v Třebonicích na samém západním okraji metropole v sobotu od půl jedné odpoledne místní dobrovolní hasiči společně s dalšími partnery, mezi nimiž nechybí ani radnice Prahy 13.

9.8.2016

Hasiči zachraňovali opravovanou historickou tvrz

Praha - Hoří tvrz! Ihned přijeďte! Tohle tísňové volání se v pondělí vpodvečer stalo výzvou k výjezdu pražských hasičů do ulice Ke Štítu v Křeslicích na okraji metropole, jíž vévodí nepřehlédnutelný památkově chráněný areál. Ten ve středověku skutečně býval tvrzí vybudovanou nad údolím Botiče, později rozšířenou přestavbou na hospodářský dvůr; z poslední doby je známý hlavně jako místo s občerstvením na oblíbené cyklotrase i turistické stezce.

6.8.2016

Pod hořícím autem ležely kusy motoru

Praha – Hned tři požáry aut, která začala za jízdy hořet, likvidovali během pátku pražští hasiči. Nejvíce je zaměstnaly plameny, k jejichž likvidaci vyjely po půl šesté večer do Spojovací ulice na Žižkově požární jednotky z Holešovic a Strašnic. Požár kabiny a motorového prostoru nákladního automobilu značky Man zlikvidovali hasiči zasahující v dýchací technice pomocí jednoho vodního proudu s pěnou, připomněla Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

5.8.2016

Plameny spolykaly dva a půl milionu

Praha – Zpevňovat dům museli pražští hasiči poté, co v pátek ráno likvidovali požár v paneláku na Zličíně. Jeho bilancí je škoda předběžně vyčíslená na 2,5 milionu korun – a především záchrana 20 lidí (a také jednoho psa).

AKTUALIZOVÁNO
3.8.2016

Bubenečský tunel v Praze byl kvůli požáru asi hodinu uzavřen

Praha - Pražský bubenečský tunel, který je součástí komplexu Blanka, byl ve středu kvůli nahlášenému požáru v technologickém prostoru zhruba hodinu uzavřen. Hořelo v rozvodně na povrchu a oheň sám uhasl. Uvnitř tunelu požár nebyl zaznamenám, proto jej policisté kolem 10.20 znovu otevřeli. Řekli to policejní mluvčí Jan Daněk a mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Před tunelem se tvořily kolony aut.

1.8.2016

Zářivka podpálila papír ve skladu

Praha /FOTOGALERIE/ - Stotisícová škoda vznikla, milion korun se podařilo uhájit. To je bilance požáru elektroinstalace ve skladu papíru, který v pondělí půl hodiny před polednem přijeli do Bečovské ulice v Uhříněvsi likvidovat nejenom pražští hasiči, ale i jejich kolegové z Říčan – jak profesionálové, tak příslušníci dobrovolného sboru.

29.7.2016

Hasiči pustí naftu do Vltavy

Praha - Velký malér spojený s únikem ropné látky do Vltavy zaměstná za necelý týden potápěče pražských hasičů. Ano, vědí to předem; bude se totiž naštěstí jednat jen o cvičení. Fingovaný malér se chystá na čtvrteční dopoledne, kdy na Rašínově nábřeží v centru metropole budou hasičské týmy cvičit likvidaci úniku nebezpečné látky do Vltavy.

27.7.2016

Hořící maringotku hasiči uhájili

Praha/FOTOGALERIE/ - Bez zranění, ale se škodou vyčíslenou na 300 tisíc korun – přičemž zhruba 200 tisíc se podařilo uchránit. Takové jsou následky požáru maringotky, který pražští hasiči likvidovali v úterý odpoledne v Karosářské ulici v Malešicích, kde má dopravní podnik garáže, depo a dílny.

26.7.2016

Na připálený hrnec upozornil kouř a smrad

Praha /VIDEO/ – „Z bytu ve třetím patře se kouří. Zřejmě tam hoří. Přijeďte rychle!" Tak znělo oznámení sousedky volající nikoli na tísňovou linku hasičů, ale na číslo 156. O tom, jak se strážníci z Prahy 7 proměnili v sobotu večer v hasiče, informovala v úterý vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová. 

26.7.2016

Kombajn zcela zničily plameny

Praha /FOTOGALERIE/ – Na osm milionů korun se vyšplhaly škody, které v pondělí za soumraku způsobil požár kombajnu sklízejícího obilí na poli v pražských Letňanech. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT