VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Požáry

4.11.2016

Hasiči si vyzkoušeli stanování ve velkém

Praha – Padesát osob do jediného kontejneru dokážou umístit pražští hasiči. Ovšem – jistěže je neskládají dovnitř po vzoru sardinek. Samotný kontejner ostatně není určen k tomu, aby poskytoval útočiště lidem v mimořádných situacích. Obsahuje ovšem potřebné vybavené, které v případě potřeby může posloužit rozmanitým účelům: zajistí prostory pro ubytování, stravování, odpočinek – a pokud je to nutné, třeba i pro všechny tyto účely zároveň. Z laického pohledu se tak trochu podobá variabilně postavitelnému komplexu párty stanů. Tyhle ovšem nemají sloužit k pořádání oslav; jejich úkolem je zajistit potřebné zázemí v místech, kde je zle. Nikdo si tak jistě nepřeje, aby si jejich využívání musel vyzkoušet naostro.

AKTUALIZOVÁNO
3.11.2016

Vinu na smrti bezdomovce v plamenech nejspíš nikdo cizí nemá

Praha – Na práci pro mordpartu to zatím nevypadá; podle prvních poznatků se věc jeví jako nešťastná náhoda bez cizího zavinění. Tenhle poznatek z policejního prostředí získal Deník v souvislosti se středeční tragédií v pražských Vršovicích. Do ulice U Seřadiště byli původně hasiči přivoláni k požáru travního porostu – na místě se ale ukázalo, že hoří dřevěná bouda sloužící jako útočiště bezdomovcům; jeden z objektů, jichž se na místě nachází nakolik. Při lokalizaci požáru, který chatku zavrátil v plném rozsahu a zcela ji zničil, hasiči objevili torzo lidského těla.

2.11.2016

V Praze hořel objekt obývaný bezdomovci, jeden člověk zemřel

Praha - Ve Vršovicích hořel ve středu večer dřevěný objekt obývaný zřejmě bezdomovci, při hašení se pak našlo torzo těla. Nikdo další nebyl zraněn. Ve středu to řekli mluvčí hasičů a radnice Prahy 10. Bližší informace o příčinách a okolnostech požáru zatím neuvedli.

1.11.2016

Pod povrchem Letné se proháněli hasiči

Praha – Podzemní chodby betonového bludiště na Letné, pod Metronomem v místě někdejšího Stalinova pomníku, se v noci na úterý staly dějištěm náročného zásahu pražských hasičů spolupracujících s kolegy z dopravního podniku.

AKTUALIZOVÁNO
30.10.2016

Noční požár domu spolykal milion korun

Rudná – Mohutný požár rodinného domu likvidovali v neděli v noci hasiči ze širokého okolí v Rudné na Praze-západ. Do tamější ulice Na Panském, kde oheň zachvátil půdu a střechu patrového domu, byli přivoláni dvě hodiny po půlnoci. Na místo se sjely hasičské jednotky ze středních Čech i z metropole, připomněl Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů. Zasahovaly profesionální jednotky z Berouna, Kladna, Hořovic; z Prahy pak přijely z Petřin a ze Smíchova, konstatoval s tím, že na pomoc vjely také dobrovolné sbory: nejen místní hasiči z Rudné, ale také z Vysokého Újezdu a z Králova Dvora.

30.10.2016

Z hořícího kontejneru přeskočil oheň na střechu školy

Praha /FOTOGALERIE/  - Relativně nevelký požár kontejneru na sběrném stanovišti tříděného odpadu přerostl v noci na neděli v malér velkého rozsahu. Plameny se totiž přenesly na budovu školy v sousedství. Stalo se to na Zbraslavi, kam byli hasiči deset minut před sobotní půlnocí voláni k hořícímu kontejneru v ulici U Lékárny.

29.10.2016

Hasiči ocenili hrdinství i věrnou službu

Praha /FOTOGALERIE/ - Ocenění se v čase oslav 28. října, označovaného na nejvýznamnější ze státních svátků České republiky, nepředávají pouze na Pražském hradě (a letos také nově v „podhradí", na alternativní oslavě odpůrců současného prezidenta republiky na Staroměstském náměstí). K důstojnému setkání spojenému s předáváním medailí a plaket se tradičně scházejí hasiči. Dějištěm jejich slavnosti se také tradičně stávají prostory Trojského zámku v Praze, které svou jedinečností podtrhují slavnostní ráz chvil představujících poděkování za dlouholetou službu občanům i za mimořádné činy.

27.10.2016

V Praze v noci hořela galvanovna, škoda je asi 60 milionů korun

Praha /FOTOGALERIE/ - Ve Štěrboholské ulici v Praze v noci na čtvrtek hořela galvanovna. Jednoho člověka ošetřili zdravotníci, škoda je předběžně vyčíslena na 60 milionů korun. Hasiči během zásahu měřili únik nebezpečných látek do ovzduší, lidem z okolí ale nebezpečí nehrozilo. Ve čtvrtek to sdělila mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Požár byl podle ní z hlediska škody letos zřejmě druhý největší v hlavním městě.

21.10.2016

Oheň se pustil do odpadu v tiskárně

Praha/FOTOGALERIE/ – Zabránit většímu maléru se v noci na pátek podařilo pražským hasičům, kteří byli čtvrt hodiny před čtvrtou ranní přivoláni do průmyslového areálu ve Veselské ulici v Letňanech. Problém s ohněm měla tamější tiskárna.

20.10.2016

Dětem hořela střecha nad hlavou. Chviličku

Praha /FOTOGALERIE/ – Ranní dobrodružství zažívalo ve čtvrtek po půl deváté 50 dětí z mateřské školy v pražských Nuslích, když i se sedmi dospělými musely budovu opustit za asistence hasičů. A nešlo o cvičení! Jednotky hasičů z centrály i ze stanic na Chodově a v Krči vyjely do Boleslavovy ulice k ohlášenému požáru střechy.

20.10.2016

Hasiči musí zlikvidovat nebezpečný batoh na výstavě

Praha – S nálezem neznámé chemické látky si ve čtvrtek musí poradit pražští hasiči ve veletržním areálu v Letňanech – přímo na mezinárodní výstavě nejnovějších vojenských a bezpečnostních technologií Future Forces Exhibition. Ne, její konání nenarušila neočekávaná mimořádná událost, která by si vyžádala zásah chemiků z výjezdové stanice na Petřinách; práce jejich týmu z malého i velkého chemického vozu se stala přímo součástí programu. Jednou z předem nachystaných dynamických ukázek.

20.10.2016

Z dvou a půl tisíce výjezdů hasičů byly tři stovky zbytečné

Praha – Výjezdy na místa, kde bylo nahlášeno uložení bomby, nebo je třeba asistovat u nálezu neznámé látky – ať už jde o obálku s „bílým práškem" či ampulky a různé nádoby s jakousi tekutinou. I to patří k úkolům hasičů – a v metropoli nejde o úkol zcela ojedinělý. Takzvaných „ostatních mimořádných událostí" zaznamenali pražští hasiči za uplynulé tři měsíce devět. Ukazuje to statistický výkaz jejich činnosti za třetí čtvrtletí – za období od 1. července do 30. září.

19.10.2016

KRIMI MIX: Pětici prášků zalili hasiči vodou

Praha /VIDEO/ – Dvě stě tisíc korun plameny spolykaly, pohltit dalších dvě stě tisíc už nedostaly šanci. Taková je bilance požáru zaparkovaného osobního auta, s nímž pražští hasiči bojovali v úterý odpoledne v Jeruzalémské ulici v centru metropole.

19.10.2016

Požár ohrozil dům i jeho obyvatele

Praha /FOTOGALERIE/ – Zdravotničtí záchranáři museli v noci z úterý na středu převzít do péče obyvatele domku ve Stodůlkách, jejichž spižírnu zachvátily plameny. Starší manželé se nadýchali kouře. Naštěstí se požár podařilo zpozorovat včas a zabránit dalšímu šíření plamenů. Oheň napáchal škodu odhadovanou na 50 tisíc korun; uchránit se podařilo hodnoty vyčíslené na čtvrt milionu.

17.10.2016

Na krmivu si pochutnal oheň

Praha - Padesátitisícovou škodu zapříčinila neznámá osoba svým neopatrným chováním při používání otevřeného ohně. To jsou závěry pražských hasičů, kteří byli v pondělí deset minut před jedenáctou přivoláni k nahlášenému požáru hájenky poblíž ulice U Hostivařské přehrady. Vyhořela zde stavební buňka sloužící jako sklad krmiva pro zvířata, v jejímž okolí se podle svědků často pohybovali lidé bez přístřeší.

16.10.2016

Při požáru bytu v Neratovicích na Mělnicku zemřel člověk

Neratovice (Mělnicko) - Při požáru bytu v panelovém domě v Neratovicích na Mělnicku dnes zemřel člověk. Na místě zasahuje osm jednotek hasičů, kvůli vysokému počtu zasahujících hasičů byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Obyvatelé domu byli evakuováni. Řekla to mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

14.10.2016

Autosalon sloužící bezdomovcům poničil oheň

Praha /FOTOGALERIE/ - Speciální zásah absolvovaly jednotky pražských hasičů z centrály, Smíchova, Krče i Petřin, které ve čtvrtek odpoledne likvidovaly požár střechy bývalé prodejny automobilů u Strakonické ulice. Ta již delší dobu sloužila jako útočiště bezdomovců, kteří se dostávali dovnitř snadno – buď poškozenými okny, nebo poničenými dveřmi dílny.

11.10.2016

Podzimní požáry hrozí na zahradě i v kuchyni

Praha – Pozor na nebezpečí podzimních požárů, varovali v úterý pražští hasiči. Připomněli tím nejenom začátek topné sezony, kdy je třeba pamatovat na revize a kontroly zařízení opětovně uváděných do provozu po letním období, ale také upozornili na rizika, která přináší nedbalost při podzimním úklidu zahrad.

10.10.2016

Hasiči budou část dětem své vlastní pohádky

Praha - Povodně, přívalové deště, silné bouřky, krupobití, silná námraza lámající větve stromů a poškozující trolejové vedení – či třeba následky větrných smrští. To jsou „rozmary" počasí, s nimiž se hasiči musí dokázat vyrovnat. Ano; vodu nejen používají k hašení ohně, kdy je jejich spojencem, ale také s ní bojují, pokud způsobuje lidem trampoty. Někdy dokonce vyrazí do hodně vzdálených krajů (až do končin, které by na mapě dokázali najít možná jen zatvrzelí šprti), aby pomáhali obětem ničivých zemětřesení; takzvaný USAR odřad byl takto naposledy nasazen v Nepálu.

10.10.2016

V historické budově Národního divadla hořelo. Šlo o cvičení

Praha /FOTOGALERIE/ - Cvičný požární poplach byl pondělí v deset hodin dopoledne vyhlášen v historické budově Národního divadla v Praze. Cílem taktického cvičení bylo, aby si hasičský záchranný sbor a policie otestovaly dojezdový čas a předání potřebné dokumentace o objektu. Zároveň byli evakuováni zaměstnanci i figuranti sedící v různých částech hlediště. Příjezd hasičů za zvuku sirény vzbudil velkou pozornost řidičů i kolemjdoucích.

7.10.2016

Plameny vyhnaly zaměstnance z práce

Praha - Pětimilionovou hmotnou škodu si ve čtvrtek odpoledne vyžádal požár v areálu mladoboleslavské automobilky. Hořelo v tamějším vývojovém centru, kde plameny vyšlehly po úniku paliva ze zkušební stolice pro testování vyvíjených motorů. Nikomu se nic nestalo; hasiči evakuovali 25 lidí.

3.10.2016

Hořící kuchyňka vyhání z věže na Žižkově dvě stovky lidí

Praha /FOTOGALERIE/ - Hoří! Hoří v nejvyšším objektu postaveném lidmi v hlavním městě, v komplexu televizního vysílače na Žižkově!! Oznámení na tísňovou linku o plamenech, které vyšlehly v kuchyňce ve třetí kabině, odstartovalo úderem pondělní deváté hodiny cvičení nejenom hasičů, ale i dalších složek integrovaného záchranného systému. Poplach se současně rozezněl i přímo v Žižkovské věži. „Byl tu spuštěn alarm z důvodu mimořádné události ve výšce 105 metrů," hlásila přímo z místa redaktorka Deníku Andrea Grubnerová. 

30.9.2016

V hořícím domě na Proseku našli hasiči mrtvého muže

Praha – Tragické odhalení přinesl požár jedné místnosti v rodinném domě ve Střížkovské ulici v oblasti Čertova vršku na pražském Proseku, který ve čtvrtek čtyři minuty před desátou večer vyjeli likvidovat hasiči ze stanic v Satalicích a Holešovicích. Lokalizovat plameny v silně zakouřeném domě, kde hasiči museli zasahovat v dýchací technice (a kvůli výměně lahví byl na místo vyslán ještě velký chemický vůz z Petřin), se podařilo již v půl jedenácté, sdělila Deníku Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů. „Nalezena jedna osoba a pes," tlumočila hodinu před půlnocí sdělení směřující z místa zásahu na operační středisko.

28.9.2016

Kvůli teplému a suchému počasí hrozí v části Česka požáry

Praha - Kvůli nadprůměrně teplému počasí bez srážek hrozí v Česku požáry, zejména v Praze a okolí, východních Čechách a na jižní Moravě. Lidé by proto neměli vypalovat trávu a rozdělávat oheň v přírodě. Riziko se sníží až o víkendu s příchodem místních přeháněk a občasného deště. Vyplývá to z informací, které poskytl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

25.9.2016

V zakouřené škole hasiči hledali učitele

Praha /FOTOGALERIE/ – O vzrušení, které pro ně přišlo náhle a zcela neočekávaně, protože předem nikdo netušil, co se bude odehrávat, se školákům v Říčanech na Praze-východ postaralo hasičské cvičení. Došlo na scény, jakými se žáci občas zaobírají ve svých představách: hořelo ve škole. Naštěstí jen naoko – i když vše vypadalo vcelku reálně.

22.9.2016

V kralupské chemičce Synthos vzplanul zásobník, jeden muž zraněn

Kralupy nad Vltavou (Mělnicko) - V areálu chemičky Synthos v Kralupech nad Vltavou dnes hasiči několik hodin zasahovali u vzplanutí jednoho ze zásobníků plynu. Jeden muž byl zraněn a převezen do nemocnice. Řekl to mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

21.9.2016

V podpálených stozích shořely statisíce

Praha – Pachatele, kteří na Úvalsku krátce po sobě úmyslně zapálili dva stohy slámy a způsobili škodu v řádu statisíců, hledají policisté z Prahy-venkov: Východ. Ve středu o tom informovala policistka Eva Kropáčová.

16.9.2016

Stříbrná hasička Svitáková je opět stříbrná

Praha – Skvělého úspěchu dosáhla preventistka pražských hasičů Ivana Svitáková na sportovním poli. V Novém Městě nad Metují obhájila stříbro, které vybojovala v jarním Přeboru Hasičského záchranného sboru ČR, Policie ČR a zaměstnanců ministerstva vnitra v orientačním běhu. Cenný kov naprosto stejného lesku získala v kategorii žen i nyní, v rámci „podzimního" přeboru, který za horkých letních teplot pořádal ve středu a ve čtvrtek Sportovní klub Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje. V kopcovitém terénu se do hledání kontrol pustilo rovných 50 běžců a běžkyň.

15.9.2016

Jak přežít maléry a jak se jim vyhýbat?

Praha - Prevence požární bezpečnosti, ochrana zdraví i bezpečnost silničního provozu. To jsou oblasti, k nimž od pondělka do pátku nabízejí specialisté z jednotlivých složek integrovaného záchranného systému poučení na holešovickém výstavišti v Praze. V Křižíkových pavilonech B a C jsou „školicí hnízda", která vždy dopoledne přivítají děti ze třetích až pátých tříd základních škol v Praze 7 – ovšem zúčastnit se mohou i jednotlivci z řad veřejnosti, sdělila Deníku Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

AKTUALIZOVÁNO
14.9.2016

V říčanské nemocnici vyhořel archiv

Praha – Hoří v nemocnici! Tahle zpráva v úterý tři čtvrt hodiny před půlnocí takzvaně „zvedla" k výjezdu hasiče na Praze-východ i v metropoli. Cíl? Říčany, ulice Smiřických.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT