VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Požáry

AKTUALIZOVÁNO
5.1.2017

Požár na Štvanici hasila voda z Vltavy

Praha /FOTOGALERIE/ - Mohutným a z daleka viditelným tmavým dýmem dal o sobě necelou hodinu před čtvrtečním polednem vědět rozsáhlý požár dílny v areálu skateparku na ostrově Štvanice v centru metropole. K ohni, který ji zachvátil v plném rozsahu, vyjely hasičské jednotky nejenom z centrální stanice, ale i ze základen v Holešovicích a Krči; přijeli také chemici z Petřin.

4.1.2017

Do ateliéru vtrhli hasiči s beranidlem

Praha – Násilně za pomoci beranidla vtrhli ve středu nad rámem pražští hasiči do malířského ateliéru. Nespěchali za uměním, ale hasit; ze suterénu se valil hustý bílý kouř. Z domu ve Svobodově ulici pod Vyšehradem, kam byli přivoláni 36 minut po páté ranní, zachránili za pomoci vyváděcích masek pět lidí.

AKTUALIZOVÁNO
4.1.2017

Na střechu haly přeskočil požár odpadu

Praha /FOTOGALERIE/ - Z původních odhadů asi 30 tisíc korun až na 1,8 milionu vzrostlo vyčíslení škody, kterou v noci na středu přinesl mohutný požár střechy skladové haly v průmyslovém areálu na jižním okraji metropole. Přesným určením příčiny se zabývají policisté – hasiči ovšem mají jasno: na vině je nedbalost pracovníka jedné z firem při používání otevřeného ohně.

3.1.2017

Od nedělního požáru odjeli hasiči až v úterý

Praha – Až v úterý ráno opustili hasiči místo požáru v zemědělském areálu v Jílovišti na Praze-západ, kde na Nový rok, v neděli večer, vzplál sklad slámy a sena – načež plameny zasáhly celý asi 40 metrů dlouhý objekt rozdělený do několika sektorů. Samotný zásah byl ukončen už v pondělí odpoledne – na místě se však i poté střídaly dobrovolné jednotky z Jíloviště a z Karlštejna, aby dohlížely na dohořívání zbylých balíků slámy; nejvíce zasaženou část totiž hasiči nechali kontrolovaně vyhořet.

3.1.2017

Plamínek svíčky spolykal 750 tisíc korun

Praha - Třičtvrtěmilionovou škodu, která vznikla při novoročním požáru v nejvyšším patře bytového domu na Vinohradech, má na svědomí nedbalost při používání svíčky. Závěry šetření spojeného s detailním ohledáním požářiště zveřejnili v úterý pražští hasiči. Mohutný požár v Tyršově ulici (k němuž byli hasiči přivoláni deset minut před devátou večer a zásah je plně zaměstnával po tři hodiny), si vedle značných hmotných škod vyžádal evakuaci sedmi lidí, kočky a psa. Byt, ve kterém hořelo, zůstal neobyvatelný.

AKTUALIZOVÁNO
3.1.2017

Při požáru chaty vyhasl lidský život, další muž je popálený

Praha /FOTOGALERIE/ - Lidský život si v úterý vyžádal požár zahradní chaty, k němuž hasiči z Chodova a z Říčan na Praze-východ vyjeli ráno do Uhříněvsi. Devět minut po šesté byli přivoláni do ulice Františka Diviše. Chata, z níž nakonec zbyly jen ohořelé pozůstatky, už té chvíli byla v jednom plameni. Během čtvrthodiny se sice oheň podařilo dostat pod kontrolu – tragédii to však nezabránilo. Potvrdila se slova policistů, že uvnitř by se měl nacházet člověk.

AKTUALIZOVÁNO
2.1.2017

K požáru slámy za Prahou jeli hasiči až z Rakovníka

Praha /FOTOGALERIE/ -  Po celou noc na pondělí a ještě i během dne likvidovali středočeští hasiči rozsáhlý požár v Jílovišti na Praze-západ. Paradoxně zrovna v Hasičské ulici, téměř uprostřed protáhlé obce, začala po deváté večer hořet „stodola"; hala s uskladněnými balíky sena a slámy v zemědělském areálu. Požár se rychle rozšířil na celý zděný objekt o rozměrech 15×10 m, v níž kromě balíků slámy byly také zemědělské stroje, uvedl v noci Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů. „Podařilo se vytáhnout kombajn," konstatoval. Už méně příznivou zprávou bylo zjištění, že na místo požáru bezprostředně navazují hala, přístřešek a další skladovací část; to vše v délce asi 40 m.

27.12.2016

Údolím Temna probleskl požár chaty

Praha - Náročný zásah čekal v úterý na hasiče z Jílového a z Říčan u obce Petrov na Praze-západ, odkud byl po půl páté hlášen požár chaty stojící v lokalitě nazývané Údolí Temna.

26.12.2016

Při nočním požáru v Praze se zranil jeden člověk

Praha - Jeden člověk se zranil při nočním požáru bytu v pražských Dejvicích. Hasiči museli několik dalších lidí dostat ze zakouřeného domu. Zásah byl poměrně rozsáhlý, trval zhruba čtyři hodiny. Příčina vzniku ohně ani předběžná škoda zatím nejsou známy. Novinářům to řekl mluvčí pražských hasičů Antonín Šustr.

26.12.2016

Jsou zodpovědní, říkají o stánkařích hasiči

Praha – Požáry stánků na vánočních trzích v centru Prahy budily v uplynulých letech pozornost opakovaně – letos se však ohnivé maléry trhovcům vyhnuly. A výsledky hasičských kontrol naznačují, že bezpečně se mohou návštěvníci cítit i ve zbývajících dnech, po něž ještě bude možno u stánků nasávat sváteční atmosféru.

25.12.2016

Nečekané vánoční riziko: dráty elektrického osvětlení

Praha - Změnit vánoční pohodu v otřesný zážitek na celý život dokážou nejen svíčky, které zůstaly bez dozoru, nebo prskavky nevhodně použité v těsné blízkosti vysoce hořlavých materiálů. Ohnivý živel může vyšlehnout i z míst, kde by to čekal málokdo, varují hasiči. Strašákem jsou podle jejich zkušeností elektrické dráty: nevhodně používané prodlužovací kabely pro vánoční osvětlení. Ano, i ony mohou způsobit požár, upozornil Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů.

25.12.2016

Požárů na Štědrý den bylo mírně víc než loni, následky byly menší

Praha - Hasiči v Česku na Štědrý den vyjeli k 51 požárům, zásahů tak bylo mírně víc než loni. Následky na životech a majetku však byly ve srovnání s loňskem menší. Požáry si letos vyžádaly jeden lidský život na Mostecku a způsobily škodu zhruba dva miliony korun, loni zahynuli tři lidé a devítimilionová škoda byla nejvyšší za šest let. Šest zraněných při požárech o letošním Štědrém dni byl proti loňsku dvojnásobek. Vyplývá to z informací hasičů.

24.12.2016

Lidi vyhnal z domovů falešný bombový poplach

Praha – Rozruch zažilo v pátek vpodvečer půl stovky obyvatel domu v Klecanech na Praze východ. Policisté obyvatele z části domu na tři hodiny evakuovali poté, co se na podvozku auta zaparkovaného v podzemní garáži našlo podezřelé zařízení. Do ulice V Honech byl pak přivolán i pyrotechnik.

20.12.2016

Bavící se mládež podpálila balkon

Praha – Šokující a varující zároveň je způsob, jakým se v pondělí odpoledne bavila dětská parta na Černém Mostě. Neobešlo se to bez zásahu hasičů, kteří naštěstí zabránili rozsáhlejšímu požáru sídlištního paneláku. Na případ, u kterého asistovali i strážníci, v úterý upozornila vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová. „Patrně převážila nezodpovědnost a lehkovážnost, která mohla mít nedozírné následky," konstatovala. Nebylo prý daleko k tomu, aby desítky lidí byly přímo ohroženy na životě!

AKTUALIZOVÁNO
17.12.2016

Záchranáři odhalili zamoření zimního stadionu. Náhodou!

Praha – Evakuaci zažilo v sobotu odpoledne poté, co se na ledě zranilo dítě, 230 lidí přítomných na zimním stadionu Ice Arena v pražských Letňanech. Zasahovali tam hasiči a policisté přivolaní záchrannou službou, které ohlásila únik oxidu uhelnatého (CO). Jako zdroj jeho zvýšené koncentrace odhalili hasiči spaliny z motoru rolby na úpravu ledu. U nikoho z evakuovaných se neprojevily příznaky intoxikace.

17.12.2016

Polovina chaty prý shořela kvůli žháři

Praha - Úmyslné zapálení bylo podle slov Ladislava Holomčíka z centrály středočeských hasičů příčinou požáru dřevěné chaty v rekreační oblasti Libeř severně od Jílového na Praze-západ, k němuž byli hasiči přivoláni v pátek po půl třetí odpoledne. K ohni se sjelo pět cisteren, automobilová plošina a další technika; společně s profesionálními hasiči z Jílového a z Říčan vyjeli na místo zásahu také příslušníci dobrovolných sborů z Jílového a Zvole. Na místě nechyběla ani policejní hlídka, připomněl vyšetřovatel příčin požárů Zdeněk Stoklasa.

16.12.2016

KRIMI MIX: Dvě nové cisterny poslouží i lezcům

Praha - Se dvěma novými cisternami za dvanáct a čtvrt milionu korun, které byly pořízeny z Fondu zábrany škod (do něhož přispívají pojišťovny spravující pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorových vozidel) zřejmě již v lednu vyjedou k zásahům pražští hasiči. Jejich novou chloubou jsou CAS 20/2000/120-M1T na podvozcích Mercedes-Benz. Na centrální stanici a základně v Krči už je mají, vyrazit s nimi do akce ale ještě nemohou.

16.12.2016

Plameny ničily auto i náklad

Praha /FOTOGALERIE/ - Dvě stě tisíc korun oheň spolykal, dalších dvě stě tisíc se podařilo zachránit. To je bilance požáru dodávky, k němuž byli pražští hasiči voláni na Tilleho náměstí v Hlubočepích ve čtvrtek osm minut před půl šestou večer. „Ford Tranzit začal hořet v době, kdy v něm naštěstí nikdo nebyl. Kromě hmotných škod tedy nedošlo k žádné újmě," připomněla v pátek Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

9.12.2016

Kůlnu u domu zničil požár

Praha/FOTOGALERIE/ - K hořící kůlně u rodinného domu v Říčanech na Praze-východ, kterou už plameny zcela zachvátily, byli v pátek půl hodiny před polednem přivoláni říčanští hasiči, jimž vyjeli na pomoc příslušníci místního dobrovolného sboru a jejich kolegové z nedalekého Mukařova.

7.12.2016

Chata vyhořela od lednice

Praha – Nebyla to prohra, i když vyhrát už se nedalo. Tak se mohou středočeští hasiči ohlédnout za nočním zásahem u Káraného na Praze-východ, kde od úterního večera bojovali s požárem chaty nad slepým ramenem Labe. Do lokality Pod Hájovnou byli čtvrt hodiny po sedmé přivoláni s tím, že chata už hoří v plném rozsahu. Přesto se hasebním zásahem podařilo uchránit hodnoty vyčíslené na 200 tisíc korun; způsobená škoda se odhaduje na 400 tisíc. Při požáru ani během jeho likvidace se nikomu nic nestalo.

5.12.2016

Chatu podpálili bezdomovci

Praha /FOTOGALERIE/ - O střechu nad hlavou se neopatrnou manipulací s otevřeným ohněm připravili sami bezdomovci, kteří našli útočiště v bývalé zahradní chatce. Takové jsou závěry šetření pražských hasičů, kteří s plameny v sobotu bojovali téměř dvě hodiny. K požáru v nepřístupném terénu poblíž ulice K Barrandovu byli přivoláni časně ráno: sedm minut před půl pátou.

5.12.2016

V Praze hořel odpad ve světlíku, hostel muselo opustit 31 lidí

Praha - Kvůli požáru odpadu ve světlíku muselo v neděli večer opustil hostel na pražském Žižkově 31 lidí. Deset z nich hasiči vyváděli v dýchací technice, jednoho zachránili ze střechy. Jeden člověk, který se nadýchal kouře, skončil v péči záchranné služby. V pondělí to řekla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

2.12.2016

Bilance požáru v Dobrovízi: tři zranění, tři miliony škody

Dobrovíz /FOTOGALERIE/ - Přímo způsobené škody (tedy bez důsledků vynuceného přerušení práce v předvánočním shonu) vyčíslili hasiči na tři miliony korun, uchráněné hodnoty se odhadují na 20 milionů. Taková je bilance požáru v distribučním centru, který ve čtvrtek večer v Dobrovízi na Praze-západ postihl jeden ze skladů americké společnosti zasílající zákazníkům zboží podle internetových objednávek.

2.12.2016

Hasiči se učili domlouvat beze slov

Praha /FOTOGALERIE/ - Ty – dýchat – dobře? Sdělení, které na první pohled může působit dojmem nepodařeného výstupu z elektronického překladače nebo možná jako výsledek práce se slovníkem nováčka učícího se cizímu jazyku, ve skutečnosti není ničím nedokonalým. Jde o novinku k usnadnění komunikace s neslyšícími osobami na místě mimořádných událostí; o speciální komunikační karty zaváděné do všech zásahových vozů středočeských hasičů.

1.12.2016

Ze skladu prchaly před ohněm tisíce lidí

Praha - Hasiči i zdravotničtí záchranáři museli ve čtvrtek večer zasahovat v areálu firmy v Dobrovízi na Praze-západ, která se zabývá zasíláním zboží objednaného přes internet. Do největšího ze skladů, kde byl hlášen požár ve třetím patře poměrně komplikovaného objektu, byli přivoláni čtvrt hodiny před osmou.

1.12.2016

Hořelo od kamen i od nedopalku cigarety

Praha - Poslední listopadový den byl průměrný, dá se ale čekat šrumec: začíná poslední měsíc roku, který bývá náročný, protože se množí požáry v domácnostech. V tomto duchu přecházejí pražští hasiči od drobného ohlédnutí k pohledu do budoucna. Ano, je tady předvánoční období; pro hasiče čas požárů adventních věnců, malérů při pečení cukroví – a posléze i hořících stromečků.

AKTUALIZOVÁNO
29.11.2016

U hořící stodoly pomohli hasičům i silničáři

Mirošovice /FOTOGALERIE/ - Mohutný požár stodoly s uskladněnými pneumatikami, pevným asfaltem a plasty likvidovali od úterního rána středočeští hasiči v Mirošovicích na Praze-východ. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a k ohni v ulici K Nádraží se sjely jednotky z nejenom z Říčan a Benešova, ale i z Kladna a tým chemické laboratoře z Kamenice; posléze dorazili rovněž hasiči z Kutné Hory se speciálním pěnovým kontejnerem. Na pomoc vyjelo také šest dobrovolných sborů. Celkem dorazilo deset cisteren, dva automobilové žebříky a další hasičské vybavení.

28.11.2016

Střechu hasili shora i zdola

Praha /FOTOGALERIE/ - Samotné plameny hasiči zlikvidovali během dvaceti minut, s rozebíráním konstrukcí a s dohašováním se zásah protáhl na hodinu. Tak to v pondělí večer vypadalo v pražské Krči, kam se do ulice Nad Obcí II sjely k požáru střechy rodinného domu hasičské jednotky z Krče, Modřan i Chodova.

16.11.2016

Požár zničil celou místnost v podkroví

Praha /FOTOGALERIE/ - Nikomu se nic nestalo, oheň způsobil pouze hmotné škody vyčíslené zhruba na čtvrt milionu korun. Taková je bilance požáru podkrovního bytu v centru metropole, který pražští hasiči likvidovali v úterý odpoledne – a ještě během středy na místě pracovali vyšetřovatelé.

14.11.2016

Boj s plameny si většina kantorů zkusí až u hasičů

Praha - Předávání informací na učebně, ale také praktické cvičení v podobě skutečného boje s plameny za použití různých druhů hasicích přístrojů. Příležitost si to vyzkoušet jsme ještě neměli, připouští většina z hasících učitelů. A totéž platí pro prohlídku požárem zdeformovaných elektrických přístrojů, běžně používaných v každé domácnosti. I takovou podobu měla v uplynulých týdnech a měsících setkání středočeských hasičů s pedagogy, věnovaná přípravě k co nejlepšímu zvládání krizových situací. I na totiž školy pamatují, i když není vyčleněn samostatný předmět, jako to bývalo dřív.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT