VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Požáry

6.3.2017

Požár chaty poničil i garáž a auto parkující opodál

Praha - Chatu plameny zničily, navíc byly poškozeny zděná garáž v sousedství a nedaleko zaparkované auto. Na to sice oheň nepřeskočil, ale svůj díl zkázy vykonalo sálavé teplo. Navíc museli přijet i záchranáři, kteří ošetřovali lehce zraněnou 30letou ženu. 

AKTUALIZOVÁNO
6.3.2017

KRIMI MIX: Zajistit koně ve stáji pomáhaly tři jednotky hasičů

Praha - Ze stanic v Radotíně, na Smíchově a ve Strašnicích se sjely hasičské jednotky profesionálních hasičů právě do Radotína, kde bylo v neděli třeba pomoci zraněnému koni. Ve stájovém boxu asistovali hasiči při jeho zajištění společně s místními pracovníky a pod dohledem veterináře, připomněl Martin Kavka z centrály pražských hasičů.

3.3.2017

Hydranty a hasičáky ohrožují zloději a vandalové

Praha - Loni jich bylo 458, v průměru tedy téměř devět týdně. To jsou fakta o požárech v pražských domácnostech. Ano: to, že hasiči v hlavním městě vyjíždějí na pomoc lidem, kterým doma hoří, přichází podle statistik častěji než jednou denně. A faktem také zůstává, že pohotový zásah na samém počátku může často zabránit velkému maléru.

23.2.2017

Lidé se rozloučí s hasičem, který zemřel po požáru ve Zvoli

Praha - Ve velké obřadní síni krematoria v pražských Strašnicích se ve čtvrtek dopoledne rodina a kolegové rozloučí s hasičem Janem Odermattem, který minulý týden podlehl zraněním z požáru lakovny ve Zvoli u Prahy. K uctění jeho památky se pět minut před 10.00 na 140 sekund rozezní sirény v Praze a ve Středočeském kraji.

21.2.2017

Na památku zemřelého hasiče se ve čtvrtek rozezní sirény

Praha - K uctění památky hasiče Jana Odermatta, který zemřel minulý týden při hašení požáru lakovny ve Zvoli, se ve čtvrtek rozezní sirény. Nepřerušovaný tón uslyší lidé v Praze a Středočeském kraji od 09.55 bez předchozího upozornění, trvat bude 140 vteřin. Chvíli poté začne v obřadní síni strašnického krematoria pohřeb. V úterý to oznámila mluvčí generálního ředitelství hasičů ČR Nicole Zaoralová. Odbory pražských hasičů organizují veřejnou sbírku na podporu rodiny pětačtyřicetiletého hasiče.

20.2.2017

Rodině hrdiny pomůže sbírka

Praha – Veřejnou celonárodní sbírku na podporu rodiny zesnulého Jana Odermatta, který v minulém týdnu utrpěl smrtelný úraz při likvidaci požáru ze Zvoli na Praze-západ, připravují odbory pražských hasičů. Její vyhlášení zatím brzdí úřední úkony a zákonné lhůty.

AKTUALIZOVÁNO
16.2.2017

Útočiště bezdomovců ve filmové škole zničil mohutný požár

Praha /FOTOGALERIE/ - Velký oheň, který si vzhledem k nasazení vyššího počtu jednotek vynutil vyhlášení třetího stupně požárního poplachu, likvidovali ve čtvrtek odpoledne pražští hasiči na Bohdalci. K hořícímu tesko objektu v ulici Nad Vršovskou horou (který se kdysi proslavil natáčením scén pro film Obecná škola, ale v posledních letech notně zchátralá budova sloužila jen jako útočiště bezdomovců) by hasiči mohli najít cestu málem poslepu – v posledních letech zde hořelo opakovaně. Tentokrát ovšem šlo o velký požár – už při příjezdu prvních jednotek plameny zachvacovaly celou budovu o rozměrech 30×10 metrů.

AKTUALIZOVÁNO
15.2.2017

Hasič, který se zranil při tragickém požáru, v nemocnici zemřel

Praha - Smutnou zprávu zveřejnila ve středu odpoledne Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů. Velmi zle je na tom příslušník hasičského sboru z metropole, který utrpěl zranění, když v noci na úterý pomáhal hasit požár s tragickým následkem ve Zvoli na Praze-západ. Muž, který musel být resuscitován už na místě zásahu a do kladenské nemocnice ho záchranáři převáželi napojeného na umělou plicní ventilaci, zůstává v kritickém stavu.

AKTUALIZOVÁNO
15.2.2017

Jeden mrtvý, dva zranění. Hasiči likvidují požár lakovny ve Zvoli už druhý den

Požár objektu lakovny Intebo ve Zvoli u Prahy se hasičům stále nepodařilo zlikvidovat. Hořet objekt začal v úterý nad ránem, v noci na dnešek místo hlídalo asi 30 hasičů, aby oheň nepřeskočil na vedlejší budovu. Mluvčí hasičů Ladislav Holomčík řekl, že by mohl být požár definitivně zlikvidován dnes dopoledne. Při požáru vznikla škoda zhruba 100 milionů korun, jeden člověk zemřel, další dva se zranili. Jedním ze zraněných byl zasahující hasič.

14.2.2017

Požár u komína vyvolal velký poprask

Praha - Větší škoda nevznikla a nikomu se nic nestalo. Taková je bilance pondělního požáru v Nuslích, který zprvu vyvolal značný rozruch. Oznamovatel volající hasiče totiž hlásil, že hoří komín obytného domu ve Svatoplukově ulici – a kouř se valí i ze sklepa. Spousta dýmu byla také na chodbě, a tak hasiči zasahovali v dýchací technice a dva lidi zachraňovali za pomoci vyváděcích masek. Ukázalo se pak, že se jednalo o požár komína a vybíracích dvířek ve sklepě, od kterého také začala hořet popelnice.

AKTUALIZOVÁNO
14.2.2017

Stomilionový požár si vyžádal lidský život

Praha /FOTOGALERIE/ -  Život pracovníka hořící firmy a ještě dvě zranění si vyžádal rozsáhlý požár, který v noci na úterý vypukl v průmyslovém objektu v obci Zvole na Praze-západ. Vážný úraz utrpěl zasahující hasič, kterého záchranáři transportovali do kladenské nemocnice napojeného na umělou plicní ventilaci. Do vinohradské nemocnice v Praze pak byla převezena zaměstnankyně firmy s popáleninami prvního stupně v obličeji a na ruce, která se navíc nadýchala kouře, uvedla Petra Effenbergerová z centrály středočeských záchranářů.

11.2.2017

Oheň vzešlý od vodárny spolykal milion a půl

Praha/FOTOGALERIE/ - Až do sobotního dopoledne hlídkovali dobrovolní hasiči z Mukařova a Žernovky na místě požáru rodinného domu v Mukařově, který v pátek zaměstnal deset hasičských jednotek. Před desátou hodinou vyjely k likvidaci plamenů profesionální týmy z Říčan, Českého Brodu a Kolína, stejně jako dobrovolné sbory nejen z Mukařova a Žernovky, ale také z Říčan, Doubku, Mnichovic, Tehovce a Struhařova. Hustý černý dým svědčil o řádění plamenů, které zasáhly garáž. Obytnou část domu se hasičům podařilo uhájit. I tak se výše škody vyšplhala na 1,5 milionu korun.

10.2.2017

Hasiči objevili při kontrolách nedostatky u téměř tří čtvrtin budov

Praha - Kontroly hasičů v rámci státního požárního dozoru loni ukázaly nedostatky u téměř tří čtvrtin prověřovaných objektů. V památkových budovách chyběly preventivní požární prohlídky, v restauracích byly špatně přístupné hlavní vypínače elektřiny a uzávěry plynu. Ve skladech hasiči často našli nedostatky v provozuschopnosti elektrické požární signalizace. Vyplývá to z informací, které v pátek Hasičský záchranný sbor ČR zveřejnil na svém webu.

8.2.2017

V útočišti bezdomovců našli hasiči torzo těla

Praha /FOTOGALERIE/ -  Za jakých okolností zemřel muž, jehož ohořelé tělo našli hasiči během likvidace požáru uvnitř pilíře Hlávkova mostu? Hledáním odpovědí se od počátku týdne zabývají kriminalisté, pro něž budou podstatné nejenom poznatky z místa, ale i závěry soudních lékařů k okolnostem smrti. Podle prvotního šetření bylo příčinou vzniku požáru zavinění neznámou osobou, konstatovala Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

AKTUALIZOVÁNO
8.2.2017

V holešovické laboratoři zranil výbuch lahve s alkoholem ženu

Praha - Ve veterinární laboratoři v Praze-Holešovicích vybuchla v úterý pravděpodobně lahev s alkoholem, dvaačtyřicetiletá žena utrpěla poranění na obou rukách a na hrudníku. Záchranáři ji po ošetření na místě odvezli na oddělení plastické chirurgie vinohradské nemocnice. Informoval o tom mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn.

7.2.2017

Při požáru chaty evakuovali dvoutýdenní miminko

Praha -  Nikomu se nic nestalo, ale dřevěná chata za 80 tisíc korun lehla popelem. To je souhrn události, která v úterý dvě hodiny po půlnoci zaměstnala jednotky pražských hasičů ze stanic v Holešovicích, Strašnicích, Satanicích i z centrály. Hořelo v zahrádkářské kolonii pod Bulovkou, nedaleko ulice Na Košince. Prošetřování ukázalo, že zničení chaty má na svědomí špatný stav kouřovodu, připomněla Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

6.2.2017

Pod Hlávkovým mostem policie našla ohořelé tělo

Praha - Při likvidaci požáru v jednom z pilířů Hlávkova mostu na pražské Štvanici v pondělí policisté našli ohořelé lidské tělo. Nyní zjišťují totožnost oběti a příčiny úmrtí. V pondělí to řekli mluvčí hasičů a policie Pavlína Adamcová a Tomáš Hulan.

AKTUALIZOVÁNO
2.2.2017

Požár bytu na Žižkově si vyžádal lidský život

Praha /FOTOGALERIE/ - Lidský život a hmotnou škodu předběžně vyčíslenou na 1,5 milionu korun si vyžádal požár bytu na Žižkově, který pražští hasiči likvidovali v noci na čtvrtek. Do ulice V Domově byli přivoláni krátce po půlnoci – a na místo vyjely jednotky ze tří pražských profesionálních stanic: z centrály, Holešovic a Strašnic, připomněla Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů. Následně dorazili také chemici z Petřin, aby kolegům pracujícím v dýchací technice vyměnili vydýchané láhve.

30.1.2017

Den co den v Praze někomu doma hoří. Devětkrát týdně

Praha/FOTOGALERIE/ - Zdravotníci nemuseli nikoho odvézt, a tak měl požár bytu šťastný konec. Tak pražští hasiči hodnotí následky řádění plamenů, které museli v neděli krotit v Šumavské ulici na Vinohradech. Situace ovšem vypadala dramaticky: v hořícím přízemním bytě zůstala uvězněna jeho obyvatelka, jíž plameny odřízly únikovou cestu. Ženu volající z okna o pomoc hasiči zachránili za pomoci nastavovacího žebříku. Následně se jí ujali záchranáři – transport do nemocnice ale nebyl nutný.

29.1.2017

Kolik milionů shořelo v Letňanech: dvacet – nebo polovina?

Praha - Milion korun, dvacet milionů – a nakonec to nejspíš bude kolem osmi. Tak se postupně vyvíjely odhady škody způsobené požárem, který v pátek před polednem zachvátil čtyři stánky s občerstvením v gastrouličce mezi halami veletržního areálu v Letňanech.

28.1.2017

Páteční požár stánků v Letňanech způsobil škodu do deseti milionů

Praha /FOTOGALERIE/ - Páteční požár stánků s občerstvením na výstavišti v Praze Letňanech způsobil předběžnou škodu osm až deset milionů korun. V sobotu to řekl obchodní a marketingový ředitel provozovatele výstaviště František Martin Přívětivý. Oheň, který vznikl při práci s propanbutanovou lahví, podle něj zničil dva stánky včetně vybavení, okolní sezení a fasádu přilehlých veletržních hal. Dva muži byli při požáru lehce zraněni.

AKTUALIZOVÁNO
27.1.2017

Na výstavišti v Praze Letňanech hořely stánky, dva lidé byli zraněni

Praha /FOTOGALERIE/ - Na výstavišti v Praze - Letňanech v pátek hořely stánky s občerstvením. Požár vznikl při výměně propanbutanové lahve, několik dalších následně explodovalo. Hasiči zhruba po 40 minutách požár dostali pod kontrolu, dva ze šesti stánků ale oheň zničil. Informoval o tom velitel zásahu Miloš Němec a obchodní a marketingový ředitel provozovatele výstaviště František Martin Přívětivý. Dva lidé ze stánku byli lehce popáleni, zhruba 200 lidí z blízké haly bylo preventivně evakuováno.

26.1.2017

Loni bylo v Praze 2025 požárů, zemřelo při nich deset lidí

Praha - Loni vzniklo v hlavním městě 2025 požárů, což je o 362 méně než předloni. Zemřelo při nich deset lidí, o čtyři méně než předloni, dalších 109 lidí utrpělo zranění. Oheň způsobil škodu za téměř 330 milionů korun, hasiči svými zásahy zachránili majetek odhadem za 1,3 miliardy korun. Předběžnou bilanci činnosti za loňský rok ve čtvrtek poskytla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

26.1.2017

Kysličníkem hasiči likvidovali požár v zemi

Praha - Tak trochu jak na Islandu to ve středu odpoledne vypadalo v dejvické lokalitě Baba. Z hromady zledovatělého sněhu, která v Krohově ulici zůstala po uklízení chodníku, se valil kouř. Ten ovšem nesignalizoval rodící se sopku, ale poruchu na elektroinstalaci – technickou závadu přívodního kabelu k elektrickému rozvaděči.

14.1.2017

V Praze 4 hořel byt, nahromaděné plyny poté explodovaly

Praha - V pražském Braníku hořel v noci na dnešek byt ve 12. patře panelového domu. Nejprve vzplanul vánoční stromek a část vybavení, poté explodoval nakumulovaný plyn.

12.1.2017

V hodinových intervalech hořela v Praze tři auta

Praha /FOTOGALERIE/ - Opakovaně se potýkat s požáry automobilů museli během jediného dne hasiči v hlavním městě. Během středy, kdy v metropoli hořelo celkem sedmkrát, byli přivoláni hned ke třem takovýmto ohňům, připomněla ve čtvrtek Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů. A tyhle výjezdy navíc následovaly v pravidelných intervalech!

8.1.2017

KRIMI MIX: V hořící garáži našli mrtvého muže

Praha - Muže bez známek života, který v místě přebýval, našli hasiči a policisté, jež v neděli odpoledne přivolali lidé k požáru garáže na okraji Modřan; v odlehlejší oblasti mezi Modřanskou roklí a Cholupickým potokem. Do ulice V Hájkách vyjeli půl druhé hodiny po poledni. S plameny se hasiči rychle vypořádali, místo pak odvětrali pomocí přetlakové ventilace.

AKTUALIZOVÁNO
5.1.2017

Požár na Štvanici hasila voda z Vltavy

Praha /FOTOGALERIE/ - Mohutným a z daleka viditelným tmavým dýmem dal o sobě necelou hodinu před čtvrtečním polednem vědět rozsáhlý požár dílny v areálu skateparku na ostrově Štvanice v centru metropole. K ohni, který ji zachvátil v plném rozsahu, vyjely hasičské jednotky nejenom z centrální stanice, ale i ze základen v Holešovicích a Krči; přijeli také chemici z Petřin.

4.1.2017

Do ateliéru vtrhli hasiči s beranidlem

Praha – Násilně za pomoci beranidla vtrhli ve středu nad rámem pražští hasiči do malířského ateliéru. Nespěchali za uměním, ale hasit; ze suterénu se valil hustý bílý kouř. Z domu ve Svobodově ulici pod Vyšehradem, kam byli přivoláni 36 minut po páté ranní, zachránili za pomoci vyváděcích masek pět lidí.

AKTUALIZOVÁNO
4.1.2017

Na střechu haly přeskočil požár odpadu

Praha /FOTOGALERIE/ - Z původních odhadů asi 30 tisíc korun až na 1,8 milionu vzrostlo vyčíslení škody, kterou v noci na středu přinesl mohutný požár střechy skladové haly v průmyslovém areálu na jižním okraji metropole. Přesným určením příčiny se zabývají policisté – hasiči ovšem mají jasno: na vině je nedbalost pracovníka jedné z firem při používání otevřeného ohně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT