VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Požáry

18.5.2016

Žhář podpaloval nejen popelnice, ale i auta a motorku

Praha /FOTOGALERIE/ - Prozatím neznámého žháře, který uprostřed noci na středu řádil v centru metropole na Vinohradech, hledají pražští policisté. Hledají pachatele, který zakládáním požárů způsobil více než stotisícovou škodu.

17.5.2016

Odhalení hasičů: není kudy utíkat a někdy ani čím hasit

Praha - Nedostatky, které lze často poměrně snadno napravit - přičemž mnohdy jde o problémy, které by se daly i vcelku bez obtíží uhlídat, kdyby jim někdo věnoval větší pozornost. Tak lze shrnout odhalení z požárních kontrol, které provádějí hasiči. V hlavním městě jich loni absolvovali 1357, připomněla Ivana Svitáková z odboru prevence pražských hasičů.

11.5.2016

Denně hoří sedmkrát. Hlavně večer

Praha - Pokud se ve čtvrtek po šesté večer rozezní pražskými ulicemi sirény hasičských vozů, jde vlastně o běžný jev. Tak to v metropoli prostě chodí. Právě ve čtvrtek a večer hoří nejčastěji, připomněla Ivana Svitáková z centrály pražských hasičů. Z kalendářních měsíců podle jejích slov dominuje srpen - a z městských částí Praha 4.

10.5.2016

Za požár stánků prý může svářeč

Praha /FOTOGALERIE/ - Nedbalost při práci měla na svědomí požár prodejních stánků, který způsobil škodu odhadovanou na sto tisíc korun. O okolnostech požáru, k němuž požární vozy ze stanic v Holešovicích a v Satalicích vyjely do Kolbenovy ulice v pondělí před půl třetí odpoledne, informovala v úterý Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

9.5.2016

Žhář zapálil kontejnery, hořela auta

Praha /FOTOGALERIE/ - Půl druhého milionu korun dosahuje škoda, kterou zatím neznámý žhář způsobil v pražských Holešovicích. Stalo se to v sobotu, kdy byli hasiči necelé tři hodiny po půlnoci přivoláni do vnitrobloku v Jateční ulici, kde kdosi zapálil šest plastových kontejnerů. Dodatečné došetření potvrdilo prvotní podezření, že opravdu šlo o dílo žháře.

3.5.2016

Dvě střechy hořely kvůli popelu na kompostu

Praha /FOTOGALERIE/ - Nedbalost si vyžádala škody odhadované na 1,5 milionu korun - naštěstí se zásahem hasičů podařilo uchránit hodnoty vyčíslené na pět milionů. Nasvědčují tomu alespoň závěry vyšetřovatelů zkoumajících okolnosti rozsáhlého požáru, který pražští hasiči likvidovali v noci na neděli v ulici Pod Vyšehradem.

1.5.2016

Hořely čarodějnické ohně, ale i střechy domů

Praha - Rušnější než obvykle měli podle očekávání hasiči službu na přelomu dubna a května, kdy takzvaná filipojakubská noc tradičně patří oslavám „pálení čarodějnic". Potvrdila se zkušenost z uplynulých let, že denní průměr výjezdů k požárům se nárazově někdy až ztrojnásobí.

29.4.2016

Při 'pálení čarodějnic' škodí rachejtle

Praha - Neblbněte - a dejte vědět předem. Do těchto slov lze shrnout doporučení hasičů před nadcházející filipojakubskou nocí na přelomu dubna a května, provázenou tradičně „pálením čarodějnic". Tyhle veselice bývají často rušné nejen pro samotné účastníky, ale mnohdy i z pohledu hasičů.

28.4.2016

Strážníci hasili strom. Živly byly silnější

Praha /VIDEO/ - Role hasičů se snažila zhostit hlídka strážníků z Prahy 7 - ukázalo se ale, že na plameny podněcované větrem tentokrát jejich síly nestačí. Stalo se to ve středu večer ve Stromovce, kam byla hlídka městské policie přivolána s tím, že u cyklostezky doutná torzo stromu.

27.4.2016

OBRAZEM: Hasiči se jezdí učit zvládat velký žár

Praha - Hasit ohně, které sami zapálili, vyjíždějí od úterka až do čtvrtka pražští hasiči shromáždění každé ráno na stanici v Holešovicích až ke Spolaně; do Neratovic na Mělnicku. Přesněji k nádrži na skládce uhlí chemičky mezi osadou Červená Píska u Tuhaně a obcí Tišice.

22.4.2016

Oheň poničil chodbu i zateplení domu

Praha /FOTOGALERIE/ - Škodu vyčíslenou na 400 tisíc korun způsobil požár domu v ulici Na Pěšinách v pražských Kobylisích, který hasiči z Holešovic likvidovali ve čtvrtek večer. Hořelo vybavení chodby v přízemí rodinného domu a plameny se průlezem pro psa rozšířily i na polystyrenové zateplení fasády.

21.4.2016

Po požáru zůstal dům v Dolních Počernicích neobyvatelný

Praha /FOTOGALERIE/ - Škodu předběžně vyčíslenou na 900 tisíc korun si vyžádal požár místnosti v podkroví rodinného domu, k jehož likvidaci vyrazilo ve středu do Dolních Počernic pět jednotek pražských hasičů. Do tamější ulice Nad Rybníkem vyjeli na pomoc i vojenští hasiči z kbelského letiště a příslušníci dobrovolného sboru z Běchovic.

9.4.2016

V bytě v Praze Břevnově vyhořela televize, škoda je milion

Praha - Škodu milion korun způsobil v pátek požár televize v bytě v Praze - Břevnově. Kouř zničil celý byt včetně jeho zařízení. Na další prostory domu se oheň nerozšířil, zraněn nebyl nikdo. Médiím to sdělila mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Televize podle ní vyhořela v době, kdy majitel nebyl doma.

5.4.2016

Hořely buňky kvůli nedbalosti, nebo po útoku žháře?

Praha /FOTOGALERIE/ - Škoda požárem nevznikla. To je jeden z konkrétních závěrů šetření příčin a okolností mohutného požáru čtyřiceti opuštěných unimo buněk naskládaných do dvou pater a přilehlé zděné přístavby, který pražští hasiči za vydatné pomoci sedmi dobrovolných sborů likvidovali v pondělí nad ránem ve firemním areálu v Nedokončené ulici ve Štěrboholech.

4.4.2016

Požár obytných buněk ve Štěrboholech okolí neohrozil

Praha - Přelézat zeď, aby se dostali přímo k ohni, museli v pondělí v noci pražští hasiči likvidující požár opuštěného „dřevěného" objektu sestaveného ze čtyřiceti obytných unimo buněk poskládaných do dvou pater a přiléhající zděné přístavby. Do foremního areálu v Nedokončené ulici ve Štěrboholech byli hasiči přivoláni deset minut po třetí hodině.

1.4.2016

Opuštěnou tržnici podpálili nelegální obyvatelé

Praha /FOTOGALERIE/ - Požár někdejší tržnice v sousedství stadionu Bohemians ve Vršovicích likvidovali v noci na čtvrtek pražští hasiči. K ohni schvacujícímu několik stánků byli do Vršovické ulice voláni dvacet minut před čtvrtou ranní.

30.3.2016

Trávu a křoví v Libni hasil i vrtulník s podvěšeným bambi vakem

Praha /FOTOGALERIE/ - Náročný zásah při likvidaci požáru porostu na téměř nepřístupném svahu absolvovali v úterý večer pražští profesionální hasiči, kteří vyjeli hasit plameny na skále nad Povltavskou ulicí v Libni. Dobrá zpráva je, že se nikomu nic nestalo – a nebyly zaznamenány ani hmotné škody.

27.3.2016

Hasiči loni v Praze řešili 2387 požárů, o 277 více než před rokem

Praha - Hasiči loni v Praze řešili 2387 požárů, o 277 více než v roce 2014. Oheň způsobil škodu 180 milionů a usmrtil 14 lidí. Řešili celkem více než 9700 událostí, planých poplachů bylo 1196. Vyplývá to ze zveřejněné výroční zprávy pražských hasičů za loňský rok.

23.3.2016

KRIMI MIX: Žena měla upito, převrhla kočárek

Praha /VIDEO/ - Šokující případ matky, která v opilosti převrátila kočárek s dítětem, řešili v úterý večer strážníci z Prahy 5. Událost se stala přímo před očima hlídky kontrolující dění u smíchovského nádraží. „Hlídka uviděla zjevně opilou ženu, jak tlačí kočárek a vede velkého psa. Při přejíždění středového pásu na točně autobusů neudržela rovnováhu a kočárek s dítětem převrátila na vozovku," přiblížil ve středu Jan Čihák z centrály městské policie, co se odehrálo. 

17.3.2016

Výbuch v modřanské chemické továrně na léky nikomu neublížil

Praha /FOTOGALERIE/ - Masivní nasazení hasičů i zapojení dalších složek integrovaného záchranného systému si ve čtvrtek večer vyžádala vážná nehoda, v jejímž důsledku zničily plameny část výrobního provozu firmy vyrábějící léčiva v pražských Modřanech: hořel zásobník s metanolem. Naštěstí se vše obešlo bez zranění.

14.3.2016

V hořící garáži v centru Prahy bouchaly kanystry s benzinem

Praha - Rozsáhlý požár garáže v centru metropole likvidovali uprostřed víkendu pražští hasiči. V sobotu byli necelé tři hodiny po půlnoci přivoláni do Tyršovy ulice, kde vyšlehly plameny v objektu se čtyřmi garážemi a kancelářskými prostory na dvoře obytného domu. Zcela vyhořela jedna z garáží se dvěma motocykly; silně zakouřeny byly i ostatní garáže.

8.3.2016

Jedna chata ohořela, další lehla popelem

Praha /FOTOGALERIE/ - Obavy, co je čeká uvnitř, zprvu provázely zásah hasičů z pražského Radotína bojujících v pondělí vpodvečer s požárem chaty u ulice K Višňovému sadu na okraji Velké Chuchle - v oblasti zahrádkové kolonie a chatové osady Třešňovka. Rychle ovšem přišla příznivá zpráva.

6.3.2016

Z místa požáru odvezli záchranáři tři pacienty

Praha /FOTOGALERIE/ - Tři lidi odváželi pražští záchranáři do nemocnice z místa rozsáhlého požáru podkroví a střechy rodinného domu v Čakovicích, k němuž byli hasiči přivoláni do ulice Dr. Marodyho v sobotu po půl desáté večer. Jako první dorazili na místo policisté z pohotovostní motorizované jednotky.

6.3.2016

OBRAZEM: K požáru trafostanice přispěly rekonstrukční práce

Praha - Příčinou požáru, který ve čtvrtek odpoledne zničil elektrický rozvaděč trafostanice v Bochovské ulici v Jinonicích, byla nedbalost dělníků zajišťujících opodál rekonstrukční práce. O víkendu to potvrdili pražští hasiči s tím, že provinilcům byla uložena bloková pokuta.

3.3.2016

Dřevené stěny podpálil kouřovod

Praha /FOTOGALERIE/ - Stotisícovou škodu si podle odhadu pražských hasičů vyžádal požár montovaného dřevěného objektu halového charakteru, který byl v ulici Mezi Vodami v Modřanech využíván jako klub. K ohni, který objekt zachvátil ve středu v noci, se sjely jednotky ze sedmi stanic pražských hasičů posílené čtyřmi dobrovolnými sbory.

29.2.2016

KRIMI MIX: Stal se ze zloděje navíc ještě žhář?

Praha - Na pět tisíc korun odhadli pražští hasiči výši škody, kterou v neděli odpoledne způsobil požár ve sportovním areálu v Praze 4. Do ulice Nad Hájem vyrazily jednotky z krčské a modřanské stanice dvacet minut před druhou hodinou. Hořela dřevená kůlna používaná jako sklad u tenisových kurtů; uložený materiál plameny zcela zničily.

29.2.2016

Smrtící požár nikdo schválně nezaložil

Praha - Tragický požár pražském Spořilově, který si v neděli půl druhé hodiny po půlnoci vyžádal životy 41leté ženy a dvouletého dítěte (navíc dalšího člověka vezli záchranáři do nemocnice kvůli tomu, že se nadýchal kouře) nebyl dílem žháře. V pondělí to Deníku řekla Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

28.2.2016

Hasiči likvidovali požár palubní desky auta

Praha - Požár osobního automobilu likvidovali v noci na sobotu pražští hasiči. Jednotka z Krče vyjížděla v pátek večer do ulice Antala Staška, kde plameny zachvátily přístrojovou desku osobního vozu značky Audi. Podařilo se je zlikvidovat dřív, než se stačily více rozšířit.

28.2.2016

V hořícím domě našli hasiči mrtvou ženu a dítě

Praha /FOTOGALERIE/ - Dvojnásobná tragédie provázela v noci na neděli požár rodinného domu, který pražští hasiči likvidovali v noci na neděli na Spořilově. Záchranné složky přivolal do Hlavní ulice telefonát na tísňovou linku 23 minut před druhou hodinou. Policisté z bezpečnostních důvodů uzavřeli nejbližší okolí a společně s hasiči evakuovali obyvatele okolních domů, připomněla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

25.2.2016

Hasiči likvidovali požár skladu olejů

Praha /FOTOGALERIE/ - Bez zranění i beze škod se obešel požár v bývalém skladu olejů, který hasiči likvidovali ve středu odpoledne v pražských Letňanech; v bývalém areálu Letov. Do ulice Beranových vyjeli čtyři jednotky profesionálních hasičů, vojenští hasiči ze kbelského letiště a místní dobrovolní hasiči, aby vodou s příměsí pěny likvidovali požár odpadu v budově určené k demolici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT