VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Požáry

dnes 09:03

Krušná noc na Žižkově. V šestém patře domu hořel balkón

V ulici hořel v noci ze čtvrtka na pátek balkón v šestém patře jednoho z domů v Roháčově ulici na Žižkově. Na místě bylo několik jednotek hasičů a hlídky policie.

AKTUALIZOVÁNO
včera 08:21

Ve Kbelské ulici se tvořily kolony, důvodem byl požár protihlukové stěny

Provoz v ranní dopravní špičce na Kbelské ulici na Proseku komplikoval zásah hasičů. Ti museli zasahovat u požáru dřevěného obložení protihlukové stěny. Na místě se tvořly kolony, podle České televize bylo zdržení zhruba 25 minut.

17.2.2018

KRIMI MIX: V uhašené dílně našli propan-butanové lahve

Plechová dílna hořela v pátek k večeru v Praze 4. Do ulice Nad Vinným potokem se sjeli hasiči z krčské, centrální, strašnické a modřanské stanice. Přidali se i dobrovolní hasiči z Chodova a preventivně byla přivolána ZZS.

8.2.2018

V Korunovační hořel sklep. Jedna osoba skončila v péči záchranářů

V Korunovační ulici hořel sklep obytného domu. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. Jednu osobu předali do péče záchranářů.

8.2.2018

V areálu nádraží Holešovice hořely popelnice. Kouř se dostal i do haly

Černý kouř, který se valil z budovy holešovického nádraží, překvapil kolemjdoucí Pražany. V areálu nádraží hořely tři kontejnery. Kouř se dostal i do nádražní haly.

AKTUALIZOVÁNO
7.2.2018

V Řepích unikal plyn z poškozeného potrubí. Na místě zasahovali hasiči a chemici

Pražští hasiči a chemici zasahovali u úniku plynu z poškozeného potrubí v ulici K mostku v Řepích. Hasiči spolupracovali s plynárenskou pohotovostí.

6.2.2018

V budově ministerstva vnitra hořelo. Stovka lidí byla evakuována

Hasiči zasahovali v úterý dopoledne u požáru kanceláře v pátém patře administrativní budovy na náměstí Hrdinů, kde sídlí ministerstvo vnitra. Ještě před příjezdem hasičů byla z budovy evakuována asi stovka osob. Nikdo nebyl zraněn. 

6.2.2018

Požár zničil kamion na parkovišti. Škody se vyšplhaly na několik milionů

Několik jednotek hasičů likvidovalo v úterý ráno požár kamionu na parkovišti podél komunikace v ulici Českobrodská. Plameny tahač zcela zničily a škody jdou do miliónů.

5.2.2018

Ve Vršovicích hořel sklep. Patnáct lidí muselo být evakuováno

Kolem nedělní půlnoci byl nahlášen požár sklepa v Žitomírské ulici na Praze 10. Na místo bylo vysláno několik jednotek hasičů. Z domu muselo být evakuováno patnáct lidí.

AKTUALIZOVÁNO
4.2.2018

V centru Prahy hořelo v podkrovním bytě, oheň zasáhl i střechu

/FOTOGALERIE/ V neděli krátce po poledni vyjížděli hasiči do Školské ulice v centru Prahy. Zasahovali u požáru, který vznikl od digestoře v podkrovním bytě. Odtud se rozšířil i na střechu. Na pomoc si vzali i zařízení Cobra. Škoda je odhadována na půl milionu korun.

1.2.2018

Hasiči našli v hořící dodávce zraněnou ženu v bezvědomí

Pražští hasiči zasahovali ve čtvrtek odpoledne u požáru dodávky v ulici Jankovcova. V 15.40 začalo hořet v nákladové části automobilu, který byl odstaven v zadní části parkoviště. Hasiči v dodávce našli vážně zraněnou ženu (34).

1.2.2018

OBRAZEM: V Praze v noci hořela dvě auta. Jedno je zcela zničené

Pražští hasiči v noci na dnešek zasahovali u požáru dvou aut. V prvním případě oheň způsobil na dodávce škodu 50 tisíc korun, ve druhém zcela zničil osobní auto. U obou požárů museli použít dýchací techniku.

AKTUALIZOVÁNO
30.1.2018

VIDEO: Zapadlé hasiče vytáhl zemědělec s traktorem. Tank vytahoval tank

/FOTOGALERIE/ Pražští hasiči, kteří se brzy ráno vraceli z požáru chaty v Čimicích, uvízli s některými cisternami na polní cestě. Vyprostit se je pokoušel speciální tank Správy železniční a dopravní cesty, kterému se to nepodařilo a také se porouchal. Hasičům pak pomohl místní zemědělec s traktorem, který všechny tři cisterny z bahna vytáhl. Porouchanému tanku SŽDC pomohl vyprošťovací tank Záchranného útvaru.

AKTUALIZOVÁNO
29.1.2018

VIDEO: V Čimicích hořela dílna. Požár krotilo třináct jednotek hasičů

Nejdříve pět, později třináct jednotek hasičů se sjelo u požáru v Čimické ulici v Praze 8. Hořet začalo kolem šesté hodiny večer. Z původně hlášeného ohně v objektu autoservisu se vyklubal požár přilehlé dílny mezi dvěma obytnými domy. Zásah komplikovala přítomnost tlakových lahví. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu.

28.1.2018

V Nekvasilově ulici vzplála digestoř. 26 lidí muselo být evakuováno

V Nekvasilově ulici v Karlíně hořelo v jednom z bytů. U požáru zasahovalo několik jednotek a na místo vyjely i hlídky Policie ČR. Z bytů bylo evakuováno 26 lidí. Škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun. V neděli o tom informovali na sociálních sítích sami hasiči. 

23.1.2018

Lidi jsme museli zachraňovat postupně, říkají hasiči o požáru hotelu

/VIDEO/ Kouř, lidé v oknech a panika. To byly první poznatky hasičů, kteří přijeli v sobotu k požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici. Podle jejich slov původně vyjížděli k nahlášenému požáru klimatizace, skutečný rozsah je překvapil. Informovali na tom na tiskové konferenci, kde zveřejnili i své video.

23.1.2018

Potvrzeno: v hotelu zabíjel kouř, nikoliv plameny

V pražských nemocnicích zůstávají po sobotním požáru dva zranění. Požár podle předběžného odhadu vyšetřovatelů způsobil škody za zhruba 20 milionů korun.

AKTUALIZOVÁNO
22.1.2018

Bilance tragického požáru hotelu. Čtyři mrtví a škoda přes 20 milionů

Škoda, kterou způsobil sobotní požár v hotelu Eurostars David, přesáhne podle odhadů 20 milionů korun. V pondělí to uvedli pražští hasiči na sociálních sítích. Hotel, který sídlí v Náplavní ulici, patří španělskému hotelovému řetězci Hotusa. Sobotní požár si vyžádal čtyři oběti a zařadil se tak k nejtragičtějším v Česku. Podle aktuálního vyjádření policie byla třetí obětí žena z Německa. 

AKTUALIZOVÁNO
21.1.2018

Tragický požár hotelu na Novém městě má už čtyři oběti. Příčina stále neznámá

Požár v budově hotelu Eurostars David v Náplavní ulici má už čtyři oběti. Jde o mladého Němce, dívku z Jižní Koreje, kteří zemřeli na místě. Dvě ženy, jejichž totožnost kriminalisté zjišťují, zemřely ve Všeobecné fakultní nemocnici. V neděli to uvedl mluvčí nemocnice Michal Schneider.  Podívejte se ve fotogalerii na průběh sobotního zásahu. Kriminalisté dnes ukončili ohledání hotelu, budou čekat na výsledky posudku expertů z Kriminalistického ústavu. Příčina požáru stále není známa. 

21.1.2018

V Průmyslové ulici hořela lakovna autoservisu. Byl vyhlášen třetí stupeň

Hasiči vyjížděli dnes brzy ráno k požáru lakovny v autoservisu v Průmyslové ulici. Oheň likvidovalo devět jednotek a byl vyhlášen třetí stupeň poplachu.

AKTUALIZOVÁNO
20.1.2018

V centru Prahy hořel hotel. Čtyři lidé zemřeli, desítky zraněných

/VIDEO/ Pražští hasiči zasahovali u požáru čtyřhvězdičkového hotelu Eurostars David na rohu Náplavní ulice a Záhořanského u Masarykova nábřeží. Čtyři lidé zemřeli, až čtyřicet dalších bylo zraněno. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu a zhruba do osmé hodiny večerní aktivován traumaplán.

16.1.2018

V Průhonicích vzplál rodinný dům. Škoda se odhaduje na milion

Pražští hasiči vyjížděli v pondělí večer k požáru rodinného domu v Průhonicích. Mezitím však shořelo celé první patro, ještě před jejich příjezdem. Naštěstí v domě nikdo nebyl. Škoda se odhaduje na jeden milion.

16.1.2018

Plameny zasáhly kuchyň a restauraci obchodního centra v Řepích. Škoda 800 tisíc

V pondělí večer zasahovali pražští hasiči u požáru kuchyně a restaurace v přízemí obchodního centra Řepy. Požár se jim podařilo dostat pod kontrolu asi po půl hodině.  V úterý o tom na svých stránkách informovali sami hasiči.

1.1.2018

Silvestr a novoroční oslavy doprovodilo 195 požárů

Na Silvestra a během novoročních oslav hasiči v Česku zasahovali u 195 požárů. Na prvních šest hodin nového roku připadá 124 z nich, nejčastěji hořelo v této době v Praze, Středočeském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji. Oheň většinou způsobila zábavní pyrotechnika. Hasičský záchranný sbor to dnes uvedl na svém webu. Průměrně čeští hasiči vyjíždějí ke 49 požárům za den.

29.12.2017

Muž odemkl byt strážníkům mobilem. Ti ho zachránili před požárem

O tom, jak mohou nové technologie pomáhat, by mohl vyprávět muž z Klánovic. Ve čtvrtek odpoledne povolal přes tísňovou linku městské policisty do svého domu.  Z něj totiž odjel a na zapnutém sporáku zapomněl hrnec. Strážníci dům zachránili před požárem.

25.12.2017

KRIMI MIX: Na Štědrý den hořely jen dva vánoční stromky

Požár vánočního stromku je komický jen ve filmu. Své o tom vědí obyvatelé obytného domu v Praze 3, kde na Štědrý den v podvečer vzplanul stromek od zapálené prskavky. Při snaze oheň uhasit, se zranily dvě osoby. Poté co dorazili hasiči a požár dohasili, byla škoda odhadnuta 25 tisíc korun. 

AKTUALIZOVÁNO
24.12.2017

Hasiči vyjížděl k požáru vánočních stromků i obytného domu

Ani letošní Štědrý den se v Praze neobešel bez zásahu hasičů. Ti museli v podvečer likvidovat dva požáry vánočních stromečků i sklepa obytného domu.

23.12.2017

V ubytovně hořela pračka. Hasiči zachránili pět lidí

K požáru v ubytovacím zařízení v ulici V sudech v pražském Radotíně byli ve třičtvrtě na deset dopoledne povoláni hasiči ze čtyř jednotek. Vzniklá škoda je 15 tisíc korun, pět lidí se podařilo zachránit.

21.12.2017

Ve dvoře dílny v pražských Kolovratech hořelo nákladní auto

Krátce po půl páté ráno dnes zasahovali profesionální hasiči z Chodova, Strašnic a Říčan, spolu s jednotkou dobrovolných hasičů z Kolovrat, u požáru nákladního vozidla na dvoře dílny v ulici Mírová v pražských Kolovratech.

18.12.2017

V Dolních Měcholupech hořela střecha. Hasiči evakuovali exotické ptáky

/VIDEO/ Čtyři jednotky pražských hasičů zasahovaly po 11. hodině dopoledne u požáru v Dolních Měcholupech. Hořela střecha rodinného domu v ulici Na Slavíkově.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT