VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Požáry

AKTUALIZOVÁNO
dnes 15:22

Motorest u dálnice zřejmě vzplanul od komína

Střední Čechy /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Mohutný požár se obešel bez zranění – a podařilo se zabránit jeho rozšíření. To jsou zřejmě jediné příznivé zprávy spojené s řáděním plamenů, které v sobotu hodinu a čtvrt před polednem zachvátily restaurační provoz v sousedství dálnice D10 u Hlavence na Praze-východ. Tomu, že Motorest 4 kameny, známý i v nedaleké Mladé Boleslavi a v Praze, zachvátil požár velkého rozsahu, už zdaleka nasvědčoval hustý tým valící se ze střechy budovy postavené ve stylu koliby, jímž probleskovaly plameny. Objekt požár zcela zničil i s veškerým vybavením. Škoda se odhaduje na 30 milionů korun.

včera 14:04

KRIMI MIX: Na Pražském okruhu hořel kamion

Tři jednotky pražských hasičů zasahovaly v sobotu nad ránem na Pražském okruhu u požáru kamionu. Za Komořanským tunelem ve směru na Brno stál v plamenech tahač převážející kovové profily. V době příjezdu hasičů, byla posádka mimo ohrožené vozidlo.

10.11.2017

V pražské restauraci hořel plyn. Unikal z propanbutanové lahve

Hasiči v pátek dopoledne zasahovali v restauraci v ulici Chlumova na Praze 3. Jednalo se o požár plynu, který unikal z ventilu propanbutanové lahve. O požáru informovali hasiči na svých webových stránkách.

8.11.2017

Ve Stodůlkách hořela vozidla

Jednotka hasičů ze Smíchova zasahovala ve středu brzo ráno u požáru osobních vozidel v ulici Kovářova v Praze 13.

2.11.2017

Pražští policisté hledají muže, podezřelého ze žhářství

/VIDEO/ Na začátku září vyjížděli pražští hasiči k požáru podkroví právě rekonstruované budovy na Ortenově náměstí. Ta nakonec z poloviny shořela a majiteli vznikla škoda půl milionů korun. Při následném vyšetřování ale vyšlo najevo, že požár někdo založil úmyslně a žhář založil oheň uprostřed vnitrobloku několika bytových a činžovních domů. O případu ve čtvrtek informovala na svých stránkách policie.

AKTUALIZUJEME
31.10.2017

KRIMI MIX: V ulici Švehlova hořelo auto. Průjezd byl omezen

V ulici Švehlova hořel osobní automobil. Na místě zasahovali hasiči a průjezd byl omezen. Auto začalo hořet kolem osmé hodiny. V úterý o tom na sociálních sítích informovali pražští hasiči. Podrobnosti připravujeme. 

28.10.2017

KRIMI MIX: V Nuslích zničil požár čtyři automobily

Když v sobotu před polednem vyhlédli obyvatelé domů ve Ctiradově ulici v Praze 4 z oken, uviděli hořící automobil. Přivolaní hasiči na místě zjistili, že plamenem hoří vozidla dvě.

21.10.2017

KRIMI MIX: Hasiči vyvedli z hořícího domu 12 osob

V sobotu ráno obdrželi hasiči informaci o požáru domu, ve kterém se nacházejí lidé. Jednotky z centrální, krčské, strašnické a petřinské stanice zamířily do Čiklovy ulice v Praze 4. Na místě zjistili, že se jedná o dům určený k demolici, obývaný bezdomovci.

16.10.2017

Příjezd do Blanky uzavřel požár ve Strahovském tunelu

Trpělivostí se museli obrnit řidiči mířící včera v odpoledních hodinách do tunelu Blanka. Ve směru na Prahu 6 totiž ve Strahovském tunelu hořelo osobní auto. Policisté dokonce museli od hořícího auta odvézt ženu s dítětem. Nikdo naštěstí neutrpěl žádná zranění.

AKTUALIZOVÁNO
12.10.2017

V Holešovicích hořela uskladněná izolace na stavbě budovy

/VIDEO/ V Argentinské ulici v Holešovicích hořela ve čtvrtek uskladněná izolace na stavbě administrativní budovy. Na místě byly dvě jednotky hasičů. Hasiči také evakuovali jednoho z jeřábníků. Požár se jim podařilo dostat pod kontrolu. Na místo přijel vyšetřovatel. Požár způsobil škodu v hodnotě milionů. 

9.10.2017

Na Praze 8 shořely dvě jurty. Škoda je asi 400 tisíc

V neděli večer shořely v ulici K Brnkám v Praze 8 dvě jurty, které využívala lesní školka. Způsobená škoda je asi 400 tisíc korun. Příčinu požáru šetří vyšetřovatelé. V pondělí o tom na svých stránkách informovali pražští hasiči. 

5.10.2017

Dopravu u letiště komplikoval hořící kamion

Pražští hasiči ve čtvrtek ráno zasahovali u hořícího kamionu v Lipské ulici, který omezil dopravu na sjezdu u Ruzyňského letiště. Komunikace byla krátkodobě uzavřena v obou směrech. Od centra se tvořily kolony.

2.10.2017

KRIMI MIX: V žižkovském hotelu hořelo. Kouř lidi vyhnal na parapet

V hotelu, který se nachází v ulici Milíčova na Žižkově, v pondělí ráno hořelo. Hasičům se povedlo z budovy evakuovat 13 lidí, osm lidí skončilo v péči záchranářů. Některé lidi vyhnal kouř na parapet hotelu, kde čekali na příjezd hasičů. Škoda je vyčíslena na 500 tisíc korun. 

30.9.2017

KRIMI MIX: Na Žižkově hořel dům obývaný bezdomovci

Dvě jednotky hasičů hasí požár v místnostech a na střeše vybydleného objektu v Praze Jeseniově ulici na Žižkově. Hasiči museli rozebrat střechu. 

16.9.2017

KRIMI MIX: V Praze 4 hořel oběd

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly v sobotu dopoledne v ulici 5.května na Praze 4. V bytě činžovního domu hořela kuchyňská linka.

11.9.2017

Na Žižkově hořela dvě auta. Jedno na LPG plynový pohon

V pondělí krátce po půlnoci hasiči zasahovali u požáru dvou osobních vozidel v ulici Pod Krejcárkem na Praze 3. Jedno z vozidel bylo na LPG pohon. Požár se obešel bez zranění. 

9.9.2017

KRIMI MIX: Demolice drážního domku se uspíšila

V sobotu nad ránem vyrazily čtyři jednotky pražských hasičů a jedna jednotka HZS SŽDC do Bartoškovy ulice v Praze 4. V bývalém drážním domku, nyní již určeném k demolici, hořel odpad. Objekt byl prázdný, takže částečné propadnutí střechy nikoho neohrozilo. Hasiči dostali požár pod kontrolu za 14 minut. Žádná škoda nevznikla a příčina požáru je v šetření.

5.9.2017

Hasiči o letošních prázdninách likvidovali 3050 požárů

Praha - Hasiči o letošních letních prázdninách vyjížděli k 3050 požárům, což bylo o 283 více než před rokem. Z hlediska požárů bylo léto pro hasiče spíše klidné, protože denně vyjížděli k 49 požárům, což je číslo odpovídající dlouhodobému průměru. O 1680 na 14.393 se naopak zvýšil počet výjezdů k technickým zásahům, kam se řadí třeba výjezdy k popadaným stromům po bouřkách, nebo záchraně uvízlých lidí či zvířat. V úterý sdělila mluvčí tuzemského hasičského záchranného sboru Nicole Zaoralová.

31.8.2017

Při nočním požáru v budově školy se tři lidé nadýchali kouře

Praha – Nejen zásah hasičů a policie, ale i asistenci záchranářů si v noci na čtvrtek vyžádal požár stropu ve škole v Klánovicích. Tři čtvrtě hodiny po půlnoci policisté ještě před příjezdem hasičských jednotek evakuovali z budovy 25 osob, přičemž tři lidé se nadýchali kouře. Ujali se jich záchranáři.

30.8.2017

V bytě s hořící záclonou našli hasiči jen psa

Praha – Tři jednotky pražských hasičů vyjely v úterý večer k neobvyklému hasebnímu zásahu v panelovém domě na Černém Mostě.

24.8.2017

Nad Vršovskou horou v Praze 10 hořela hala. Zasahovalo deset jednotek hasičů

Praha /VIDEO/ - Deset jednotek hasičů po půlnoci zasahovalo u požáru haly v Praze 10. Hořící hala o rozměrech 60x20 metrů ohrožovala i okolní budovy a zaparkovaná auta. 

22.8.2017

KRIMI MIX: Hasiči likvidovali noční požár v restauraci hotelu v centru Prahy

Praha - V hotelové restauraci v Náprstkově ulici hořelo. Hasiči likvidovali požár, který se rozšířil v klimatizaci historické budovy. Použili přitom speciální termokameru a museli rozebrat část stropu. Škoda je vyčíslena na 300 tisíc korun.

AKTUALIZOVÁNO
13.8.2017

Požár kamionu zablokoval dálnici D8

Praha – Dopravní opatření v oblasti Březiněvsi si v sobotu večer vynutila mimořádná událost na výjezdu z Prahy ve směru na Ústí nad Labem po dálnici D8. Kousek za Cínoveckou ulicí, na druhém dálničním kilometru, vzplál čtvrt hodiny po sedmé návěs kamionu převážející zeleninu. Téměř dvě hodiny zůstala frekventovaná dálnice neprůjezdná a provoz policisté odkláněli právě přes Březiněves. Do usměrňování dopravy se zapojil větší počet policistů i strážníků jak z Prahy, tak ze středních Čech.

5.8.2017

KRIMI MIX: Noční požár zničil útočiště bezdomovců v Krči

Praha - Bez hmotných škod, protože vyhořel zdevastovaný objekt určený k demolici, se v noci na sobotu obešel v okrajové části Krče požár opuštěného jednopodlažního domu. 

4.8.2017

S požárem pole u letiště bojovali hasiči ze země i ze vzduchu

Praha – Rozsáhlé nasazení hasičů vyjádřené vyhlášením třetího (tedy druhého nejvyššího) stupně požárního poplachu si v pátek odpoledne vyžádal požár pole nedaleko města Odolena Voda na Praze-východ – poblíž vodochodského letiště.

4.8.2017

Typický pražský požár: v pondělí odpoledne hoří v Praze 8

Praha – Zásah pražských hasičů si v prvním pololetí vyžádalo 1028 požárů, celkem hasičské statistiky zaznamenaly od ledna do června 1052 požárů. Zemřelo při nich sedm lidí a zraněno bylo 63 osob (včetně osmi dětí do 15 let); hmotné škody byly vyčísleny na 66,6 milionu korun. Zachránit se na místě požáru podařilo hasičům 150 životů, evakuováno bylo 1045 lidí. Uchráněné hodnoty dosahují téměř 127 milionů korun.

AKTUALIZOVÁNO
2.8.2017

Tunel Mrázovka byl uzavřen. Kvůli požáru auta

Praha – Zastavení provozu v silničních tunelech v centru Prahy si ve středu dvě hodiny po poledni vyžádal požár osobního auta, které začalo hořet ve Strahovském tunelu – u jeho ústí směrem od Mrázovky na smíchovské straně. Dopravu nebylo možno obnovit ani bezprostředně poté, co se hasičům z Petřin a Smíchova, kteří zasahovali v dýchací technice, podařilo plameny zdolat. 

2.8.2017

Za požár založený dítětem hrozí citelná pokuta

Praha – Ohnivé maléry se v hlavním městě nevyhýbají ani dětem. Vyplývá to ze středečních informací preventistky pražských hasičů Ivany Svitákové. V prvním pololetí v metropoli čtyři děti požár způsobily – a osm dětí bylo během požárů zraněno (k tomu se řadí i případy nadýchání kouřem). Svitáková upozornila, že tomu, kdo zanedbal dohled nad dětmi, jejichž přičiněním pak vyšlehly plameny, může být uložena pokuta do výše 25 tisíc korun.

30.7.2017

Kvůli požáru v domě zůstalo prázdných 16 postelí. A dva pelíšky

Praha - Evakuaci 16 lidí a dvou psů ze zakouřeného sídlištního domu si uprostřed noci na neděli vyžádal požár v Bohnicích. Dvě minuty před půlnocí vyjely hasičské jednotky z Holešovic, Satalic i z centrály do Čimické ulice, kde byl ohlášen požár kuchyně bytu ve čtvrtém patře. Dva lidi prohlédl lékař záchranné služby.

29.7.2017

Opuštěný drážní domek vyhořel kvůli nedbalosti

Praha – Čtyři jednotky hasičů likvidovaly v sobotu vpodvečer požár na Florenci. Na viaduktu poblíž ulice Pod Výtopnou hořel opuštěný drážní domek. K ohni, který podle prvotních výsledků šetření měla na svědomí nedbalost, byli příslušníci tří jednotek pražských hasičů a jejich drážní kolegové přivoláni před půl sedmou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT