VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Požáry

18.8.2018

V Ravaku znovu začalo hořet. K troskám haly vyjeli hasiči

Páteční požár, který hasiči likvidovali až do soboty, nebyl tento víkend posledním výjezdem hasičů do areálu společnosti Ravak. V sobotu večer se znovu vznítily trosky zdemolované haly a hasiči vyhlásili první stupeň požárního nebezpečí.

17.8.2018

V Příbrami hořela výrobní hala. Škoda se pohybuje v desítkách milionů

V pátek odpoledne hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu (ze čtyř možných). Důvodem byl požár ve výrobní hale koupelen Ravak, ve které se zpracovávají plasty. Požár se podařilo dostat pod kontrolu až v sobotu ráno. Předběžná škoda je vyčíslena na padesát milionů korun. 

8.8.2018

Pražský deník spouští nový seriál ze života hasičů

/ROZHOVOR/ Vydavatelství Vltava Labe Media společně se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska připravilo unikátní projekt věnovaný hasičskému sportu a regionálním Sborům dobrovolných hasičů. Každou středu se tak v Pražském deníku dozvíte nejnovější informace z hasičského prostředí, a to nejenom ty z celorepublikového dění, ale také z našeho nejbližšího okolí. Podrobnosti o projektu přiblížila Jaroslava Čečrdlová, mluvčí Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. 

27.7.2018

Požáry od spálených potravin jako inspirace. Pražští hasiči vydali kuchařku

V červenci slaví hasičský sbor v Praze významné výročí. Před 165 lety v hlavním městě vznikl první profesionální sbor hasičů. Oslavy si pražští „krotitelé ohňů“ zpřestřili vydáním vlastní kuchařky. „Hasičská kuchařka aneb dobré jídlo a dobrá rada od hasičů“ však bude dostupná jen na veřejných akcích, kniha je neprodejná.

AKTUALIZOVÁNO
25.7.2018

Požár v Liboci ohrožoval i porost v oboře Hvězda. Policie hledá příčinu

Hasiči z Petřin, Smíchova, Hasičského útvaru ochrany Pražského hradu a Letiště Václava Havla vyrazili kolem poledne do pražské Liboce k požáru střechy neobývané budovy. Za použití výškové techniky se jim podařilo zabránit rošíření ohně na nedaleký lesní porost a do obory Hvězda. Požár byl uhašen kolem druhé hodiny odpoledne. Ulice je ale stále uzavřena, hrozí, že se budova zřítí. Pražská policie se pokusí zjistit, proč požár vznikl.

14.7.2018

Jižní spojka stála kvůli požáru dodávky. Muž, žena i pes utekli do bezpečí

/FOTOGALERIE/ Nejvážnějším dopravním problémem v Praze těsně před začátkem páteční spičky se stal požár nákladního automobilu značky Iveco na Jižní spojce. Dodávka začala před Lanovým mostem ve směru na Barrandov kolem půl čtvrté odpoledne hořet. Pražští policisté museli kvůli zásahu hasičů důležitý úsek na pár hodin uzavřít.

AKTUALIZOVÁNO
13.7.2018

Na Jižním Městě unikal plyn. Hasiči museli evakuovat 80 lidí

Na pražském sídlišti Jižní Město unikal v pátek večer plyn. Na místě zasahovaly jednotky policistů a hasičů, kteří následně z panelového domu v Kupeckého ulici evakuovali asi 80 lidí. Pražští hasiči o tom informovali na svém twitteru.  

11.7.2018

Požár ve sklepě vyděsil obyvatele domu. Hasiči zachránili lidi i želvu

/FOTOGALERIE/ Poklidný prázdninový večer se v pondělí proměnil pro lidi z Preštické ulice v Praze Hostivaři v pořádné drama. Kouř šířící se domem po požáru sklepa byl nebezpečný a někdo se mohl třeba i udusit. Nikomu se nic nestalo, pomohl pohotový zásah hasičů.

AKTUALIZOVÁNO
5.7.2018

VIDEO: V centru Prahy unikal plyn, evakuováno 500 lidí

Hasiči v oblasti kolem náměstí Republiky evakuovali pět set lidí kvůli tomu, že unikalo velké množství plynu v Masné ulici. Situaci se podařilo dostat pod kontrolu po 23. hodině.

5.7.2018

U pražského Hlavního nádraží shořel osobní automobil

Další z mnoha výjezdů si na své konto připsali pražští hasiči. V noci se vydali bojovat s požárem osobního auta před budovou Halvního nádraží. Přes jejich zásah bylo vozidlo zcela zničeno.

4.7.2018

Ve Vysočanech hořely lednice ve sběrném dvoře

Nejdříve tři a posléze čtyři jednotky pražských hasičů zasahovaly před čtvrtou hodinou odpoledne u požáru, který vypukl ve sběrném dvoře v Poděbradské ulici v Praze 9. Požár rychle zlikvidovali a zachránili při tom dvě osoby, která předali do péče záchranářů.

AKTUALIZOVÁNO
3.7.2018

Tragický požár rodinného domu v Praze 4. Seniorku se nepodařilo oživit

/VIDEO/ Krátce po osmé hodině ráno vyjížděly dvě jednotky pražských hasičů k požáru rodinného domu v Novodvorské ulici v Praze 4. Na místě našli 87letou stařenku, kterou předali do péče záchranářů. Jejich snaha o oživení však byla marná.

1.7.2018

Motorest zřejmě zapálil žhář, vznikla škoda za čtyři miliony korun

Vlastně jako ještě celkem příznivá zpráva se jeví nedělní informace, že při nočním požáru motorestu poblíž vysílače Cukrák na Praze-západ vznikla škoda vyčíslená na čtyři miliony korun. Původní odhady totiž hovořily o trojnásobku; o 12 milionech korun. Až prohlídka požářiště ukázala, že situace je příznivější, než se očekávalo. Uchránit se hasičům podařilo hodnoty za zhruba osm milionů. Nikomu se nic nestalo, v době požáru nebyl v motorestu nikdo ubytován.

5.6.2018

Na Opatově zase vzplála auta. Policisté jdou po žháři. Způsobil všechny požáry?

/VIDEO/ To už nemůže být náhoda. V ulici Nad Opatovem v jedenácté pražské městské části o víkendu pozdě večer hořela auta. Hasiči přitom na stejné místo museli jet už potřetí. Případ proto prověřují policisté, podle nichž vozidla zapálil žhář. Ale byl jen jeden? Nebo jich bylo víc?

4.6.2018

Obecní dům hoří? Hasiči nacvičovali zásah ve slavné secesní budově

/VIDEO/ V pondělí dopoledne mohli lidé procházející centrem Prahy snadno zpanikařit. Ze střechy Obecního domu na Náměstí Republiky se valil k nebi dým. Nešlo však o opravdový požár. Pražští hasiči zde jen prováděli taktické cvičení. Turisté si na tři desítky uniformovaných mužů obdivně fotili.

AKTUALIZOVÁNO
1.6.2018

Hasičské stříkačky vzedmou Vltavu. Chystá se největší barevná fontána na světě

/FOTOGALERIE/ Do Prahy nedaleko Tančícího domu se v sobotu pozdě večer sjedou hasiči ze všech krajů Česka. Ale nebojte se, hořet nebude. Naopak. Hasičský sbor chystá jedinečnou show v podobě světelné fontány za doprovodu hudby. Hasičská fontána vzdá poctu československému státu, který slaví 100. výročí od svého vzniku.

AKTUALIZOVÁNO
30.5.2018

Prudké lijáky v Praze přinesly kroupy. Hasiči čerpali vodu i z hospody

/VIDEO/ Do hlavního města ve středu pozdě odpoledne dorazily přívalové deště. Prudké lijáky zejména v oblasti Vinohrad a Vršovic doprovázelo také krupobití. Hasiči zasahovali v několika pražských čtvrtích u více než 20 případů, nejhorší byla situace ve Vinohradské nemocnici.

28.5.2018

Za požárem chatek v Hloubětíně stála nejspíš žárlivost

Včera nedlouho před jednadvacátou hodinou vyjížděli policisté a hasiči do oblasti Sadů na Klíčově, kde hořely tři zahradní chatky. Podle vyšetřovatelů byl požár úmyslně založen. Podezřelý je osmapadesátiletý muž, který měl chatky zapálit z žárlivosti.

26.5.2018

Od požáru v Hrdlořezích odvezli dvě zraněné. Psovi už nebylo pomoci

V sobotu po půlnoci zasahovali hasiči u požáru domu v pražských Hrdlořezích. Neštěstí si vyžádalo zranění dvou osob a smrt psa.

AKTUALIZOVÁNO
20.5.2018

Na Žižkově hořel byt. Hasiči evakuovali dvanáct lidí a psa

K požáru bytu v Hájkově ulici na pražském Žižkově došlo dnes kolem jedné hodiny po poledni. Na místě zasahovali hasiči ze třech stanic. Podařilo se jim zachránit celkem dvanáct lidí a jednoho psa. Tři osoby si do své péče převzali záchranáři.

12.5.2018

V důsledku požáru nefungují poště on-line služby ani web

České poště nefungují on-line služby a webové stránky. Příčinou je dopolední požár datového centra v Olšanské ulici v Praze na Žižkově. Technické problémy pravděpodobně během dneška odstraněny nebudou.

9.5.2018

Požár v Hostivaři je zlikvidován. Předpokládaná škoda je 45 milionů korun

/FOTOGALERIE/ V úterý pět minut před jednou hodinou odpoledne vyjely jednotky pražských hasičů k ohlášenému požáru průmyslové haly v ulici U továren v pražské Hostivaři. Již od začátku byl z různých částí Prahy vidět tmavý kouř. Po příjezdu na místo nasadili hasiči na likvidaci požáru nejdříve tři proudy a začali s hašením střechy.

8.5.2018

Požár haly v Hostivaři dostali hasiči pod kontrolu až po dvanácti hodinách

/VIDEO/ Požár haly v pražské Hostivaři se podařilo dostat pod kontrolu po dvanácti hodinách boje. V jednu hodinu v noci vyhlásil velitel zásahu lokalizaci a došlo k redukci jednotek. V šest hodin ráno ještě probíhalo dohašování skrytých ohnisek. Podle hasičů byl před půl sedmou vzduch v okolí již prakticky v pořádku. Ve středu trosky prozkoumají kriminalisté. Odhadovaná škoda je 45 milionů korun.

3.5.2018

OBRAZEM: V pražské Libni hořela opuštěná garáž. Zřejmě ji zapálili narkomani

Krátce před půlnocí vyraželi pražští hasiči do Kovářské ulice v Libni nedaleko stanice metra Českomoravská. Podle informací Pražského deníku se na vzniku požáru měla podílet skupinka narkomanů.

1.5.2018

Pražský magistrát zakázal pálení ohňů. Hasiči jich osm zlikvidovali

Celkem 15 výjezdů zaznamenali pražští hasiči od pondělního odpoledne do úterního rána v souvislosti s pálením čarodějnic. Kvůli zákazu rozdělávání ohňů v metropoli v osmi případech po dohodě s lidmi oheň uhasili nebo přítomné vyzvali, aby to udělali sami.

30.4.2018

V Úholičkách hořela hala. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu

Úholičky - K požáru haly u skládky odpadu vyjeli v pondělí hasiči do Úholiček v okrese Praha-západ. Kouř byl vidět z několika kilometrů. Byl vyhlášen nejprve druhý, později třetí stupeň poplachu. K požáru vyjeli i pražští hasiči. 

20.4.2018

Požár ve škole v Karlíně. Zahoření sodíku hasiči rychle zlikvidovali

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly zhruba hodinu po poledni v karlínské škole v Perenerově ulici. Podle informací Pražského deníku došlo k zahoření sodíku uloženého ve skladu. Po dobu zásahu byla Pernerova ulice uzavřena.

20.4.2018

Policisté obvinili muže, který nejspíš zapálil karavan se třemi lidmi

V sobotu 14. dubna tohoto roku kolem třiadvacáté hodiny přijal operátor tísňové linky oznámení o požáru karavanu v areálu Nákladového nádraží Žižkov v Praze 3. Oznamovatelem byl sám obyvatel karavanu, který uvedl, že chvilku před usnutím si všiml podivného světla skrz zadní okénko a ucítil kouř.

19.4.2018

V Písnici hořelo auto. Hasiči požár rychle zlikvidovali

Jednotka hasičů z Modřan musela dnes v brzkých ranních hodinách vyjet do Švihovské ulice v pražské Písnici. Z dosud nezjištěných příčin zde došlo k požáru osobního automobilu.

16.4.2018

Limonáda nehasí jen žízeň. Řidič pomocí ní bojoval s plameny

V ulici Jeremiášova ve Stodůlkách hořel osobní vůz. Řidič ovšem neztratil duchapřítomnost a oheň začal hasit pomocí limonády z plechovky. Hasiči pak požár dohasili pomocí tlakové vody.

15.4.2018

Při nočním požáru karavanu na Žižkově uhynuli dva psi. Škoda je sto tisíc

Jednotky pražských hasičů zasahovaly v noci u požáru obytného karavanu  poblíž nákladového nádraží v ulici Jana Želivského na Žižkově. Během zásahu byli nalezeni dva uhynulí psi.

11.4.2018

Ve Štěpánské ulici hořelo vybavení pokoje. Hasiči nasadili výškovou techniku

Tři jednotky pražských hasičů zasahovaly u požáru v podkrovní místnosti ve Štěpánské ulici. Hasiči museli nasadit výškovou techniku.

6.4.2018

V Křeslicích hořel rodinný dům. Z okna šlehaly plameny

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly krátce před polednem v ulici K Čestlicům v pražských Křeslicích. Požár tam vzplál v jednom z rodinných domů a z pokoje se rozšířil na střechu.

AKTUALIZOVÁNO
4.4.2018

V laboratoři v Běchovicích unikl kyanid draselný. Nehoda si vyžádala zranění

Hasiči ze satalické stanice a chemici zasahovali u úniku chemické látky v laboratoři v ulici Podnikatelská v pražských Běchovicích. Na místě byly podle prvotních informací zraněné osoby v péči záchranářů i policisté. 

AKTUALIZOVÁNO
4.4.2018

V pražských Kyjích hořel autobus. Škoda je několik milionů korun

/FOTOGALERIE/ V ulici Pelušková v Pražských Kyjích hořel autobus linky 396. Na místě zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů, které požár dostaly rychle pod kontrolu. Na místě byl i hasičský vyšetřovatel. Ten zjistil, že příčinou byla technická závada.

AKTUALIZOVÁNO
2.4.2018

Ve Stodůlkách hořela kuchyň. Škoda je sto tisíc korun

V ulici Svitákova ve Stodůlkách hořelo v kuchyni jednoho z domů. V místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Požár byl uhašen. V pondělí o tom informovali pražští hasiči na svých stránkách. 

25.3.2018

Tragický lednový požár hotelu v Náplavní ulici si vybral pátou oběť

Dva měsíce od požáru hotelu Eurostars David v pražské Náplavní ulici zemřel další člověk. Šlo o dvaaosmdesátiletého cizince. Přiřadil se tak ke čtyřem obětem, které podlehly požáru buď přímo na místě nebo následně v nemocnici.

AKTUALIZOVÁNO
22.3.2018

Výbuch v chemičce zabil šest lidí. Ránu slyšeli v širokém okolí

/FOTOGALERIE, VIDEO SLEDOVALI JSME ON-LINE/ Při dnešním výbuchu v areálu chemičky Unipetrol v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku zemřelo šest lidí, další dva zranění byli transportováni do nemocnice, jeden z nich letecky. Lidem v okolí chemičky žádné nebezpečí nehrozí.

18.3.2018

Požár v ulici Bulharská: Třicet evakuovaných osob a škoda 200 tisíc

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v neděli ráno v ulici Bulharská v Praze 10 při požáru pokoje bytu činžovního domu. Hořelo zde vybavení. Vyšetřovatel odhadl škodu na 200 tisíc.

AKTUALIZOVÁNO
16.3.2018

V Kyjích v noci hořela dvě auta. Plameny způsobily škodu dva miliony korun

Tři minuty po půlnoci v noci na dnešek vyjela jednotka hasičů ze strašnické stanice k požáru osobních vozidel v ulici Manželů Dostálových v pražských Kyjích. Plameny zasáhly dva automobily a část travního porostu na ploše 50 x 30 metrů. 

15.3.2018

U nákupního centra ve Vysočanech hořela elektroinstalace. Škoda 300 tisíc

Tři jednotky hasičů zasahovaly v noci u požáru v technickém tunelu u nákupního centra Galerie Harfa. Hořela zde elektroinstalace. Škoda je odhadována na 300 tisíc. 

11.3.2018

Ve Vysočanech hořelo sedm vozidel. Odhadovaná škoda je 800 tisíc

Dnes časně ráno vyjížděli hasiči do ulice Prokopka v pražských Vysočanech k požáru osobního vozu. Požárem však nakonec bylo poškozeno sedm vozidel a plastový kontejner.

AKTUALIZOVÁNO
8.3.2018

Hasiči zasahovali na Žofíně. V podzemí hořela elektroinstalace

/VIDEO/ Čtyři jednotky pražských hasičů zasahovaly ve středu večer po deváté hodině na Slovanském ostrově. V podzemních prostorách pražského Žofína hořely kabely v rozvodné skříni. Zásah se obešel bez zranění. Podle vyšetřovatelů byla příčinou požáru technická závada elektroinstalace. 

6.3.2018

V Pšenčíkově ulici hořel automobil. Kvůli technické závadě

Hasiči z Modřanské stanice zasahovali v úterý ráno u požáru automobilu v Pšenčíkově ulici.

6.3.2018

Loňský požár hotelu na Václavském náměstí způsobila závada osvětlení

Příčinou požáru v hotelu Juliš na Václavském náměstí, který se odehrál loni na konci července, byla závada neonového osvětlení. Během rekonstrukce nebyla vypnutá část osvětlení, což způsobilo zkrat a následný požár.

AKTUALIZOVÁNO
5.3.2018

Dopravu u tunelu Mrázovka blokovala hořící dodávka

V Dobříšské ulici u tunelu Mrázovka hořela dodávka. Požár se nejprve pokusili hasit policisté, později byli na místě pražští hasiči. Požár blokoval dopravu.  V pondělí o tom informovali policisté a hasiči na sociálních sítích. 

4.3.2018

Loňská bilance pražských hasičů: Pět mrtvých a přes pět požárů denně

Minulý rok vzniklo v Praze 1974 požárů, což je o 51 méně než předloni. Oproti roku 2015 se jejich počet dokonce snížil o více než čtyři stovky. Přesto během jednoho dne vzniklo na území hlavního města průměrně 5,4 požáru. Pět lidí při nich loni zahynulo, dalších 83 utrpělo zranění. Oheň způsobil škodu přes 198 milionů korun, hasiči svými zásahy zachránili majetek odhadem za téměř 370 milionů korun. Statistiky zveřejnili na svém webu.

4.3.2018

OBRAZEM: V Nerudově ulici hořelo v podzemních garážích. Škoda je sto tisíc korun

V sobotu před půlnocí museli pražští hasiči vyjet k zásahu do Nerudovy ulice v Praze 1. Příčinou byl kouř, který se valil z podzemních garáží. Požár způsobila technická závada a obešel se bez zranění.

28.2.2018

Noční požár v centru Prahy. Hasiči museli zasahovat v dýchací technice

V úterý večer likvidovali pražští hasiči požár v ulici Bílkova na Praze 1. Na místě byly čtyři hasičské jednotky a hasiči museli zasahovat v dýchací technice. Ve středu ráno to na svých stránkách uvedli pražští hasiči.

27.2.2018

Požár v suterénu bytu na Praze 5. Čtyři lidi museli být evakuováni

Pražští hasiči zasahovali v úterý ráno u požáru v suterénu dvoupodlažního bytu, který se nachází v ulici V Cibulkách v Praze 5.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT