VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Požáry

14.10.2018

Při požáru bytu ve Kbelích hasiči evakuovali 10 lidí, tři andulky a jedno morče

Tři jednotky hasičů vyrazily v neděli dopoledne do Jilemnické ulice v pražských Kbelích. Přivoláni byli k rozsáhlému požáru bytu, za pomoci policie z domu zachránili deset lidí, z tho tři děti. Bez úhony řádění živlu přestály i tři andulky a jedno morče, zachráněná zvířata byla v pořádku předána majitelům. Na místo vyjeli  i záchranáři.

6.10.2018

Mustang po střetu s kamionem začal hořet. Zaklíněného řidiče už nezachránili

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Tragická nehoda se stala v sobotu po druhé hodině ranní na Říčansku. Na silnici první třídy číslo 2 v obci Tehovec v okrese Praha-východ se čelně srazil osobní automobil s kamionem. Luxusní mustang skončil v příkopu a začal hořet. Svědci neštěstí ani dorazivší hasiči nemohli ridiči pomoct. Muž zůstal zakliněný ve vozidle a uhořel.

24.9.2018

Na Radotínském mostě hořelo auto. Pražský okruh ve směru na Plzeň stál

Zatímco většina míst v Praze a celém Česku se vzpamatovává z následků vichřice, na Pražském okruhu řádil jiný živel. Hasiči museli na Radotínský most kvůli požáru osobního automobilu. Komořanský tunel byl kvůli tomu uzavřen, takže okruh ve směru z dálnice D1 na plzeňskou D5 nějakou dobu stál.

17.9.2018

OBRAZEM: Hasiči zachránili při požáru i kočku. Tři lidi ošetřila záchranka

Dramatické chvíle před spaním zažili obyvatelé jednoho z domů v Kounické ulici v Praze 10. Vybavení bytu v suterénu začalo krátce po desáté hodině večer hořet a na místo vyrazili pražští hasiči. Akce byla zdařilá, jen tři z několika desítek evakuovaných lidí skončili v péči zdravotnické záchranné služby. Hasiči pomohli také němé tváři.

AKTUALIZOVÁNO
11.9.2018

Na Smíchově hořela střecha domu. Obyvatelé byli evakuováni, škoda je půl milionu

/FOTOGALERIE/ Celkem čtyři jednotky pražských hasičů vyrazily v úterý večer k požáru střechy domu v ulici U Nikolajky v Praze 5. Hasiči zapojili výškovou techniku a ve spolupráci s policií evakuovali tamní obyvatele. Kvůli zásahu byly uzavřeny okolní ulice a místem nemohl projet ani autobus MHD. Škoda byla vyčíslena na půl milionu korun.

10.9.2018

OBRAZEM: Hasiči likvidovali požár auta, nehoda v Praze zablokovala provoz

Dvě jednotky pražských hasičů vyjely v pondělí odpoledne k nehodě v Kbelské ulici. Požár auta zablokoval provoz na důležité komunikaci spojující dálnice D10 a D8. Událost ovlivnil také městskou hromadnou dopravu.

5.9.2018

Hrůzný nález ve Zbraslavi. Drážní domek vydal po požáru ohořelou mrtvolu

Kolem desáté hodiny dopoledne vyjeli pražští hasiči k požáru opuštěného drážního domku u zastávky Praha-Zbraslav. V průběhu rutinního zásahu na ně však čekalo nepříjemné překvapení. Při požáru bylo nalezeno ohořelé torzo lidského těla. Na místě probíhá šetření hasičských vyšetřovatelů a kriminalistů.

AKTUALIZOVÁNO
4.9.2018

Na Pražském okruhu shořelo ferrari. Z auta zbyl jen předek, škoda je 6 milionů

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Ne uplně tradiční výjezd k autu v plamenech zažili dnes po druhé hodině odpoledne pražští hasiči. Na Pražském okruhu ve směru na D1 v oblasti Točné likvidovali požár luxusního ferrari. Jeho posádka stihla vůz opustit ještě před jejich příjezdem.

AKTUALIZOVÁNO
30.8.2018

Hasiči bojovali s požárem v Libuši. Poškozenou tlakovou lahev likvidoval sniper

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Zhruba kolem šesté hodiny ve čtvrtek večer vyrazili pražští hasiči k požáru ve sběrném dvoře v Obrataňské ulici v Libuši. S plameny, které vytvářely zdaleka viditelný sloup dýmu, se vydaly na souboj čtyři jednotky profesionálů a stejný počet jednotek dobrovolných hasičů. Požár se zcela podařilo zlikvidovat až před devátou hodinou večer. V pátek dopoledne k požářišti zamíří kriminalisté spolu s vyšetřovatelem a společně budou místo ohledávat. Nasazen bude i speciálně vycvičený pes na vyhledávání akcelerantů.

27.8.2018

OBRAZEM: Požár matrace zamořil dům. Hasiči zachraňovali lidi pomocí žebříku

/VIDEO/ V neděli pozdě odpoledne v ulici Vrchlického v Praze 5 hořelo. Kvůli požáru odložených matrací v suterénu obytného domu muselo do akce několik jednotek hasičů, záchranáři i veterinární služba. Někteří obyvatelé se možná budou muset dočasně přestěhovat do náhradního ubytování.

26.8.2018

Oheň? Letadlo pěkně smrdělo. Cestující z Tuniska museli ven po skluzavkách

Nečekané dobrodružství v závěru dovolené si užili lidé, kteří se vraceli z Tuniska. Po přistání na pražském letišti totiž kvůli podezření na oheň v letadle museli být evakuováni pomocí skluzavek.

24.8.2018

Hořící vagon zastavil provoz na části benešovské trati u Prahy

Řada cestujících uvízla v pátek ráno ve vlacích na benešovské trati. V úseku mezi stanicemi Strančice a Praha-Uhříněves se před osmou náhle zastavily všechny vlaky; jak osobní elefanty na lince S9, tak dálkové rychlíky spojující metropoli s Táborem a Českými Budějovicemi. Plány to narušilo soustě lidí – vlaky, které mezi Benešovem a Prahou nestojí v kolonách, jsou hojně využívané.

18.8.2018

V Ravaku znovu začalo hořet. K troskám haly vyjeli hasiči

Páteční požár, který hasiči likvidovali až do soboty, nebyl tento víkend posledním výjezdem hasičů do areálu společnosti Ravak. V sobotu večer se znovu vznítily trosky zdemolované haly a hasiči vyhlásili první stupeň požárního nebezpečí.

17.8.2018

V Příbrami hořela výrobní hala. Škoda se pohybuje v desítkách milionů

V pátek odpoledne hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu (ze čtyř možných). Důvodem byl požár ve výrobní hale koupelen Ravak, ve které se zpracovávají plasty. Požár se podařilo dostat pod kontrolu až v sobotu ráno. Předběžná škoda je vyčíslena na padesát milionů korun. 

8.8.2018

Pražský deník spouští nový seriál ze života hasičů

/ROZHOVOR/ Vydavatelství Vltava Labe Media společně se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska připravilo unikátní projekt věnovaný hasičskému sportu a regionálním Sborům dobrovolných hasičů. Každou středu se tak v Pražském deníku dozvíte nejnovější informace z hasičského prostředí, a to nejenom ty z celorepublikového dění, ale také z našeho nejbližšího okolí. Podrobnosti o projektu přiblížila Jaroslava Čečrdlová, mluvčí Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. 

27.7.2018

Požáry od spálených potravin jako inspirace. Pražští hasiči vydali kuchařku

V červenci slaví hasičský sbor v Praze významné výročí. Před 165 lety v hlavním městě vznikl první profesionální sbor hasičů. Oslavy si pražští „krotitelé ohňů“ zpřestřili vydáním vlastní kuchařky. „Hasičská kuchařka aneb dobré jídlo a dobrá rada od hasičů“ však bude dostupná jen na veřejných akcích, kniha je neprodejná.

AKTUALIZOVÁNO
25.7.2018

Požár v Liboci ohrožoval i porost v oboře Hvězda. Policie hledá příčinu

Hasiči z Petřin, Smíchova, Hasičského útvaru ochrany Pražského hradu a Letiště Václava Havla vyrazili kolem poledne do pražské Liboce k požáru střechy neobývané budovy. Za použití výškové techniky se jim podařilo zabránit rošíření ohně na nedaleký lesní porost a do obory Hvězda. Požár byl uhašen kolem druhé hodiny odpoledne. Ulice je ale stále uzavřena, hrozí, že se budova zřítí. Pražská policie se pokusí zjistit, proč požár vznikl.

14.7.2018

Jižní spojka stála kvůli požáru dodávky. Muž, žena i pes utekli do bezpečí

/FOTOGALERIE/ Nejvážnějším dopravním problémem v Praze těsně před začátkem páteční spičky se stal požár nákladního automobilu značky Iveco na Jižní spojce. Dodávka začala před Lanovým mostem ve směru na Barrandov kolem půl čtvrté odpoledne hořet. Pražští policisté museli kvůli zásahu hasičů důležitý úsek na pár hodin uzavřít.

AKTUALIZOVÁNO
13.7.2018

Na Jižním Městě unikal plyn. Hasiči museli evakuovat 80 lidí

Na pražském sídlišti Jižní Město unikal v pátek večer plyn. Na místě zasahovaly jednotky policistů a hasičů, kteří následně z panelového domu v Kupeckého ulici evakuovali asi 80 lidí. Pražští hasiči o tom informovali na svém twitteru.  

11.7.2018

Požár ve sklepě vyděsil obyvatele domu. Hasiči zachránili lidi i želvu

/FOTOGALERIE/ Poklidný prázdninový večer se v pondělí proměnil pro lidi z Preštické ulice v Praze Hostivaři v pořádné drama. Kouř šířící se domem po požáru sklepa byl nebezpečný a někdo se mohl třeba i udusit. Nikomu se nic nestalo, pomohl pohotový zásah hasičů.

AKTUALIZOVÁNO
5.7.2018

VIDEO: V centru Prahy unikal plyn, evakuováno 500 lidí

Hasiči v oblasti kolem náměstí Republiky evakuovali pět set lidí kvůli tomu, že unikalo velké množství plynu v Masné ulici. Situaci se podařilo dostat pod kontrolu po 23. hodině.

5.7.2018

U pražského Hlavního nádraží shořel osobní automobil

Další z mnoha výjezdů si na své konto připsali pražští hasiči. V noci se vydali bojovat s požárem osobního auta před budovou Halvního nádraží. Přes jejich zásah bylo vozidlo zcela zničeno.

4.7.2018

Ve Vysočanech hořely lednice ve sběrném dvoře

Nejdříve tři a posléze čtyři jednotky pražských hasičů zasahovaly před čtvrtou hodinou odpoledne u požáru, který vypukl ve sběrném dvoře v Poděbradské ulici v Praze 9. Požár rychle zlikvidovali a zachránili při tom dvě osoby, která předali do péče záchranářů.

AKTUALIZOVÁNO
3.7.2018

Tragický požár rodinného domu v Praze 4. Seniorku se nepodařilo oživit

/VIDEO/ Krátce po osmé hodině ráno vyjížděly dvě jednotky pražských hasičů k požáru rodinného domu v Novodvorské ulici v Praze 4. Na místě našli 87letou stařenku, kterou předali do péče záchranářů. Jejich snaha o oživení však byla marná.

1.7.2018

Motorest zřejmě zapálil žhář, vznikla škoda za čtyři miliony korun

Vlastně jako ještě celkem příznivá zpráva se jeví nedělní informace, že při nočním požáru motorestu poblíž vysílače Cukrák na Praze-západ vznikla škoda vyčíslená na čtyři miliony korun. Původní odhady totiž hovořily o trojnásobku; o 12 milionech korun. Až prohlídka požářiště ukázala, že situace je příznivější, než se očekávalo. Uchránit se hasičům podařilo hodnoty za zhruba osm milionů. Nikomu se nic nestalo, v době požáru nebyl v motorestu nikdo ubytován.

5.6.2018

Na Opatově zase vzplála auta. Policisté jdou po žháři. Způsobil všechny požáry?

/VIDEO/ To už nemůže být náhoda. V ulici Nad Opatovem v jedenácté pražské městské části o víkendu pozdě večer hořela auta. Hasiči přitom na stejné místo museli jet už potřetí. Případ proto prověřují policisté, podle nichž vozidla zapálil žhář. Ale byl jen jeden? Nebo jich bylo víc?

4.6.2018

Obecní dům hoří? Hasiči nacvičovali zásah ve slavné secesní budově

/VIDEO/ V pondělí dopoledne mohli lidé procházející centrem Prahy snadno zpanikařit. Ze střechy Obecního domu na Náměstí Republiky se valil k nebi dým. Nešlo však o opravdový požár. Pražští hasiči zde jen prováděli taktické cvičení. Turisté si na tři desítky uniformovaných mužů obdivně fotili.

AKTUALIZOVÁNO
1.6.2018

Hasičské stříkačky vzedmou Vltavu. Chystá se největší barevná fontána na světě

/FOTOGALERIE/ Do Prahy nedaleko Tančícího domu se v sobotu pozdě večer sjedou hasiči ze všech krajů Česka. Ale nebojte se, hořet nebude. Naopak. Hasičský sbor chystá jedinečnou show v podobě světelné fontány za doprovodu hudby. Hasičská fontána vzdá poctu československému státu, který slaví 100. výročí od svého vzniku.

AKTUALIZOVÁNO
30.5.2018

Prudké lijáky v Praze přinesly kroupy. Hasiči čerpali vodu i z hospody

/VIDEO/ Do hlavního města ve středu pozdě odpoledne dorazily přívalové deště. Prudké lijáky zejména v oblasti Vinohrad a Vršovic doprovázelo také krupobití. Hasiči zasahovali v několika pražských čtvrtích u více než 20 případů, nejhorší byla situace ve Vinohradské nemocnici.

28.5.2018

Za požárem chatek v Hloubětíně stála nejspíš žárlivost

Včera nedlouho před jednadvacátou hodinou vyjížděli policisté a hasiči do oblasti Sadů na Klíčově, kde hořely tři zahradní chatky. Podle vyšetřovatelů byl požár úmyslně založen. Podezřelý je osmapadesátiletý muž, který měl chatky zapálit z žárlivosti.

26.5.2018

Od požáru v Hrdlořezích odvezli dvě zraněné. Psovi už nebylo pomoci

V sobotu po půlnoci zasahovali hasiči u požáru domu v pražských Hrdlořezích. Neštěstí si vyžádalo zranění dvou osob a smrt psa.

AKTUALIZOVÁNO
20.5.2018

Na Žižkově hořel byt. Hasiči evakuovali dvanáct lidí a psa

K požáru bytu v Hájkově ulici na pražském Žižkově došlo dnes kolem jedné hodiny po poledni. Na místě zasahovali hasiči ze třech stanic. Podařilo se jim zachránit celkem dvanáct lidí a jednoho psa. Tři osoby si do své péče převzali záchranáři.

12.5.2018

V důsledku požáru nefungují poště on-line služby ani web

České poště nefungují on-line služby a webové stránky. Příčinou je dopolední požár datového centra v Olšanské ulici v Praze na Žižkově. Technické problémy pravděpodobně během dneška odstraněny nebudou.

9.5.2018

Požár v Hostivaři je zlikvidován. Předpokládaná škoda je 45 milionů korun

/FOTOGALERIE/ V úterý pět minut před jednou hodinou odpoledne vyjely jednotky pražských hasičů k ohlášenému požáru průmyslové haly v ulici U továren v pražské Hostivaři. Již od začátku byl z různých částí Prahy vidět tmavý kouř. Po příjezdu na místo nasadili hasiči na likvidaci požáru nejdříve tři proudy a začali s hašením střechy.

8.5.2018

Požár haly v Hostivaři dostali hasiči pod kontrolu až po dvanácti hodinách

/VIDEO/ Požár haly v pražské Hostivaři se podařilo dostat pod kontrolu po dvanácti hodinách boje. V jednu hodinu v noci vyhlásil velitel zásahu lokalizaci a došlo k redukci jednotek. V šest hodin ráno ještě probíhalo dohašování skrytých ohnisek. Podle hasičů byl před půl sedmou vzduch v okolí již prakticky v pořádku. Ve středu trosky prozkoumají kriminalisté. Odhadovaná škoda je 45 milionů korun.

3.5.2018

OBRAZEM: V pražské Libni hořela opuštěná garáž. Zřejmě ji zapálili narkomani

Krátce před půlnocí vyraželi pražští hasiči do Kovářské ulice v Libni nedaleko stanice metra Českomoravská. Podle informací Pražského deníku se na vzniku požáru měla podílet skupinka narkomanů.

1.5.2018

Pražský magistrát zakázal pálení ohňů. Hasiči jich osm zlikvidovali

Celkem 15 výjezdů zaznamenali pražští hasiči od pondělního odpoledne do úterního rána v souvislosti s pálením čarodějnic. Kvůli zákazu rozdělávání ohňů v metropoli v osmi případech po dohodě s lidmi oheň uhasili nebo přítomné vyzvali, aby to udělali sami.

30.4.2018

V Úholičkách hořela hala. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu

Úholičky - K požáru haly u skládky odpadu vyjeli v pondělí hasiči do Úholiček v okrese Praha-západ. Kouř byl vidět z několika kilometrů. Byl vyhlášen nejprve druhý, později třetí stupeň poplachu. K požáru vyjeli i pražští hasiči. 

20.4.2018

Požár ve škole v Karlíně. Zahoření sodíku hasiči rychle zlikvidovali

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly zhruba hodinu po poledni v karlínské škole v Perenerově ulici. Podle informací Pražského deníku došlo k zahoření sodíku uloženého ve skladu. Po dobu zásahu byla Pernerova ulice uzavřena.

20.4.2018

Policisté obvinili muže, který nejspíš zapálil karavan se třemi lidmi

V sobotu 14. dubna tohoto roku kolem třiadvacáté hodiny přijal operátor tísňové linky oznámení o požáru karavanu v areálu Nákladového nádraží Žižkov v Praze 3. Oznamovatelem byl sám obyvatel karavanu, který uvedl, že chvilku před usnutím si všiml podivného světla skrz zadní okénko a ucítil kouř.

19.4.2018

V Písnici hořelo auto. Hasiči požár rychle zlikvidovali

Jednotka hasičů z Modřan musela dnes v brzkých ranních hodinách vyjet do Švihovské ulice v pražské Písnici. Z dosud nezjištěných příčin zde došlo k požáru osobního automobilu.

16.4.2018

Limonáda nehasí jen žízeň. Řidič pomocí ní bojoval s plameny

V ulici Jeremiášova ve Stodůlkách hořel osobní vůz. Řidič ovšem neztratil duchapřítomnost a oheň začal hasit pomocí limonády z plechovky. Hasiči pak požár dohasili pomocí tlakové vody.

15.4.2018

Při nočním požáru karavanu na Žižkově uhynuli dva psi. Škoda je sto tisíc

Jednotky pražských hasičů zasahovaly v noci u požáru obytného karavanu  poblíž nákladového nádraží v ulici Jana Želivského na Žižkově. Během zásahu byli nalezeni dva uhynulí psi.

11.4.2018

Ve Štěpánské ulici hořelo vybavení pokoje. Hasiči nasadili výškovou techniku

Tři jednotky pražských hasičů zasahovaly u požáru v podkrovní místnosti ve Štěpánské ulici. Hasiči museli nasadit výškovou techniku.

6.4.2018

V Křeslicích hořel rodinný dům. Z okna šlehaly plameny

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly krátce před polednem v ulici K Čestlicům v pražských Křeslicích. Požár tam vzplál v jednom z rodinných domů a z pokoje se rozšířil na střechu.

AKTUALIZOVÁNO
4.4.2018

V laboratoři v Běchovicích unikl kyanid draselný. Nehoda si vyžádala zranění

Hasiči ze satalické stanice a chemici zasahovali u úniku chemické látky v laboratoři v ulici Podnikatelská v pražských Běchovicích. Na místě byly podle prvotních informací zraněné osoby v péči záchranářů i policisté. 

AKTUALIZOVÁNO
4.4.2018

V pražských Kyjích hořel autobus. Škoda je několik milionů korun

/FOTOGALERIE/ V ulici Pelušková v Pražských Kyjích hořel autobus linky 396. Na místě zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů, které požár dostaly rychle pod kontrolu. Na místě byl i hasičský vyšetřovatel. Ten zjistil, že příčinou byla technická závada.

AKTUALIZOVÁNO
2.4.2018

Ve Stodůlkách hořela kuchyň. Škoda je sto tisíc korun

V ulici Svitákova ve Stodůlkách hořelo v kuchyni jednoho z domů. V místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Požár byl uhašen. V pondělí o tom informovali pražští hasiči na svých stránkách. 

25.3.2018

Tragický lednový požár hotelu v Náplavní ulici si vybral pátou oběť

Dva měsíce od požáru hotelu Eurostars David v pražské Náplavní ulici zemřel další člověk. Šlo o dvaaosmdesátiletého cizince. Přiřadil se tak ke čtyřem obětem, které podlehly požáru buď přímo na místě nebo následně v nemocnici.

AKTUALIZOVÁNO
22.3.2018

Výbuch v chemičce zabil šest lidí. Ránu slyšeli v širokém okolí

/FOTOGALERIE, VIDEO SLEDOVALI JSME ON-LINE/ Při dnešním výbuchu v areálu chemičky Unipetrol v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku zemřelo šest lidí, další dva zranění byli transportováni do nemocnice, jeden z nich letecky. Lidem v okolí chemičky žádné nebezpečí nehrozí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT