„Projekt pro současné ženy, který jsme vytvořili, v Čechách dosud nemá obdoby. Má ambice stát se cestou, návodem, jak získat sebevědomí a jak dosáhnout svého životního cíle. Je pro ženy, které cítí potřebu splnit si své sny,“ vysvětlila Eva Čejková. Podstatou projektu, do kterého se mohou přihlásit ženy od 18 let, horní věkovou hranici autorka nechává otevřenou, je série na sebe navazujících konferencí.

Na nich se účastnice setkají s odborníky z nejrůznějších oblastí, s lékařem, psycholožkou, kosmetičkou, ekonomem, s ženami i muži, kteří mohou na cestě k úspěchu poradit či inspirovat vlastní zkušeností.

„Projekt zaštiťuje Eliška Hašková Coolidge, držitelka ocenění Významná Češka v zahraničí, impozantní dáma, která dosáhla vysokého postavení v USA i v Česku,“ podotkla Čejková. Eliška Hašková Coolidge žila léta v USA. Kariéru začala v Bílém domě, kde pracovala jako zvláštní asistentka postupně pěti amerických prezidentů. „Obdivuji české ženy za to, jaké jsou – vytrvalé, inteligentní, krásné a mají obrovský potenciál. Potřebují ale mnohdy na své cestě poradit, načerpat zkušenosti a nebát se jít za svými sny,“ zdůvodnila svou podporu projektu. Podpořila jej i 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová. „Mohl by posloužit k tomu, aby ženy byly sebevědomější, aby i v politice byly více vidět a slyšet,“ uvedla.

„Cílem první konference, která se uskuteční 26. května a odstartuje další sérii akcí, je naučit ženy zaujmout na první pohled, profesionálním vystupováním, zdravým sebevědomím a příjemným jednáním. Manuál jim tak ulehčí cestu do společnosti, do které se chtějí dostat a ve které se chtějí udržet,“ říká Eva Čejková.

V rámci projektu chce se svými spolupracovnicemi vybrat ženu v nelehké životní situaci, které MUŽ věnuje peníze získané prodejem dárků od partnerů nebo darem. „Budeme pak sledovat, jak jí naše pomoc zlepšila život,“ uzavřela Čejková.