Ve srovnání s loňskem se počet přímých pravidelných linek zvýší o čtyři. Cestujícím budou poprvé v zimním období k dispozici dvě dálkové linky do Číny, které od léta provozují společnosti Eastern Airlines a Sichuan Airlines. Nově se v zimním letovém řádu objeví společnost Tunis Air s linkou do Tunisu a aerolinky Sprint Air s linkou do polské Radomi.

"Také stávající dopravci přicházejí oproti minulé zimě s řadou novinek," uvedla mluvčí. Patří mezi ně linky Českých aerolinií do Birminghamu, ukrajinské Oděsy, ruské Kazaně a Ufy či do chorvatského Záhřebu, které ČSA provozovaly už během letního letového řádu. V zimě budou nově pokračovat i linky společnosti Volotea do Marseille a Toulouse. Letecká společnost Norwegian zahájí pravidelné lety do norského Stavangeru.

Během zimní sezóny bude na Letišti Václava Havla Praha létat 58 leteckých společností, z toho 53 na linkách pro cestující a pět cargo dopravců," uvedla Janoušková. Na seznam aerolinek se základnou na pražském letišti letos přibude společnost Ryanair. K novinkám letošní zimní sezony patří zachování provozu obřího Airbusu A380, se kterým do Prahy létají aerolinky Emirates.