Zajímavější vývoj zaznamenává žebříček letišť, kam z Prahy létá nejvíce lidí. Na první místo se poprvé v historii dostalo amsterdamské letiště Schiphol. Mezi oběma letišti v květnu letělo 63 898 cestujících, o tři stovky více než v květnu letělo pasažérů na pařížské Letiště Charlese de Gaulla. Třetí byla Moskva.

Počet cestujících meziročně oproti loňskému květnu stoupl v letadlech mezi Prahou a Amsterdamem o čtyři procenta. Podle Josefa Trejbala z Letuška.cz je za růstem jak zájem o dálkové linky KLM, u kterých se přestupuje v Amsterdamu, tak i poptávka po Amsterdamu jako cílové destinaci. „V našich prodejích jsou třetí za Paříží a Londýnem,“ říká Trejbal. Do Amsterdamu létají čtyřikrát denně KLM, dvakrát denně ČSA a EasyJet.

V pořadí měst vede nadále bezkonkurenčně Londýn, kde se provoz rozprostře na celkem šest letišť. Velký růst v meziročním srovnání díky nástupu Ryanairu zažívá Barcelona, která se dostala už na páté místo. Meziročně jde o nárůst o padesát procent. Ještě větší skok zažila Kodaň, kde jde ale o vliv konání mistrovství světa v hokeji. Ústup naopak zažívá Dubaj, kde počet cestujících proti loňskému květnu klesl o více než desetinu. Letiště Praha letos očekává až 17 milionů cestujících.