Dům s číslem popisným 16 stojí na „Václaváku“ už od roku 1926 a nyní se v něm spojuje původní myšlenka i bývalé využití. Těsně před dokončením stavby se totiž vlastníci dohodli, že místo obchodního domu zde udělají hotel Majestic. Komunisté majetek znárodnili a až do roku 1992 se jmenoval hotel Družba. Po rekonstrukci tu sídlila Česká spořitelna.

„Budovu jsme přebírali loni v létě jako banku a rozhodli jsme se ji zpátky vrátit podobu luxusního butikového hotelu s šestapadesáti pokoji,“ uvedl v tiskové zprávě Lukáš Pytloun, zakladatel hotelové sítě, která expanduje ze severu Čech (v Liberci provozuje pět hotelů včetně Pytloun Grand Hotel Imperial) také do hlavního města. Pytloun dodává, že náklady na rekonstrukci přesáhly 66 milionů korun a na podobě interiérů se podíleli architekti ze studia Vrtiška&Žák, mezi jehož reference patří i nový zimní stadion ve Strašnicích.

„Celý hotel je doslova prošpikován moderními technologiemi jakými jsou bezklíčové otevírání pokojů, automatické toalety či intuitivní řízení pokoje, čímž se řadí mezi jedny z nejmodernějších hotelů v Evropě. Hosté budou mít i možnost účtovat pokoje po hodinách,“ láká Pytloun do pražského butikového hotelu, kde polovinu pokojů tvoří čtyřlůžkové apartmány pro rodiny s dětmi. „Lákadlem je také osobité lobby s otevřenou kuchyní, kde podáváme čtyřadvacetihodinové snídaně a moderní zážitkovou gastronomii netradičním způsobem ve formě tapas.“

Ačkoliv Pytloun Boutique Hotel Prague má pouze čtyři hvězdičky, podle vedení hotelu kvalita a poskytované služby odpovídají spíše pětihvězdičkovému standardu. Zážitkem pro ubytované se může stát obyčejná hygiena. „Koupelny jsou s prosklenými stěnami, které se mohou zatáhnout elektricky ovladatelnými závěsy. Hosté jistě ocení i příjemný masážní sparkling systém ve vanách, které jsou na všech pokojích. Nechybí ani japonské automatické toalety, které se postarají o maximální komfort,“ popisuje majitel hotelu.

Unikátní designový koncept vytvořil Pytloun s architekty spojením hotelové lobby, recepce a kuchyně do jednoho prostoru. Na střeše se nachází terasa, která poskytuje dle šéfa „magický výhled“. Český hoteliér plánuje na jedné ze tří střešních teras otevřít pro hotelové hosty bar. Další investice poputují do ostatních ubytovacích zařízeních v Libereckém kraji.